Zarejestruj
12°C

Ukradli latarnię z ul. Bulwarnej i sprzedali ją na skupie złomu

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

Dzielnicowi z mińsku rewiru wykryli sprawę dotyczącą kradzieży jednej z ulicznych latarni oświetlających ul. Bulwarną w Mińsku Mazowieckim. Policjanci najpierw znaleźli odcięty kawałek oświetleniowego słupa, a później niczym „po nitce do kłębka” odnaleźli pociętą latarnię na skupie złomu i zatrzymali dwóch 19-letnich mińszczan podejrzanych o jej kradzież.

Na ulicy Bulwarnej w Mińsku Mazowieckim doszło do kradzieży. Łupem złodziei padła jedna z ulicznych aluminiowych latarni, która została odcięta przy samej podstawie. Wyjaśnieniem okoliczności, w jakich doszło do tego przestepstwa zajęli się mińscy dzielnicowi.

Policjanci podczas sprawdzania miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, odnaleźli porzuconą część oświetleniową latarni. Dzielnicowi domyślili się, że słup latani, wykonany zresztą z aluminium, mógł trafić do skupu złomu.

Dzielnicowi pojechali sprawdzić wszystkie lokalne skupy złomu. Na jednym z nich odnaleźli i zabezpieczyli elementy skradzionej latarni, które został pocięte, prawdopodobnie przez sprawców, na mniejsze kawałki.

Dzielnicowi bardzo szybko ustalili podejrzanych, którzy sprzedali na skupie aluminiowe elementy. Byli to dwaj 19-latkowie z Mińska Mazowieckiego, znani już policji z podobnych przestępstw. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki, którzy  przedstawili 19-latkom zarzuty karne popełnienia kradzieży latarni.

Podejrzani odpowiedzą niedługo przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Aktualności

Komentarze

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: sailor (postów: 11799)
  • Sobota, 26 sierpnia 2017 14:33:57

no cóż "najciemniej pod latarnią" szczególnie kiedy jej nie ma

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Adenal (postów: 7)
  • Środa, 30 sierpnia 2017 10:04:00

Najwyższy czas, żeby stosowne służby zaczęły kontrolować skupy złomu i stawiać w podobnych przypadkach ich właścicieli przed sądem za paserstwo, inaczej procederu uprawianego przez "złomiarzy" nigdy się nie zwalczy.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.