Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

29.06.2017 (jutro) 18:00
Spotkanie "Zapytaj Burmistrza"

Lista aktualności

Aktualności

Przebudowa ul. Dąbrówki

Czwartek, 13 kwietnia 2017
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza, nowe przejścia dla pieszych, miejsca parkingowe, chodniki i drogi rowerowe - to tylko niektóre z założeń przebudowy ul. Dąbrówki. Prace mają się rozpocząć już za niecały miesiąc.
9

Kilka dni temu Urząd Miasta ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Dąbrówki. Z załączonej dokumentacji wynika, że prace zostaną przeprowadzone na prawie kilometrowym odcinku od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Jak widać na załączonych projektach, na przebudowanej ulicy powstaną nowe miejsca parkingowe, asfaltowa droga dla rowerów, nowe chodniki oraz kilka przejść dla pieszych z wyspą azylu. Ogrodzenie przy Szkole Podstawowej nr 2 ma zostać nieco odsunięte od ulicy co pozwoli na budowę w tym miejscu miejsc parkingowych i zatoki autobusowej. 

W ramach przebudowy zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Pierszeństwo będą mieli kierowcy skręcający w lewo z ul. Mickiewicza oraz skręcający w prawo w ul. Mickiewicza z ul. Dąbrówki. Tym samym na ul. Dąbrówki dla jadących od strony Lidla w okolicach kwiaciarni "Viro" pojawi się znak "Stop". Jak udało nam się ustalić, w ostatnim czasie Powiat Miński oraz Miasto Mińsk Mazowiecki "wymienili" się odcinkami dróg w tym rejonie - ul. Mickiewicza stała się drogą powiatową a ul. Dąbrówki na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Mickiewicza (czyli na remontowanym odcinku) - drogą miejską. Warto też zauważyć, że łącznik ul. Mickiewicza z ul. 1 PLM "Warszawa" będzie drogą jednokierunkową.

Przebudowa ul. Dąbrówki obejmie także linię niskiego napięcia - zostanie ona poprowadzona pod ziemią a wzdłuż całego remontowanego odcinka pojawią się nowe latarnie LED. 

Harmonogram prac zostanie ustalony wspólnie z wyłonionym wykonawcą stąd też na chwilę obecną nie jest znany. Jak zapewnił nas Zarząd Dróg Miejskich, prace będą prowadzone odcinkami i planowane tak aby jak najmniej utrudniać ruch drogowy w okolicach. Prace obok Szkoły Podstawowej nr 2 planowane są na okres wakacyjny.

Inwestycja obejmie także rozbudwy kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej oraz  sieci telekomunikacyjnej. Planowany koniec prac to 22 listopada 2017. Kiedy się rozpoczą - trudno obecnie ocenić gdyż trwa procedura przetargowa. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem - będzie to początek maja.

Źródło informacji: http://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D5176

Projekt:

Pozostałe aktualności

Policjanci odzyskali 4 Toyoty Verso Lato z remontem mostu Mali muzykanci w „Łukowiance” Trzeci dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Drugi dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Pierwszy dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler

Komentarze


Amelka12 Mińsk Mazowiecki Postów: 13
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:05:39
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Pierszeństwo będą mieli kierowcy skręcający w lewo z ul. Mickiewicza oraz skręcający w prawo w ul. Mickiewicza z ul. Dąbrówki. " co za poroniony pomysł! codziennie jeżdżę do pracy ul. Mickiewicza i skręcam w prawo w ul. Dąbrówki więc widzę tę masę samochodów jadących z osiedla Targówka i z miejscowości wschodnich (Targówka, Budy Barcząckie, Mienia itp.) w stronę Lidla Biedronki, szkoły Dąbrówki, tylko pojedyncze samochody rano skręcają z Mickiewicza w lewo. Po zmianie korki będą zatykać wyjazd z osiedla Targówka, rondo przy Topazie a nawet ul. Łupińskiego. Czemu ma to służyć?
mark234 Postów: 150
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:18:11
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pierwszeństwo mają samochody kierunek Mrozy Mickiewicza a nie jak pisała Amelka, wystarczy popatrzeć na plan i orgamizację ruchu
tytuss siennica Postów: 184
Czwartek, 13 kwietnia 2017 09:38:54
+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jeśli to ten sam projektant, co projektował skrzyzowanie na Siennickiej koło przejazdu kolejowego, to będzie ciekawie sie działo....
_AG_ Mińsk Mazowiecki Postów: 2113
Czwartek, 13 kwietnia 2017 10:02:22
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
organizacja skrzyżowania Mickiewicza/Dąbrówki trochę dziwna, że też nie próbowano wcisnąć tam ronda :)

Czy nowa organizacja ruchu wpłynie na ilość wypadków na tym skrzyżowaniu (?). Zobaczymy.


