Zarejestruj
17°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Sukces mimo przeciwnościom

(fot.: LUKAS Performance Racing Team)

W niedzielę, 4 czerwca odbyła się trzecia tegoroczna eliminacja ClassicAuto Cup tym razem na torze Ułęż. Łukasz Gałganow z mińskiego LUKAS Performance Racing Team dwa razy stanął na podium, choć nie obyło się bez problemów...

W Moto Parku Ułęż zameldowało się 107 załóg z całej Polski. Zawodnicy musieli zmagać się nie tylko z bardzo szybką próbą, ale także z morderczym upałem, który dodatkowo nie oszczędzał już mocno eksploatowanych aut. Łukasz miał dodatkowy problem – nie utworzono jego klasy pojemnościowej (do 3 l.), ponieważ zgłosiło się tylko dwóch zawodników. Z automatu został więc wcielony do klasy powyżej 3 l. pojemności, gdzie na swoim BMW E30 startował wśród takich aut jak Ford Mustang, Toyota Supra czy Pontiac Firebird. Mimo przeciwnościom związanym z nieoczekiwaną zmianą, Łukaszowi udało się wywalczyć 2 miejsce w klasie pojemnościowej i 3 miejsce w grupie Oldtimer Sport (klasyczne auta przygotowane do sportu).

– To była bardzo szybko ułożona próba, tak szybkiej trasy w Moto Park Ułęż nie pamiętam. W najszybszych odcinkach prędkości dochodziły do 170 km/h. Upalna pogoda była nie lada sprawdzianem dla przygotowania Beemki, na szczęście 6 prób odbyło się bez najmniejszej awarii, co dowodzi że 30-letnie BMW sprawuje się idealnie w wyścigach. Po trzech rundach prowadzimy w klasie 2-3000 Gr. Odltimer Sport oraz zajmujemy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Gr. Oldtimer Sport – powiedział Łukasz Gałganow.

Gratulujemy sukcesów na Torze Ułęż i trzymamy kciuku za równie owocne starty w kolejnych eliminacjach ClassicAuto Cup, które odbędą się 9 września na Torze Kielce.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.