Zarejestruj
20°C

Samochód Google wrócił do Mińska

(fot.: Paweł Drzewiński)

A to oznacza, że stolica powiatu mińskiego będzie na zaktualizowanych zdjęciach Street View w jednej z najpopularniejszych funkcji Google Maps i Google Earth.

Charakterystyczny Opel Astra z zielonymi drzwiami z logo Google Maps i motywami map dominującymi na całym nadwoziu, z zamocowaną na dachu kulą z obiektywami widziany był dziś (10.08.2017) na ul. Emilii Plater. Nowe zdjęcia, które robi w stolicy powiatu będą dostępne za kilka miesięcy. Obecne fotografie z Mińska na Street View pochodzą z 2012 i 2013 roku i patrząc na nie możemy sobie uświadomić jak nasze miasto bardzo się zmieniło. Widać na nich, np. sklepy, których już nie ma, a wiele miejsc zmieniło swój wygląd, widać jeszcze starą kotłownię, a nie ma ronda przy ul. Tuwima i Topolowej.

Nie martwmy się jednak, że „archiwalne” zdjęcia znikną całkowicie, gdy zastąpią je nowe. W lewym górnym rogu Google pozwala nam wybrać rok wykonania zdjęć i niejako wrócić do przeszłości.

Google Street View to funkcjonalność w Google Maps i Google Earth, która umożliwia przeglądanie użytkownikowi panoramicznych widoków z ulic dookoła, czyli w 360 stopniach. W ten sposób można wirtualnie podróżować po całym świecie, oglądając różne miejsca na zdjęciach wysokiej jakości. Aby skorzystać z tej funkcjonalności trzeba wejść na stronę mapy.google.pl następnie za pomocą wyszukiwarki znaleźć dowolne miejsce, a następnie myszką „złapać” znajdującą się w prawym dolnym rogu ikonkę „ludzika” i postawić go na mapie na podświetlone kolorem niebieskim miejsca.

Samochody Google fotografują różne miasta i miejscowości w Polsce od maja, a zakończą w swoją pracę w październiku. Kilka miesięcy potrwa obróbka zdjęć. Ale kiedy nowe fotografie pojawią się już w sieci na pewno poinformujemy o tym na portalu minskmaz.com.

A póki co, wypatrujmy charakterystycznych aut Google na ulicach naszego miasta. Może sami znajdziemy się na zdjęciu?

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.