16°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.31
PM25: 9.84 (39,34%)
PM10: 12.45 (24,89%)
Temperatura: 16.13°C
Ciśnienie: 1011.43 hPa
Wilgotność: 88.75%

Dane z 05.08.2021 10:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Rekordowy wrzesień dla minskmaz.com

03.10.2013

Wrzesień 2013 był najbardziej udanym miesiącem jeśli chodzi o popularność w prawie 9-cio letniej historii "Wirtualnego Mińska Mazowieckiego". Serwis w tym czasie zwiększył swój zasięg do około 65 tys. unikalnych użytkowników w skali miesiąca.

Serwis "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com" w chwili obecnej miesięcznie dociera do około 65 tys. unikalnych użytkowników co jest wzrostem o około 28% w stosunku do podobnego okresu w roku ubiegłym. Tygodniowo na portal zagląda  około 18 tys. unikalnych użytkowników a w skali dnia jest to ilość  3-5,8 tys. Suma wszystkich przeładowań stron w ciągu miesiąca to ponad 1,5 miliona, co generuje transfer (w sumie do i z serwera za miesiąc) na poziomie 380 gigabajtów.

Jak zwykle największą popularnością cieszą się ogłoszenia (we wrześniu dodano ich ponad 2,5 tys.), aktualności oraz forum dyskusyjne w tym dział "Pytania do osób publicznych". Najpopularniejszym tematem we wrześniu na forum był wątek poświęcony tzw. "aferze taśmowej", który przynajmniej raz odwiedziło ponad 3,2 tys. unikalnych użytkowników.

We wrześniu "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" w związku z fotoreportażami z Festiwalu Himilsbacha pojawił się na oficjalnych stronach na Facebooku zespołów "Strachy na Lachy" oraz "Dr Misio", również na Facebooku nasz wywiad z Witoldem Sokołem udostępniono na oficjalnej stronie pokazów Air Show. Za sprawą jednej z wypowiedzi burmistrza Marcina Jakubowskiego na naszym forum po raz trzeci byliśmy na stronie głównej mistrzowie.org oraz na facebooku tego serwisu. We wrześniu po raz drugi w historii serwisu dostępna była transmisja na żywo - tym razem dzięki zaangażowaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej za pośrednictwem naszych serwerów można było oglądać na żywo "Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry", które odbywało sie przed siedzibą MBP. Transmisję uruchomiło ponad 0,5 tys. unikalnych użytkowników. Integralną częścią serwisu jest także wysyłany w każdy czwartek newsletter zawierający między innymi aktualności oraz wydarzenia na nadchodzący tydzień, na chwilę obencą wysyłany jest on do ponad 17 tys. zarejestrowanych użytkowników. Od września współpracujemy także z telewizją internetową Miejskiego Domu Kultury MDKtv.

Statystyki Wirtualnego Mińska potwierdzają trend jaki obserwuje się globalnie w polskim interencie, który objawia się na zwiększającej się ilości odwiedzin z urządzeń mobilnych czyli smartfonów oraz tabletów. We wrześniu udział tych urządzeń wyniósł około 8,5% wszystkich odwiedzin, dla porównania w roku ubiegłym było to około 2,9%. Między innymi ze względu na ten fakt w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się zupełnie nowa odsłona serwisu minskmaz.com, która powstanie zgodnie z założeniami RWD (Responsive Web Design), czyli będzie się "dopasowywała" wyglądem do konkretnych rozdzielczości i urządzeń.

"Wirtualny Mińsk Mazowiecki" to portal w działanie którego na stałe zaangażowane są 2 osoby: Dariusz Mól (część aktualności) oraz Leszek Siporski (wszystko pozostałe).  Wiele materiałów oraz pomoc w prowadzeniu serwisu otrzymujemy od użytkowników serwisu, za co oczywiście serdecznie dziękujemy ;-)

Wszystkie dane dotyczące statystyk serwisu oparte są na Google Analitics.


Inne aktualności

OK