Zarejestruj
1°C

Samochód Google wrócił do Mińska

(fot.: Paweł Drzewiński)

A to oznacza, że stolica powiatu mińskiego będzie na zaktualizowanych zdjęciach Street View w jednej z najpopularniejszych funkcji Google Maps i Google Earth.

Charakterystyczny Opel Astra z zielonymi drzwiami z logo Google Maps i motywami map dominującymi na całym nadwoziu, z zamocowaną na dachu kulą z obiektywami widziany był dziś (10.08.2017) na ul. Emilii Plater. Nowe zdjęcia, które robi w stolicy powiatu będą dostępne za kilka miesięcy. Obecne fotografie z Mińska na Street View pochodzą z 2012 i 2013 roku i patrząc na nie możemy sobie uświadomić jak nasze miasto bardzo się zmieniło. Widać na nich, np. sklepy, których już nie ma, a wiele miejsc zmieniło swój wygląd, widać jeszcze starą kotłownię, a nie ma ronda przy ul. Tuwima i Topolowej.

Nie martwmy się jednak, że „archiwalne” zdjęcia znikną całkowicie, gdy zastąpią je nowe. W lewym górnym rogu Google pozwala nam wybrać rok wykonania zdjęć i niejako wrócić do przeszłości.

Google Street View to funkcjonalność w Google Maps i Google Earth, która umożliwia przeglądanie użytkownikowi panoramicznych widoków z ulic dookoła, czyli w 360 stopniach. W ten sposób można wirtualnie podróżować po całym świecie, oglądając różne miejsca na zdjęciach wysokiej jakości. Aby skorzystać z tej funkcjonalności trzeba wejść na stronę mapy.google.pl następnie za pomocą wyszukiwarki znaleźć dowolne miejsce, a następnie myszką „złapać” znajdującą się w prawym dolnym rogu ikonkę „ludzika” i postawić go na mapie na podświetlone kolorem niebieskim miejsca.

Samochody Google fotografują różne miasta i miejscowości w Polsce od maja, a zakończą w swoją pracę w październiku. Kilka miesięcy potrwa obróbka zdjęć. Ale kiedy nowe fotografie pojawią się już w sieci na pewno poinformujemy o tym na portalu minskmaz.com.

A póki co, wypatrujmy charakterystycznych aut Google na ulicach naszego miasta. Może sami znajdziemy się na zdjęciu?

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Zaloguj się aby dodawać komentarze.