Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Aktualności

Przebudowa ul. Dąbrówki

Czwartek, 13 kwietnia 2017
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza, nowe przejścia dla pieszych, miejsca parkingowe, chodniki i drogi rowerowe - to tylko niektóre z założeń przebudowy ul. Dąbrówki. Prace mają się rozpocząć już za niecały miesiąc.
9

Kilka dni temu Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Dąbrówki. Z załączonej dokumentacji wynika, że prace zostaną przeprowadzone na prawie kilometrowym odcinku od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Jak widać na załączonych projektach, na przebudowanej ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe, asfaltowa droga dla rowerów, nowe chodniki oraz kilka przejść dla pieszych z wyspą azylu. Ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 2 ma zostać nieco odsunięte od ulicy co pozwoli na budowę w tym miejscu miejsc parkingowych i zatoki autobusowej. 

W ramach przebudowy zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Pierszeństwo będą mieli kierowcy skręcający w lewo z ul. Mickiewicza oraz skręcający w prawo w ul. Mickiewicza z ul. Dąbrówki. Tym samym na ul. Dąbrówki dla jadących od strony Lidla w okolicach kwiaciarni "Viro" pojawi się znak "Stop". Jak udało nam się ustalić, w ostatnim czasie Powiat Miński oraz Miasto Mińsk Mazowiecki "wymienili" się odcinkami dróg w tym rejonie - ul. Mickiewicza stała się drogą powiatową a ul. Dąbrówki na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Mickiewicza (czyli na remontowanym odcinku) - drogą miejską. Warto też zauważyć, że łącznik ul. Mickiewicza z ul. 1 PLM "Warszawa" będzie drogą jednokierunkową.

Przebudowa ul. Dąbrówki obejmie także linię niskiego napięcia - zostanie ona poprowadzona pod ziemią a wzdłuż całego remontowanego odcinka pojawią się nowe latarnie LED. 

Harmonogram prac zostanie ustalony wspólnie z wyłonionym wykonawcą stąd też na chwilę obecną nie jest znany. Jak zapewnił nas Zarząd Dróg Miejskich, prace będą prowadzone odcinkami i planowane tak aby jak najmniej utrudniać ruch drogowy w okolicach. Prace obok Szkoły Podstawowej nr 2 planowane są na okres wakacyjny.

Inwestycja obejmie także rozbudwy kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej oraz  sieci telekomunikacyjnej. Planowany koniec prac to 22 listopada 2017. Kiedy się rozpoczą - trudno obecnie ocenić gdyż trwa procedura przetargowa. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem - będzie to początek maja.

Źródło informacji: http://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D5176

Projekt:

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym

Komentarze


Amelka12 Mińsk Mazowiecki Postów: 13
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:05:39
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Pierszeństwo będą mieli kierowcy skręcający w lewo z ul. Mickiewicza oraz skręcający w prawo w ul. Mickiewicza z ul. Dąbrówki. " co za poroniony pomysł! codziennie jeżdżę do pracy ul. Mickiewicza i skręcam w prawo w ul. Dąbrówki więc widzę tę masę samochodów jadących z osiedla Targówka i z miejscowości wschodnich (Targówka, Budy Barcząckie, Mienia itp.) w stronę Lidla Biedronki, szkoły Dąbrówki, tylko pojedyncze samochody rano skręcają z Mickiewicza w lewo. Po zmianie korki będą zatykać wyjazd z osiedla Targówka, rondo przy Topazie a nawet ul. Łupińskiego. Czemu ma to służyć?
mark234 Postów: 148
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:18:11
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pierwszeństwo mają samochody kierunek Mrozy Mickiewicza a nie jak pisała Amelka, wystarczy popatrzeć na plan i orgamizację ruchu
tytuss siennica Postów: 172
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:38:54
+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jeśli to ten sam projektant, co projektował skrzyzowanie na Siennickiej koło przejazdu kolejowego, to będzie ciekawie sie działo....
_AG_ Mińsk Mazowiecki Postów: 2105
Czwartek, 13 kwietnia 2017 10:02:22
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
organizacja skrzyżowania Mickiewicza/Dąbrówki trochę dziwna, że też nie próbowano wcisnąć tam ronda :)

Czy nowa organizacja ruchu wpłynie na ilość wypadków na tym skrzyżowaniu (?). Zobaczymy.


I jeszcze ta mania robienia ulic jednokierunkowych - w tym miejscu zupełnie bezsensu a jedynie trzeba będzie nadrabiać jadąc do ronda przy Topazie.


================


Amelka12 - pierwszeństwo ma droga powiatowa nad gminną, w związku z tym tak a nie inaczej będzie wyglądać organizacja na tym skrzyżowaniu. Tak się zamieniło miasto z powiatem. Czy tylko znajdzie się odważny który wyjedzie z Mickiewicza bez zatrzymania i sprawdzenia czy ktoś ulicą Dąbrówki nie jedzie "na pamięć" :)


================


mark234 znowu "popisał" się logicznym myśleniem :D
Amelka12 jadąc Mickiewicza, bez względy czy będzie skręcała w lewo czy w prawo będzie miała pierwszeństwo. Ci jadący od strony osiedla Targówka będą musieli się zatrzymywać chcąc jechać na wprost do Lidla czy Biedronki bo widoczność w tym miejscu jest minimalna. A ponieważ większość jedzie na wprost będą korki.
EKOEDA Mińsk Mazowiecki Postów: 3
Czwartek, 13 kwietnia 2017 11:45:21
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale będą się tłukli, co za idiota wymyślił zmiany na skrzyżowaniu Dąbrówki i Mickiewicza
tuwall MMz Postów: 2
Czwartek, 13 kwietnia 2017 12:34:26
-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
moim zdaniem pomysl z taka organizacja ruchu na mickiewicza/dabrowki jest swietny mieszkam w okolicy i wiem ze tam czesto jest kolejka samochodow a jak ktos chce skrecic z micka w kierunku mrozow to zaden klient dyskontow nie przepusci... co do wypadkow- dobrze ze pierwsze pasy na micka zostaly przesuniete dalej od skrzyzowania(zydoplot rosnacy w ogrodzeniu hrabstwa na rogu ogranicza widocznosc dla skrecajacych) po za tym cala reszta to zupelnie tak jak przerobili parking pkp i czy tam sa wpadki ? pewnie na poczatku byly i tu tez beda. wszystkim nie dogodzisz .
jtb79 Mińsk Mazowiecki Postów: 29
Czwartek, 13 kwietnia 2017 19:13:45
+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli jest szansa na zmniejszenie ilości i powierzchni wysepek, a tym samym oszczędności (kostkę z wysepek zdecydowanie lepiej wykorzystać, tam gdzie nie ma wcale chodników) to gdzie można to zgłosić?
Szkoda, że projektanci i decydenci nie widzą złych stron swoich decyzji, czasem bardziej wpływających na powodowanie zagrożenia, niż ich brak ...
Kiedyś było mniej samochodów, a ulice były zdecydowanie szersze.
Dziś aut jest dużo ( i bardzo dobrze, bo świadczy to o naszej zamożności), a do dyspozycji mamy ścieżki...
I jak tu ma być dobrze i bezpiecznie ?
Aron Mińsk Mazowiecki Postów: 926
Czwartek, 13 kwietnia 2017 20:44:19
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za te kilka milionów ulica powinna zostać zmodernizowana perfekcyjnie.
kevo Mińsk Mazowiecki Postów: 31
Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:17:00
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki wynika zapewne z pomiarów ruchu i nie jest widzi mi się projektanta.
Kwestia przyzwyczajenia, wszystkim się nie dogodzi.
Kłopotliwe będzie korzystanie z prostopadlych miejsc parkingowych na wysokości Biedronki gdzie zaprojektowane są wysepki przy przejściu dla pieszych. Ustawione tam znaki będą "celem" dla manewrujacych pojazdów. Podobnie jest na ul. Konstytucji przy rundach z Kościuszki i Kazikowskiego. Za wąsko na skręt w zatoczke.

Zaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry