Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
23°C

Co, gdzie, kiedy?

21.07.2017 (dziś) 20:00
Magia Dobrego Kina

Lista aktualności

Aktualności

Pyun Hye-young w Mińsku

Czwartek, 18 maja 2017
Takiego spotkania w naszym mieście jeszcze nie było! Na zaproszenie wydawnictwa Kwiaty Orientu w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościła Pyun Hye-young. Koreańska pisarka opowiadała w czwartek, 18 maja o swojej powieści „Popiół i czerwień”, wybranej przez portal granice.pl jako Najlepsza książka roku 2016.

Fot. Valdi Piekarski (MBP)
0

– Inspiracją do napisania „Popiołu i czerwieni” był artykuł, jaki przeczytałam o epidemii wirusa w Hong Kongu. Zafascynowało mnie to, jaki wpływ miała choroba na ludzi i jak oni się wobec niej zachowywali, jaką grozę i niepewność w nich wywoływała, do czego ich doprowadziła. Mój bohater też przechodzi metamorfozę, zmienia się jego życie, system wartości – powiedziała Pyun Hye-young.

Bezimienny mężczyzna, miasto i kraj bez nazwy, świat, „w którym moralność, porządek, edukacja i życzliwość” nie są normą – sytuacje opisane w książce mogłyby wydarzyć się wszędzie.

– Zależało mi, aby czytelnik mieszkający w rożnych miejscach mógł niejako dopasować to, co czyta do swoich przestrzeni, wyobrażeń, doświadczeń. Stąd brak konkretnych nazw czy imion w powieści – zapewniła koreańska pisarka.

Z drugiej strony klimat „Popiołu i czerwieni” nasuwa ewidentne skojarzenia z „Dżumą” Alberta Camusa. A główny bohater przypomina bohaterów Franza Kafki.

– Bardzo się cieszę, że czytelnicy to zauważają. Zarówno Kafka, jak i Camus należą do jednych z moich ulubionych pisarzy – stwierdziła Pyun Hye-young.

Tych, co jeszcze nie czytali powieści, spotkanie zachęciło do sięgnięcia po książkę, a tym, którzy jej lekturę mają już za sobą, autorka podsunęła wiele tropów pozwalających odkryć kolejne warstwy i klucze do jej interpretacji. Z kolei dzięki Studium Języków Obcych, na uczestników spotkania czekały też niespodzianki. Ufundowało ono 10 egzemplarzy „Popiołu i czerwieni”, które można było losowo otrzymać, a także tort, którym zostali poczęstowaniu uczestnicy spotkania. Egzotycznie wyglądały także autografy rozdawane przez Pyun Hye-young, bo napisane były oczywiście koreańskim alfabetem.

Nie przegap!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w ramach nowego cyklu „Spotkania z wydawcą” na spotkanie z Małgorzatą Czarzasty, redaktor naczelną wydawnictwa Muza. Odbędzie się ono we wtorek, 30 maja o godz. 18.30. Wydawnictwo Muza działa na rynku od 1991 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Podczas spotkania usłyszycie zapewne wiele anegdot, będzie można powspominać ulubione wydania, serie, a także kupić w promocyjnych cenach najnowsze książki. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć: Pyun Hye-young w Mińsku
Fot.: Valdi Piekarski (MBP)

Pozostałe aktualności

Widziane z góry: remont ul. Dąbrówki Bieg charytatywny „Sabat Czarownic” - fotoreportaż Awantura w pociągu Kasia Dereń w Mińsku Dancing z DJem Green Jesusem Podajmy Karolowi pomocną rękę Ścigając marzenia Wojewoda wydał zezwolenie na budowę odcinka autostrady A2 Kolejny paczkomat w Mińsku Woda w mińskich wodociągach bez bakterii z grupy coli Most na Budowlanej zamknięty Pociągiem na 23. Przystanek Woodstock Nowymi alejkami przez park Głosowanie: wielka mobilizacja! Pijany 23-latek próbował przejechać policjanta Stołeczni przewodnicy z psami narkotykowymi na służbach w Mińsku Mazowieckim

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry