6°C

37
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.84
PM25: 21.93 (87,73%)
PM10: 27.78 (55,55%)
Temperatura: 6.32°C
Ciśnienie: 1019.12 hPa
Wilgotność: 85.38%

Dane z 23.09.2021 02:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Warsztaty gitarowe... z perkusją w szkole "Yamaha"

01.02.2015 Opracowanie oraz fot.: Szkoła Muzyczna "Yamaha"

W ostatnią sobotę ferii w Szkole Muzycznej Yamaha przy ul. Dąbrówki 8 zostały zorganizowane warsztaty gitarowe dla wszystkich chętnych uczniów. Podczas dwóch godzin zajęć uczniowie wraz z nauczycielami - Wojciechem Kożuchowskim (gitara) i Krzysztofem Kazikowskim (perkusja) nie tylko wspólnie muzykowali, ale też poznawali sposoby strojenia gitary, dowiedzieli się, jak się wymienia struny i na co należy zwrócić uwagę podczas ich zakładania.

Na dodatkowe zajęcia zgłosili się uczniowie o zróżnicowanym stopniu umiejętności i zaawansowania, dzięki czemu możliwe było wspólne uczenie się od siebie nawzajem. Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na grupy, których zadaniem było przygotowanie jednego wybranego utworu. Wartością takiego samokształcenia jest to, że wszyscy są odpowiedzialni za prezentację grupy i jednocześnie mają możliwość pochwalenia się tym, co już umieją. Okazało się, że wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniem, nawet początkujący zagrali podczas występu… na instrumentach perkusyjnych! Niezwykle atrakcyjnym elementem warsztatów była również możliwość poznania tajników gry na perkusji. Akompaniament nauczyciela gry na tym instrumencie – pana Krzysztofa Kazikowskiego - sprawił, że występy uczniów brzmiały koncertowo, co docenili rodzice obecni podczas finałowego występu. Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy, którzy zdecydowali się zainwestować swój wolny czas w doskonalenie pasji gitarowej, otrzymali szkolne gadżety – długopisy i breloczki!
Pomysł warsztatów został pozytywnie przyjęty i oceniony przez uczniów i ich rodziców, więc na pewno nie były to ostatnie tego typu warsztaty organizowane przez kadrę Szkoły Muzycznej Yamaha.

Inne aktualności

OK