Zarejestruj
20°C

Powstają mieszkania socjalne na dawnym poligonie

(fot.: minskmaz.com)

W minionym tygodniu rozpoczął się montaż pierwszej część osiedla socjalnego na terenie byłego poligonu wojskowego. Pierwsze przeprowadzki planowane są na początku przyszłego roku.

- Ponad 30 mieszkań socjalnych, wybudowanych w technologii modułowej, z centralnym ogrzewaniem zasilanym z PEC, z pełnym węzłem sanitarnym, elektrycznym. Mieszkania wykończone z podstawowym wyposażeniem, termo-izolowane, na zewnątrz chodniki, mini plac zabaw oraz klub socjalny. Na dawnym poligonie powstaje pierwsza część osiedla socjalnego. Tym samym część serbinowskich baraków przejdzie do historii, a w ich miejscu pojawią się tereny zielone i rekreacyjne - napisał na swojej stronie na facebooku Burmistrz Marcin Jakubowski.

Osiedle powstaje na byłym poligonie wojskowym, który zlokalizowany był na wschodnich krańcach miasta niedaleko ul. Warszawskiej. Teren ten między innymi miasto wykupiło  3 lata temu od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (pisaliśmy o tym tutaj).

Aktualności

Komentarze

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: minor (postów: 9)
  • Piątek, 1 grudnia 2017 13:24:21

polityczna stronka Promocja włodarza przy każdej okazji !

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: bmwe21 (postów: 33)
  • Poniedziałek, 4 grudnia 2017 00:34:22

obawiam się o odpowiedzialność ludzi tam zasiedlonych o mienie, które im zostanie powierzone. Mienie wybudowane za podatki pozostałych mińszczan.

tak duże zgrupowanie dużej ilości mieszkań socjalnych na totalnym obrzeżu miasta świadczyć może o chęci wyalienowania i odciecia się od tej społeczności, gdzie gro tych ludzi to normalni obywatele.

nowe lokale powinny być przydzielane wg zasad a nie grupowego przenoszenia. Ci którzy dotychczas płacili regularnie czynsz i nie sprawiali problemów powinni być uwzględniani jako pierwsi.

żeby nasz Urząd Miasta nie zebrał tam najgorszy element i stworzył getto socjalne a nie osiedle, gdzie docelowo.ma mieszkać ponad 50 rodzin w kontenerowcach i do tego w planach jest jeszcze postawienie 3 nirmalnych bloków murowanych na kolejne 90 rodzin.

UM planuje docelowo całość mieszkań socjalnych umieścić wlasnie w tamtej malej okolicy. ciężko znaleźć podobnie duze skupiska lokali socjalnych w innych polskich miastach lub za granicą.

czy przy projektowaniu tej inwestycji, ktokolwiek pytał sie okolicznych mieszkańców o ich opinie lub zgodę na postawienie w ich okolicy takiej miejskiej inwestycji?

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: janusz14 (postów: 79)
  • Poniedziałek, 4 grudnia 2017 10:39:21

to jakiś idiotyzm,
że jakiś urzędnik (mało zarabiający) zabiera tym co ciężko pracują
a drugi rozdaje mieszania tym którym często nie chce się pracować
przy okazji kilku urzędników (oczywiście źle opłacanych) ma zajęcie,
dla tego Ci co pracują musza oddawać jeszcze więcej
dlatego stać ich na coraz to mniej
a z czasem na nic
dlatego trzeba zatrudnić jeszcze kliku urzędników
żeby pomagało tym co na nic ich nie stać
dla tego ci co pracują muszę się wyprowadzić do innego kraju
bo w tym kraju kara za pracę jest już zbyt duża

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: olka1608 (postów: 9)
  • Wtorek, 5 grudnia 2017 23:27:11

@janusz14 prawa do mieszkania socjalnego w określonych przypadkach ma każdy z nas i to obowiązkiem miasta jest zapewnić takie lokale. Każdy z mieszkańców Mińska może takiego mieszkania potrzebować i to nie tylko dlatego, że "nie chce mu się robić" jak tutaj twierdzisz. Nawet tobie może się zdarzyć taka sytuacja, więc może najpierw pomyśl zanim coś napiszesz

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: janusz14 (postów: 79)
  • Środa, 6 grudnia 2017 14:03:13

Moim zdaniem nie jest rolą Państwa zabieranie jednym a dawnie drugim, (bo to jest kradzież)
bo wg. jakiego klucza, tym, co spalił się dobytek, nie mają pracy, czy jeszcze coś innego
To właśnie jest idiotyzm, Państwo musi zapewnić
Widziałem już lokale socjalne, są takie, że powinny tam mieszkać tylko szczury
ale są też takie, że nie różnią od tych, co większość kupuje
ten rozdział też wg. jakiego klucza? ;)
Pomagać to mogą sąsiedzi, rodzina kościół, fundacje a nie Państwo
Przez to, że w życiu mi się nie wiedzie niemożna usprawiedliwiać okradania innych

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: squeeez (postów: 10)
  • Środa, 13 grudnia 2017 14:49:09

domki kontenerowe widać, że sa w trakcie budowy. ale skad informacja o 3 dodatkowyh blokach?

jesli kontenerów ma być na 50 rodzin i dodatkowe bloki na kolejną setke to ja przepraszam, ale jest jaki jest koszt takiej inwestycji? przecież to są kwoty liczone w milionach złotych. rozumiem potrzeby socjalne, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. do tej pory niewiele sie działo a tetaz jakieś szaleństwo ktos planuje.

sa zapowiedzi, ze tereny po przesiedleniu mieszkańców będą wykorzystane na potrzeby mieszkańców. nie wierze w to bo na obecnych terenach dostępnych w mieście można organizować inwestycje. mieszkańców przesiedla na obrzeża, gdzie normalne rodziny będą zmieszane z tymi tzw. problematycznymi a działki w centrum po obecnych socjalniakach sprzedadzą na bloki!!!

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Silencium (postów: 326)
  • Środa, 13 grudnia 2017 22:01:07

Ktoś pytał mieszkańców Osin odnośnie tego typu inwestycji?

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: bmwe21 (postów: 33)
  • Poniedziałek, 18 grudnia 2017 14:09:51

zapewne nie pytano mieszkańców Osin ani kogokolwiek z tamtych okolic.

na rozgłosie takiej inwestycji władzom miasta raczej nie zależało zapewne ze względów finansowych.

Ciekawe, czy zamiast takiego rozdawnictwa w postaci kontenerów socjalnych nie możnaby pomyśleć o programie MIESZKANIE+ dla Mińszczan

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 2090)
  • Poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:25:58

bmwe - po co przecież to niepolityczne. Burmistrz coś tam wysyłał ale determinacji nie widać. To tak jak z dotacją na szpital, jak PiS załatwił to bjm natychmiast wystąpił odnośnie miejskiej inwestycji . W okresie gdy premierem był Pan Tusk i Pani kopacz nie zrobił tego ani razu. Dlaczego?

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: krzykowal (postów: 14)
  • Piątek, 22 grudnia 2017 10:49:14

No dobra, ale kto normalny będzie chciał w takich mieszkaniach mieszkać?

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: squeeez (postów: 10)
  • Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 00:38:47

nikt nie pytał mieszkańców Mińska o ich zdanie w tej sprawie.

a dlaczego?

bo wg BIBU miasta koszt inwesycji na 30 parę rodzin to... uwaga... 5 MILIONÓW ZŁOTYCH !!!!

to jeśli docelowo ma być tam ok 90 rodzin to będzie zapewne coś około 15 MILIONÓW ZŁOTYCH przy budżecie miasta ok 160 Mln zł. Albo i dużo więcej jeśli kolejne rodziny mają być osiedlane w blokach a nie kontenerach (które zresztą wyglądają jak obóz dla uchodźców - biało pomarańczowe, prawie jak prtzedszkole kontenerowe na dołku.

A do kosztów trzeba doliczyć projekty (960 tys zł) + drogi dojazdowe od ul. Warszawskiej oraz od ul Jaśminowej + kanalizację , którą ciągną od Topazu na Dąbrówki.

Ogólnie koszt to pewnie ok 10 mln złotych.

I teraz pytanie. KTO ZA TO ZAPŁACI???

Ano ja i Ty i tamta Pani... czyli Mińszczanie. Na inne inwestycje miasto zaciąga kredyty by budżet domknąć a na rozdawnictwo socjalne kaska jest od ręki...?

A gdzie inwestycje dla Mińszczan????????

Jak żyć Panie Burmistrzu, jak żyć w tym mieście??

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: maciejziebra (postów: 11)
  • Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:49:53

Każdy normalnie pracujący człowiek, musi stać się niewolnikiem kredytowym, aby kupić mieszkanie. Natomiast ktoś kto olewa sprawę, dostaje mieszkanie za darmo. I to nówka. A później wszystkie opłaty eksplotacyjne, też będą pokrywane z naszych. Zupełnie nie rozumiem tego systemu.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: janusz14 (postów: 79)
  • Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:13:32

maciejziebra
ten system tak skonstruowano by kraść (podatki ponad miarę) i rozdawać (swoim + kiełbasa przedwyborcza)
co godnie z prawem czynią urzędnicy

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: maper (postów: 14)
  • Wtorek, 17 kwietnia 2018 10:23:47

Zgadzam się w 100%. Zobaczcie co będzie przed wyborami. Znowu rozdawnictwo kasy po 300 zł na dziecko, oprócz 500%. A kwota wolna od podatku z którego mógłby skorzystać każdy z nas, leży i kwiczy.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: L (postów: 564)
  • Środa, 18 kwietnia 2018 13:13:51

Widziałem gdzieś, że tam też ma być nowa siedziba mińskiej Policji. Przynajmniej będą mieli blisko..

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: bmwe21 (postów: 33)
  • Środa, 2 maja 2018 00:03:52

zamiast wydawać 5 mln na kontenery można było postawić normalne budynki, gdzie średnio uznaje sie 2500 zł m2 już w stanie do zamieszkania. wychodzi 2tyś m2 czyli po ok 55 na rodzinę

i do tego kwestia lokalizacji osiedla - w tamtej okolicy działki wyceniane są ok 150 zł m2, nie lepiej było znaleźć tańszą okolicę na takie inwestycje?

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: bmwe21 (postów: 33)
  • Środa, 2 maja 2018 00:05:20

nie mówiąc już o tym, że z pięknego lasu zostało puste pole, szkoda ze nie zostawiono chociaż części drzew - ale nasze miasto chyba juz z tego słynie że drzewo to wróg publiczny nr 1