Zarejestruj
9°C
Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
Materiał sfinansowany przez KW Mińskie Forum

ul. Dąbrówki prawie gotowa

Dobiegają do końca prace przy przebudowie ul. Dąbrówki. Aktualnie cały remontowany odcinek jest pokryty ścieralną warstwą asfaltu oraz otwarty dla ruchu.

Aktutalnie wykonawca remontu prowadzi ostatnie prace przy budowie chodników oraz wysepek na przejściach dla pieszych. Na ulicy pojawiło się już nowe oświetlenie a od około miesiąca obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza (pisaliśmy o tym tutaj). Jak wygląda obecnie ul. Dąbrówki można zobaczyć na poniższym materiale z wideorejestratora samochodowego.

Aktualności

Komentarze

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Aron (postów: 2258)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 10:20:59

Wygląda ładnie tylko trochę wąską. Kiedy jednsk otworzą Wyszyńskiego? 200 metrow ulicy robią czwarty miesiąc a końca nie widać. Oby zima nie zaskoczyła zdm.

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: wojtas (postów: 25)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 11:06:45

Kolejna totalna beznadzieja wąziota i jeszcze wysepki na środku chyba tylko dla osobówek , ta droga powinna chyba być jednokierunkowa (ciężarówka i osobowy wyminięcie szoki ,jeszcze pewnie będą stały samochody bo brak parkingów a bloków coraz więcej ) BEZNDZIEJA !!

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: ojtam (postów: 206)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 11:43:08

I bardzo dobrze że jest węższa. Wcześniej to było morze asfaltu, ale za to wszyscy parkowali na jezdni. Teraz kosztem szerszej jezdni powstały miejsca parkingowe. Miasto jest dla wszystkich: kierowców, pieszych i rowerzystów, a i tak uważam że chodnik w niektórych miejscach jest za wąski. Więc nie wiem czego by chcieli kierowcy wymagający szerszej drogi. (pewnie usunięcia drogi dla rowerów, ale chciałbym zauważyć że rowerzyści dostali tutaj i tak niezbędne minimum, czyli drogę po jednej stronie ulicy, a przerzucenie rowerzystów z drogi powinno ucieszyć każdego kierowcę)

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: ojtam (postów: 206)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 11:45:28

I bardzo dobrze że jest węższa. Ale nie jest to jakaś dramatycznie wąska jezdnia, można porównać ją do wielu ulic w Mińsku po których jakoś samochody jeżdżą normalnie.
Wcześniej to było morze asfaltu, ale za to wszyscy parkowali na jezdni. Teraz kosztem szerszej jezdni powstały miejsca parkingowe. Miasto jest dla wszystkich: kierowców, pieszych i rowerzystów, a i tak uważam że chodnik w niektórych miejscach jest za wąski.
Więc nie wiem czego by chcieli kierowcy wymagający szerszej drogi. (pewnie usunięcia drogi dla rowerów, ale chciałbym zauważyć że rowerzyści dostali tutaj i tak niezbędne minimum, czyli drogę po jednej stronie ulicy, a przerzucenie rowerzystów z drogi powinno ucieszyć każdego kierowcę).

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Felis (postów: 44)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 12:24:19

@wojtas, w projekcie zdaje się widziałem znak zakazu ruchu samochodów o dmc powyżej 3,5t, więc tak, ulica jest tylko dla osobówek. I bardzo dobrze, przy ulicy jest największa w mieście szkoła podstawowa, dwa markety, kilka osiedli. Skończy się gnanie ulicą na złamanie karku, że strach z bramy wyjechać i skończy się parkowanie aut na ulicy.

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: ice_princess (postów: 28)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 17:46:45

W końcu! :) Tylko proponuję aby od oficjalnego "otwarcia" patrol policji sobie spacerował ulicą i wlepiał mandaty dla przykładu i nauczki innym za chodzenie ścieżką rowerową, ponieważ jak się domyślam, będzie to nagminnym wykroczeniem mieszkańców...

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: t-71 (postów: 210)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 19:02:33

A i rowerzystom też się przyda by poruszali się po ścieżce a nie po chodniku dla pieszych.

-5
+1 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 17573)
 • Niedziela, 19 listopada 2017 22:29:57

Felis każdy z was najbezpieczniej jeździ w swojej okolicy.Nie mogę powiedzieć tego (Skończy się gnanie ulicą na złamanie karku)o mieszkańcach miasta kiedy śmigają koło mojego domu- już 2 koty w tym roku rozjechane

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Felis (postów: 44)
 • Poniedziałek, 20 listopada 2017 08:53:31

@ice_princess, oczywiście, że będą chodzić. Pisałem o tym jak tylko zobaczyłem projekt. Naturalnym odruchem, szczególnie idąc z dzieckiem, jest iść dalej od ulicy, a dalej od ulicy jest... ścieżka rowerowa. Tak samo jak kwestią czasu jest jak ktoś przetrąci rowerzystę wyjeżdżając z posesji, bo wyjeżdża się wprost na ścieżkę. U mnie pół biedy, coś tam widać, ale jakie żywopłoty mają ludzie mieszkający między Lidlem a Mickiewicza? Kolejny projektant bez wyobraźni.

@kumak, kotów nie upilnujesz nawet jak by tam było ograniczenie 20km/h i progi co 100m. Może i tam doczekamy się w końcu remontu jak powiat skończy Przemysłową.

+7
+7 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: LaCosaNostra (postów: 77)
 • Poniedziałek, 20 listopada 2017 20:44:25

Dobrze że jest tak wąsko?? No nie wierze a jak ma bezpiecznie dojechać zaopatrzenie do wspomnianych marketów, lub na stację BP? Dostawczakami do 3,5t ? Chodniki szerokie jakby naprawdę pielgrzymki tędy chodziły. A kierowcy i tak stają na ulicy bo tyle miejsc parkingowych się narobiło. Wcześniej było szeroko i stali na ulicy a teraz jest wąsko i nadal stoją... Od czasu do czasu słychać w mieście o jakiejś komunikacji miejskiej, i gdzie te autobusy mają się zmieścić przy takich ścieżkach dla osobówek? Ocena tej inwestycji jest wg mnie bardzo sporna... czas pokaże . Aha i odnośnie rowerzystów to też święci nie są bo na warszawskiej mimo wyznaczonego pasa na chodniku też jeżdżą jak popadnie.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Beatrx (postów: 127)
 • Wtorek, 21 listopada 2017 11:23:33

dostawy do marketów zrzucane będą z samolotów, a dzieci z podstawówki na wycieczki spod Orlenu będą odjeżdżały... i ścieżki rowerowe przy wyjazdach z posesji zamiast przy ulicy to też genialne rozwiązanie...

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: eszi (postów: 48)
 • Środa, 22 listopada 2017 09:17:43

Już widać, jak jest "SUPER". Jeszcze nie zdążyli skończyć, a pachołki ostrzegawcze na wjeździe z Warszawskiej rozbite.... jest za wąsko! Zdecydowanie!
Wystarczy, że ktoś ma kombi z hakiem i na parkingu może wystawać.....kierowcy próbując zachować bezpieczny odstęp, wjeżdżają na przewiny pas ruchu. Tiry do Biedronki czy Lidla już nie wiadą. Nie zmieszczą się na wjeździe z Warszawskiej. Zresztą wymijanie ze zwykłym dostawczym będzie problemem. I niestety - nie widzę, żeby ktoś jeździł wolniej.. mam wręcz zupełnie odmienne odczucia. Co do parkingów - zabrano część w okolicach szkoły, więc aż tak znowu dużo tych miejsc nie przybyło. A chodniki - i owszem - szerooookie....

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: grafX (postów: 3)
 • Środa, 22 listopada 2017 16:58:02

Może jakiś ekspert mi wyjaśni, co miał w głowie projektant wciskając pieszych pomiędzy sznur samochodów a pędzące rowery? Pomijam karkołomny wyjazd z posesji wprost na ucznia pędzącego do szkoły bicyklem

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: t-71 (postów: 210)
 • Środa, 22 listopada 2017 21:30:22

" Tiry do Biedronki czy Lidla już nie wiadą. Nie zmieszczą się na wjeździe z Warszawskiej. " Ale za to zmieścił się ze Śniadeckich w Dąbrówki.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: wojtas (postów: 25)
 • Środa, 22 listopada 2017 23:04:45

Dla popierających przebudowaną zwężoną ulicę , akurat wczoraj byłem świadkiem jak TIR z Biedronki usiłując wydostać się na ul. Warszawską roztrzaskał znak postawiony na wysepce bo po prostu nie mógł się zmieścić na zakręcie gdzie w niedużej odległości zostały zamontowane dwie wysepki no i te 3 przejścia dla pieszych na odcinku może 30 m. naprawdę jak się na to patrzy to aż żal tak spapranej przebudowy aha i jeszcze jedno już stoją samochody na skraju drogi co będzie skutkować dalszymi utrudnieniami w ruchu. A mogło być tak pięknie

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: tatko (postów: 593)
 • Czwartek, 23 listopada 2017 12:12:19

no co jak co ale furtki od szkoły można było już DZIŚ otworzyć
( mowa oczywiście o furtkach przy Dąbrówki)

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Znowu jakaś żenado-atrapo-proteza w wykonaniu włodarzy miasta, z szerokiej ulicy i szerokiego chodnika zrobili mega szeroki chodnik niewspółmierny i nieproporcjonalny do ruchu pieszych i rowerzystów kosztem jezdni, do tego wysepki na przejściach Bóg jeden wie po co, miejsca parkingowe przy jezdni na których parkują dostawczaki i nie da rady wyminąć się z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Obstawiam że chodnik latem zarośnięty będzie trawą i mchem bo to nie jest marszałkowska po której dziennie przechodzi kilkaset tysięcy osób a chodnik na Dąbrówki chyba zaplanowany jest na taką przepustowość pieszych...
W mieście mega korki a tumany jeszcze zwężają ulice przecież to jest jakaś totalna paranoja.
Mińsk to miasto wrogie samochodom i kierowcom czyli mieszkańcom.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2594)
 • Poniedziałek, 27 listopada 2017 11:35:56

W końcu ktoś po 5 latach od wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicy Cichej wpadł na pomysł wymalowania osobnego pasa dla skręcających w lewo. Lepiej późno...... Mam tylko wrażenie, że to lustro drogowe po drugiej stronie, nie zostało jeszcze skorygowane pod tą zmianę. Swoją drogą widoczność mogła by być lepsza. Parkujące na skrzyżowaniu samochody skutecznie ją ograniczają :(

P.S. Nowa Dąbrówki też mi się nie podoba.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.