Zapraszamy na II Wiosenne Sprzątanie Lasu • Wirtualny Mińsk Mazowiecki
Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
24°C

Co, gdzie, kiedy?

27.07.2017 (dziś) 10:00
Wakacyjna Kinoteka

Lista aktualności

Aktualności

Zapraszamy na II Wiosenne Sprzątanie Lasu

Środa, 19 kwietnia 2017
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi już po raz drugi mieszkańcy Mińska postanowili społecznie posprzątać okoliczny las. I zapraszają wszystkich do włączenia się do akcji w sobotę, 22 kwietnia o godz. 11. Zbiórka obok stadionu MOSiR przy ulicy Sportowej.
1

Zorganizowana w ubiegłym roku oddolna akcja społecznego sprzątania mińskiego lasu spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i zgromadziła wiele osób (w tym rodziny z dziećmi). Łącznie zapełniono śmieciami dwa kontenery. Głównie były to odpady komunalne z gospodarstw domowych, po remontach, części samochodowe, butelki szklane i plastikowe, a także odpady elektryczne i elektroniczne. Przez rok na pewno znów będzie co zbierać. Dlatego mińszczanie postanowili wraz z Nadleśnictwem Mińsk powtórzyć akcję.

Każdy z uczestników II Wiosennego Sprzątania Lasu otrzyma rękawiczki ochronne i worki. Wszyscy dostaną także specjalne okolicznościowe znaczki, będące jednocześnie swoistym identyfikatorem. Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń i zgłaszanych uwag, uczestnicy akcji zostaną podzieleni na grupy i skierowani do uprzednio wyznaczonych przez pracowników Lasów Państwowych sektorów – ich liczba będzie uzależniona od frekwencji. W każdym nad bezpieczeństwem uczestników i właściwym przebiegiem zbiórki czuwał będzie przedstawiciel organizatorów. Warto też ubrać się w odpowiedni strój i użyć środków chroniących przed owadami.

Jak zapewniają organizatorzy, „podobnie jak w pierwszej edycji wydarzenia wspólny leśny spacer zakończymy po około dwóch godzinach na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. „Powstańców Warszawy”, gdzie każdy będzie mógł się odświeżyć i posilić po sprzątaniu – będzie grill, o który zadba „Gościniec Goździejewski”, a także tradycyjna grochówka. Dla najmłodszych przewidziano animacje, drobne upominki i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Mińsk.

– Czekamy na każdego, kto chce pomóc, komu nie jest obojętny stan otaczającej nas przyrody. Każdego, kto nie lubi patrzeć na sterty śmieci w lesie podczas spaceru, biegania czy jazdy rowerem. Rezerwujcie czas i do dzieła! – zachęcają organizatorzy.

Pozostałe aktualności

Poldek jest znakomito :) Umowa na autostradę w kierunku Warszawy podpisana Malował farbą po sklepowych witrynach i elewacjach budynków. Zatrzymała go Policja. Łańcuch Światła przed mińskim sądem Rejestracja online na wizytę w sprawie rejestracji pojazdu Widziane z góry: remont ul. Dąbrówki Bieg charytatywny „Sabat Czarownic” - fotoreportaż Awantura w pociągu Kasia Dereń w Mińsku Dancing z DJem Green Jesusem Podajmy Karolowi pomocną rękę Ścigając marzenia Wojewoda wydał zezwolenie na budowę odcinka autostrady A2 Kolejny paczkomat w Mińsku Woda w mińskich wodociągach bez bakterii z grupy coli Most na Budowlanej zamknięty

Komentarze


cobra.rdc Mińsk Mazowiecki Postów: 995
Czwartek, 20 kwietnia 2017 10:23:08
+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zapraszamy także do odwiedzenia strony wydarzenia na fb
https://www.facebook.com/events/1773812366279668/

Zaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry