Zarejestruj
20°C

Wystarczyło 25 minut, aby kierowca stracił prawo jazdy

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policjanci z mińskiej drogówki podczas dwóch kontroli drogowych zatrzymali tego samego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, najpierw o 26 km/h, a później o 65 km/h. Policyjne kontrole wydarzyły się w przeciągu 25 minut. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy - w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h, co wiąże się z tym, że może mieć, decyzją właściwego organu, zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 – ech miesięcy.

Policjanci z mińskiej drogówki pełnili służbę w Choszczówce Stojeckiej, gdzie prowadzili pomiary prędkości. Po północy zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę osobowego audi jadącego od strony Warszawy, który naruszył ograniczenie prędkości w porze nocnej i w terenie zabudowanym do 60 km/h – jadąc 86 km/h. Mężczyzna ten został ukarany mandatem, a kiedy policjanci zakończyli kontrolę, zapytał się ich jak ma jechać w kierunku Krakowa. Policjanci wyjaśnili kierowcy, w którym kierunku ma się udać i zwrócili mu uwagę, aby jechał dalej z dozwoloną prędkością.

Nie minęło 25 minut, jak ten sam kierowca nadjechał z przeciwnego kierunku, od strony Mińska Mazowieckiego. Tym razem policyjny miernik wskazał, że auto poruszało się z prędkością 125 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h.

W takiej sytuacji 24-latkowi zatrzymano prawo jazdy, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Po wydaniu decyzji przez właściwego Starostę, dokument prawa jazdy będzie zatrzymany na okres 3 - ech miesięcy.

Jeżeli kierowca, któremu w opisywany sposób zatrzymano dokument prawa jazdy będzie dalej jeździł pojazdem, to Starosta wydaje decyzję o wydłużeniu czasu zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy. Jeżeli w dalszym ciągu kierowca nie będzie respektował zapisów decyzji, to Starosta poprzez wydanie kolejnej decyzji cofnie uprawnienia do kierowania pojazdami, co będzie oznaczało powtórne uzyskanie uprawnień.

Jak widać warto przestrzegać przepisów i przestrzegać ograniczeń. Polskie prawo jasno określa odpowiedzialność za takie zachowanie na drodze.

W 2016 roku policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali kierowcom, którzy jechali więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym – 200 praw jazdy.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.