Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Aktualności

Serce dla mińskich Katyńczyków

Środa, 12 kwietnia 2017 Opracowanie oraz foto: Muzeum Ziemi Mińskiej
Tegoroczny Dzień Katyński w Mińsku Mazowieckim miał wyjątkowy i symboliczny charakter. Organizatorem uroczystości na Starym Rynku, jak co roku, było Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Muzeum Ziemi Mińskiej przy stałej współpracy z Gimnazjum Miejskim Nr 1 im. gen. Władysława Andersa, Nr 2 im. Jana Pawła II oraz Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego.

fot.: Muzeum Ziemi Mińskiej
0

Uroczystość rozpoczął Dyrektor MZM - pomysłodawca inscenizacji, Leszek Celej przypominając uczestnikom czyją pamięć czcimy 13 kwietnia. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, który na znak hołdu składanego ofiarom zbrodni katyńskiej, uderzył w dzwon stojący w samym środku serca utworzonego przez 85 gimnazjalistów. W podniosły nastrój wprowadziła zebranych „Modlitwa obozowa” (pieśń internowanych, 1939 r.) wykonana na trąbce przez Sławomira Tkacza.

Młodzież gimnazjalna wspomniała wszystkich 85 mińskich Katyńczyków wypowiadając ich imiona i nazwiska oraz bijąc w dzwon. Ogromne serce, które utworzyli miało biało-czerwony kolor a całość rejestrowana była za pomocą drona unoszącego się nad Starym Rynkiem.

Muzeum Ziemi Mińskiej składa serdeczne podziękowania Dyrektorom mińskich gimnazjów oraz Panu Antoniemu Kruszewskiemu z Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich w Węgrowie za wypożyczenie dzwonu, który wyjątkowo symbolicznie uświetnił tę uroczystość.

To żywe, bijące dla „mińskich Katyńczyków” serce było doskonałym dowodem na to, że pamiętamy…

Informacje na temat „mińskich Katyńczyków” można uzyskać na prowadzonej przez MZM stronie internetowej Golgota Wschodu Mińszczan: www.gwm.mazowsze.pl

Galeria zdjęć: Dzień Katyński
fot.: Muzeum Ziemi Mińskiej

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry