Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

29.06.2017 (jutro) 18:00
Spotkanie "Zapytaj Burmistrza"

Lista aktualności

Aktualności

Spełnione złote marzenia

Piątek, 12 maja 2017 Opracowanie oraz foto: DM
Mińszczanin Albert Szczygielski z ostatnich Mistrzostw Europy w Kulturystyce i Fitness Santa Susanna 2017 w Hiszpanii wrócił ze złotym medalem i tytułem Mistrza Europy Weteranów do 75 kg. Po raz kolejny udowodnił, że w sporcie nie liczy się wiek (ma 59 lat), tylko marzenia, które trzeba po prostu realizować.

fot. Dariusz Mól
3

Pamiętam, że jak rozmawialiśmy cztery lata temu mówiłeś, że marzy ci się tytuł Mistrza Europy Weteranów. Jak smakują spełnione marzenia potwierdzone złotym medalem?

Albert Szczygielski (A. S.) – Upajają jak wino, powodują że serce bije jak oszalałe i chce się więcej i więcej. Dają niezwykłe uczucie spełnienia!

W mistrzostwach w Hiszpanii startowało ok. 1000 zawodników z całej Europy. Polska reprezentacja bardzo dobrze na nich wypadła.

A. S. – Tak, nasz dorobek to osiem medali: trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Klasyfikacje drużynowe kształtowały się różnie, ale my, jako Tim Masters zajęliśmy 5 miejsce na 36 startujących krajów.

Ile czasu przygotowywałeś się do zawodów i jak często w tygodniu ćwiczyłeś?

A. S. – To były cztery miesiące naprawdę ciężkiej pracy. Trenowałem w systemie dwa dni treningowe i jeden dzień przerwy przeznaczony na półgodzinny trening aerobowy. Ułatwieniem było to, że ćwiczyłem u siebie w Studiu Sportowym „Kwadrat”, gdzie w dużej mierze sprzęt treningowy dobierany jest pod kontem sportu wyczynowego. Tu przez wiele lat udało mi się stworzyć niemal optymalne warunki do treningu.

Miałeś specjalny program treningowy, który zakładał zdobycie mistrzostwa?

A. S. – Program treningowy oparty był na ćwiczeniach niwelujących braki sylwetki i pozwalających uzyskać jak najlepszą jakość mięśni, czyli najlepszy końcowy efekt proporcji.

Ważna jest jeszcze dieta. Jak to wyglądało w twoim przypadku?

A. S. – Dieta to chyba jeden z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszy element całej treningowej układanki, bo mocno nadwyrężamy możliwości fizjologiczne organizmu. Przez wiele miesięcy musimy funkcjonować w ujemnym bilansie energetycznym. I za każdym razem jest jednakowo trudno.

W kulturystyce osiągnąłeś praktycznie wszystko. Masz jeszcze jakieś marzenia, które chciałbyś spełnić?

A. S. – Wcześniej zdobyłem medale w Mistrzostwach Europy. Były to dwa brązowe krążki , ale dopiero teraz dane mi było wysłuchać mazurka Dąbrowskiego. Nogi miękną, a łzy same płyną z oczu. To było niewiarygodne i niezapomniane uczucie. Na pewno ten rok jest najważniejszy w całej mojej sportowej karierze. Zmieniły się przepisy wyrównujące szanse w rywalizacji  i właśnie miałem szansę z tego skorzystać. Biorąc to wszystko pod uwagę chciałbym jeszcze wystartować w Mistrzostwach Świata, które odbędą się jesienią tego roku w Rumunii i powalczyć o medale. A korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali, kiedy  było ciężko.

Złoty medal dla Alberta Szczygielskiego i Mazurek Dąbrowskiego w Santa Susanna:

Albert Szczygielski

jest czterokrotnym mistrzem Polski w kulturystyce, dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy, brązowym medalistą Mistrzostw Świata, członkiem Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, prezesem i założycielem Studia Sportowego „Kwadrat” w Mińsku. Od kilku lat organizuje w naszym mieście ogólnopolskie zawody i mistrzostwa w kulturystyce i fitness.

Pozostałe aktualności

Policjanci odzyskali 4 Toyoty Verso Lato z remontem mostu Mali muzykanci w „Łukowiance” Trzeci dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Drugi dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Pierwszy dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler

Komentarze


independent Miańsk Postów: 3034
Piątek, 12 maja 2017 19:33:20
0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Można rzec, że to taki polski Matuzalem, któremu Mińsk przynosi szczęście, bo gdy w Mińsku nie mieszkał, to i wyników za dużych nie było. Ale wiadomo, wtedy brylował w polskiej kulturystyce prawdziwy mińszczanin- Paweł Filleborn vel. Filon.
johny-11 Mińsk Mazowiecki Postów: 64
Piątek, 12 maja 2017 22:48:12
0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gratulacje!!!
garbaty_anioł sześć stóp nad ziemią Postów: 1840
Piątek, 12 maja 2017 23:50:17 Post edytowany
0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gratulacje Panie Albercie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry