Zarejestruj
24°C

Śmiertelny wypadek podczas prac remontowych na ul. Dąbrówki

W środę, 20 września 2017, doszło do śmiertelnego potrącenia 78-letniej kobiety przez jeden z pojazdów biorących udział w pracach remontowych na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

- Przed godziną 13.00 doszło do śmiertelnego potrącenia 78-letniej kobiety, będącej mieszkanką gminy Mińsk Mazowiecki. Policjanci prowadzili czynności na miejscu pod nadzorem prokuratora. W następnej kolejności będzie prowadzone postępowanie w tej sprawie. Czynności są w toku - powiedział dla Tygodnika "Strefa Mińsk" nadkom. Daniel Niezdropa, oficer prasowy mińskiej Komendy Powiatowej Policji.

Jak udało nam się ustalić do wypadku doszło w okolicach sklepu Lidl podczas cofania samochodu ciężarowego ekipy remontowej. Z powodu czynności prowadzonych przez prokuratora ten fragment ulicy został zamknięty na kilka godzin.

Aktualności

Komentarze

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: pol6343 (postów: 6)
 • Czwartek, 21 września 2017 07:43:22

Brak zdjęcia w którym to się stało (tłumaczy to przyczyny bezpośrednie i pośrednie wypadku) . Współczuję rodzinie zmarłej oraz kierowcy pojazdu który uczestniczył w wypadku . Szkoda tylko nie wyciągniętych z wcześniejszego artykułem o budowie drogi wniosków .

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Roma60 (postów: 3)
 • Czwartek, 21 września 2017 09:05:11

Wspólczuję rodzinie zmarłej. Niestety pośrednią przyczyną wypadku jest panujący bałagan i nieudolny sposób prowadzonego remontu drogi. Od m-ca czerwca firma prowadzi remont i w dalszym ciągu pieszy nie mogą bezpiecznie pokonać tego odcinka ponieważ z obydwu stron drogi jest zdemolowane przejście na chodniku, a po tej drodze dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej.

+5
+5 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: wickerman_1984 (postów: 37)
 • Czwartek, 21 września 2017 10:20:13

Wyrazy współczucia dla rodzinny zmarłej Pani. Szczęście w nieszczęściu, że to nie któryś z uczniów "dwójki" (mój syn również rozpoczął w tym roku "zerówkę" więc też jestem pełen obaw...).
Chyba wreszcie nadszedł czas aby inwestor tego cyrku jakim jest modernizacja zainteresował się stanem inwestycji i jej wpływem na okolicę. Wszystko rozkopane, nic nie skończone na 100%, strach tamtędy chodzić. Podziwiam też kierowców zawzięcie przedzierających się przez ten poligon czołgowy. Do kiedy niby prace mają zostać zakończone? Czu musi dojść jeszcze do jakiejś tragedii?

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Amelka12 (postów: 19)
 • Czwartek, 21 września 2017 11:19:37

Również współczuję rodzinie oraz kierowcy ale musze przyznać że nawet gdy nie było remontów to trzeba było na tym odcinku bardzo uważać, zwłaszcza w piątkowe popołudnia i w soboty kiedy to ludzie ogarnieci szleństwem zakupów jak w amoku krążyli między Lidlem a Biedronką nie zwracając uwagi na samochody i nie zawsze przechodząc po pasach lub nagle wbiegając na jezdnię.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: minor (postów: 9)
 • Czwartek, 21 września 2017 12:32:21

Czy na miejscu robót jest w ogolę jakaś osoba odpowiedzialna za koordynację logistykę czy ogólne bezpieczeństwo aby prace nie kolidowały nadmiernie i nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców ?! Skąpstwo władz ot co

+5
+5 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Felis (postów: 44)
 • Czwartek, 21 września 2017 16:54:33

Dobrze ktoś gdzieś napisał, że powinna być wyraźnie wygrodzona, przynajmniej głupią taśmą, droga dla pieszych przez teren budowy. Do tego powinna być przynajmniej po jednej stronie ciągłość chodnika, a nie przy Lidlu wykopy, przy Śniadeckich wykopy, na chodniku palety i inne cuda. Tyle że teraz, jak już się tragedia stała to każdy jest mądry. Współczuję rodzinie zmarłej, jak i kierowcy, który będzie teraz musiał z tym żyć. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się to szukaniem na siłę kozła ofiarnego, bo przecież ktoś musi być winny, bo może się skończyć tak, że oberwie za to ktoś, kto najmniej zawinił, bo budowę prowadził tak, jak mu "góra" przykazała z użyciem sprzętu i narzędzi, które do tej roboty dostał.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: LaCosaNostra (postów: 77)
 • Czwartek, 21 września 2017 17:55:55

Na chodniku koło LIDLa tabliczka że przejście drugą stroną....... a tam nawet nigdy chodnika nie było, a sztuka lewitacji jak dotąd przez nikogo nie opanowana. Sposób prowadzenia robót przez wykonawcę jest poniżej jakiejkolwiek krytyki, jeśli ktoś tu zawinił to na pewno wykonawca i nadzór budowlany (ciekawe czy takowy wogóle funkcjonuje na terenie robót). Tylu pracowników fizycznych i żaden nie pomyślał żeby asystować kierowcy jak tan cofa lub wykonuje inne manewry na NIEZABEZPIECZONYM terenie budowy.
Dołączam się do wyrazów współczucia rodzinie zmarłej.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Aron (postów: 2148)
 • Czwartek, 21 września 2017 19:58:50

Mysle ze panowie z um i zdm moga byc przesluchani na okolicznosc prowadzenia inwestycji itp. Szkoda tej Pani, trzeba jeszcze bardziej uważać w tej okolicy.

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: borowka (postów: 464)
 • Poniedziałek, 25 września 2017 09:14:14

Bardzo mi przykro z powodu śmierci tej Pani. Prawda jest taka, że prace tam są prowadzone w zupełnym chaosie i braku zorganizowania. Firma jest chyba mało kompetentna a pracownicy nie znają zasad BHP i nie mają za grosz kultury. Ludzie powinni chyba tam fruwać nad nimi. Chodnik powinien być w pierwszej kolejności zrobiony i to taki, żeby piesi mogli bezpiecznie przejść. Niestety któregoś dnia też szłam z córką tamtędy do Biedronki. Szłyśmy slalomem bo inaczej się nie dało. Chodnik w wielu miejscach był zastawiony wszędzie coś leżało. W jednym miejscu przy słupie energetycznym wystawał wielki drut, który jakby ktoś się na niego nadział to nie życzę. W pewnym momencie przeszłyśmy na drugą stronę bo chodnik się skończył i był po drugiej stronie, z resztą i tak już byłyśmy w okolicach Biedronki więc i tak i tak trzeba było przejść. Już pod samym sklepem prawie przy wejściu jeden z robotników zaczął piłować chyba kostkę. Nawet nie spojrzał czy spojrzał ale udał, że nikogo nie ma. Opylił nas całe. Jak zwróciłam mu uwagę, że powinien patrzyć to nawrzeszczał na mnie, że przejście jest drugą stroną! Strasznie nieprzyjemny i zero kultury! Generalnie porażka!

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 663)
 • Poniedziałek, 25 września 2017 22:47:28

Jeszcze jątrzysz chora kobieto?
Ostatnio cię los pokarał za to twoje wylewanie jadu na forum... :)

-1
+1 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: ela01 (postów: 236)
 • Wtorek, 26 września 2017 23:47:38

Mieszkam w rejonie gdzie jest remont,widzę codzienne utrudnienia i zastanawiam się czy ludzie już naprawdę nie potrafiliby przeżyć gdyby nie dotarli do lidla czy biedronki. Kiedys tych sklepów nie było i ludzie jakos żyli a to co się dzieje obecnie to horror.. ludzie łażą między olbrzymimi maszynami nie bacząc na włączony sprzęt, że ciężkie samochody wożą materiał bona tym polega ich praca. Sam osobowe pchają się w błocie między tym sprzętem bo muszą podjechać pod sam lidl...po deszczu w błocie ludzie łażą.Widzę również dzieci które ,,bawią,, się na kupach żwiru i gruzu a gdzie są rodzice. Uważam żena odcinku robót powinny się pojawiać odp. służby żeby zobaczyć zachowanie pieszych i kierowców którzy ,,muszą,,dotrzeć do lidla jakby nie było innych sklepów gdzie można bezpiecznie dojechać

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Adalbert12 (postów: 2)
 • Piątek, 29 września 2017 10:22:49

Wspólczuję rodzinie zmarłej

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.