I jeszcze ta mania robienia ulic jednokierunkowych - w tym miejscu zupełnie bezsensu a jedynie trzeba będzie nadrabiać jadąc do ronda przy Topazie.


================


Amelka12 - pierwszeństwo ma droga powiatowa nad gminną, w związku z tym tak a nie inaczej będzie wyglądać organizacja na tym skrzyżowaniu. Tak się zamieniło miasto z powiatem. Czy tylko znajdzie się odważny który wyjedzie z Mickiewicza bez zatrzymania i sprawdzenia czy ktoś ulicą Dąbrówki nie jedzie "na pamięć" :)


================


mark234 znowu "popisał" się logicznym myśleniem :D
Amelka12 jadąc Mickiewicza, bez względy czy będzie skręcała w lewo czy w prawo będzie miała pierwszeństwo. Ci jadący od strony osiedla Targówka będą musieli się zatrzymywać chcąc jechać na wprost do Lidla czy Biedronki bo widoczność w tym miejscu jest minimalna. A ponieważ większość jedzie na wprost będą korki.
EKOEDA Mińsk Mazowiecki Postów: 3
Czwartek, 13 kwietnia 2017 11:45:21
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale będą się tłukli, co za idiota wymyślił zmiany na skrzyżowaniu Dąbrówki i Mickiewicza
tuwall MMz Postów: 2
Czwartek, 13 kwietnia 2017 12:34:26
-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
moim zdaniem pomysl z taka organizacja ruchu na mickiewicza/dabrowki jest swietny mieszkam w okolicy i wiem ze tam czesto jest kolejka samochodow a jak ktos chce skrecic z micka w kierunku mrozow to zaden klient dyskontow nie przepusci... co do wypadkow- dobrze ze pierwsze pasy na micka zostaly przesuniete dalej od skrzyzowania(zydoplot rosnacy w ogrodzeniu hrabstwa na rogu ogranicza widocznosc dla skrecajacych) po za tym cala reszta to zupelnie tak jak przerobili parking pkp i czy tam sa wpadki ? pewnie na poczatku byly i tu tez beda. wszystkim nie dogodzisz .
jtb79 Mińsk Mazowiecki Postów: 29
Czwartek, 13 kwietnia 2017 19:13:45
+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli jest szansa na zmniejszenie ilości i powierzchni wysepek, a tym samym oszczędności (kostkę z wysepek zdecydowanie lepiej wykorzystać, tam gdzie nie ma wcale chodników) to gdzie można to zgłosić?
Szkoda, że projektanci i decydenci nie widzą złych stron swoich decyzji, czasem bardziej wpływających na powodowanie zagrożenia, niż ich brak ...
Kiedyś było mniej samochodów, a ulice były zdecydowanie szersze.
Dziś aut jest dużo ( i bardzo dobrze, bo świadczy to o naszej zamożności), a do dyspozycji mamy ścieżki...
I jak tu ma być dobrze i bezpiecznie ?
Aron Mińsk Mazowiecki Postów: 1001
Czwartek, 13 kwietnia 2017 20:44:19
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za te kilka milionów ulica powinna zostać zmodernizowana perfekcyjnie.
kevo Mińsk Mazowiecki Postów: 31
Czwartek, 13 kwietnia 2017 21:17:00
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki wynika zapewne z pomiarów ruchu i nie jest widzi mi się projektanta.
Kwestia przyzwyczajenia, wszystkim się nie dogodzi.
Kłopotliwe będzie korzystanie z prostopadlych miejsc parkingowych na wysokości Biedronki gdzie zaprojektowane są wysepki przy przejściu dla pieszych. Ustawione tam znaki będą "celem" dla manewrujacych pojazdów. Podobnie jest na ul. Konstytucji przy rundach z Kościuszki i Kazikowskiego. Za wąsko na skręt w zatoczke.

Zaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry