10°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.74
PM25: 13.09 (87,24%)
PM10: 15.60 (34,67%)
Temperatura: 9.74°C
Ciśnienie: 1007.83 hPa
Wilgotność: 97.75%

Dane z 02.10.2022 09:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

W „Ogrodzie metafor”

03.08.2013 Dariusz Mieczysław Mól

W Muzeum Ziemi Mińskiej można oglądać zdjęcia Elżbiety Waszczuk. – Mój „Ogród metafor” jest malowany światłem i sercem, jest jak poezja – zapewnia autorka i zaprasza do obejrzenia wystawy swoich prac...

Elżbieta Waszczuk urodziła się w Kościerzynie i w dzieciństwie mieszkała w Bytowie i jego okolicach (Kaszuby). Obecnie mieszka w Kołobrzegu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem instalacji elektrycznych w budownictwie, natomiast fotografią interesuje się od czasów szkoły średniej. Jest fotograficznym samoukiem. 

Kolekcja fotografii przedstawionych na wystawie w Muzeum Ziemi Mińskiej idealnie wpisuje się w panujący okres wakacyjny. Obrazy, które państwo mogą zobaczyć na wystawie opowiadają pewne historie o naszej rzeczywistości i sprawiają, że wydaje się ona nam piękniejsza – powiedział Leszek Celej, dyrektor MZM, otwierając wernisaż wystawy, który odbył się w piątek, 2 sierpnia.

Zdjęcia zgromadzone na wystawie pokazują przekrojowo to, co fotografuję. Jest tutaj i portret, i fotografia konceptualna, i pejzaże. Każde z tych zdjęć niesie ze sobą jakiś przekaz, metaforę, ale każdy oglądając je, może mieć swoje własne odczucia i doświadczyć metafizycznego wnikania w świat własnej wyobraźni – zapewniła Elżbieta Waszczuk.

Ela fotografuje nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest uczestniczką wielu międzynarodowych wystaw, m.in. w Los Angeles, w Paryżu, w Lubece. Ale chciałbym jeszcze nawiązać do tytułu wystawy „Ogród metafor”. Ela posługuje się wieloma technikami fotograficznymi, więc jest to rzeczywiście fotograficzny ogród, ale bardzo staranie utrzymany. Tu nie ma przypadkowych chwastów, co wymaga artystycznej dyscypliny – stwierdził Jerzy Zegarliński, właściciel Agencji Artystycznej „Zegart”, współorganizator wystawy.

Niespodzianką podczas wernisażu była prezentacja nowego zakupu MZM – szafy pancernej z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki z 1937 r., w której „schowano” poczęstunek przygotowany dla gości, którzy przyszli na wystawę. A na saksofonie, standardy muzyki rozrywkowej grał Mariusz Piętka.

Fotografie Elżbiety Waszczuk można oglądać do 15 września w godzinach otwarcia MZM.

Inne aktualności

OK