Zarejestruj
-4°C

Ukradli latarnię z ul. Bulwarnej i sprzedali ją na skupie złomu

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

Dzielnicowi z mińsku rewiru wykryli sprawę dotyczącą kradzieży jednej z ulicznych latarni oświetlających ul. Bulwarną w Mińsku Mazowieckim. Policjanci najpierw znaleźli odcięty kawałek oświetleniowego słupa, a później niczym „po nitce do kłębka” odnaleźli pociętą latarnię na skupie złomu i zatrzymali dwóch 19-letnich mińszczan podejrzanych o jej kradzież.

Na ulicy Bulwarnej w Mińsku Mazowieckim doszło do kradzieży. Łupem złodziei padła jedna z ulicznych aluminiowych latarni, która została odcięta przy samej podstawie. Wyjaśnieniem okoliczności, w jakich doszło do tego przestepstwa zajęli się mińscy dzielnicowi.

Policjanci podczas sprawdzania miejsca, gdzie doszło do przestępstwa, odnaleźli porzuconą część oświetleniową latarni. Dzielnicowi domyślili się, że słup latani, wykonany zresztą z aluminium, mógł trafić do skupu złomu.

Dzielnicowi pojechali sprawdzić wszystkie lokalne skupy złomu. Na jednym z nich odnaleźli i zabezpieczyli elementy skradzionej latarni, które został pocięte, prawdopodobnie przez sprawców, na mniejsze kawałki.

Dzielnicowi bardzo szybko ustalili podejrzanych, którzy sprzedali na skupie aluminiowe elementy. Byli to dwaj 19-latkowie z Mińska Mazowieckiego, znani już policji z podobnych przestępstw. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki, którzy  przedstawili 19-latkom zarzuty karne popełnienia kradzieży latarni.

Podejrzani odpowiedzą niedługo przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Aktualności

Komentarze

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: sailor (postów: 9237)
  • Sobota, 26 sierpnia 2017 14:33:57

no cóż "najciemniej pod latarnią" szczególnie kiedy jej nie ma

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Adenal (postów: 7)
  • Środa, 30 sierpnia 2017 10:04:00

Najwyższy czas, żeby stosowne służby zaczęły kontrolować skupy złomu i stawiać w podobnych przypadkach ich właścicieli przed sądem za paserstwo, inaczej procederu uprawianego przez "złomiarzy" nigdy się nie zwalczy.

Zaloguj się aby dodawać komentarze.