9°C

29
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.85
PM25: 17.38 (115,86%)
PM10: 20.74 (46,1%)
Temperatura: 9.36°C
Ciśnienie: 1007.34 hPa
Wilgotność: 100.00%

Dane z 02.10.2022 08:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Powróćmy jak za dawnych lat

30.07.2013 Dariusz Mieczysław Mól

W muzyczną podróż sentymentalną w lata 20. i 30. minionego stulecia zabrali publiczność artyści, którzy wystąpili w niedzielę, 28 lipca w ramach cyklu „Mińskie granie, czyli muzyka na podwieczorek” w amfiteatrze Miejskiego Domu Kultury...

Kinga Głogowska (śpiew), Arek Głogowski (śpiew), Tomasz Struzik (piano) i Ludwik Skrzypek (akordeon) sprawili, że można się było poczuć, jak w przedwojennych warszawskich kabaretach, w których królowały piosenki Henryka Warsa. Był on prekursorem nowych nurtów i prądów muzyki rozrywkowej w Polsce. Napisał muzykę do 95. przedwojennych filmów i wiele niezapomnianych przebojów, tj. „Powróćmy jak za dawnych lat”„Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ada, to nie wypada”, „Kochać nie warto”, „Nie kochać w taką noc”, „Już nie zapomnisz mnie”. Część z tych wspaniałych utworów można było usłyszeć podczas koncertu. Minęło tak wiele lat, ale większość szlagierów Henryka Warsa wcale się nie zestarzała. Wciąż bawią wspaniałymi tekstami, które często pisali wybitni poeci dwudziestolecia międzywojennego i zachwycają wpadającą w ucho muzyką. Nic dziwnego, że publiczność śpiewała je razem z artystami.

„Mińskie granie, czyli muzyka na podwieczorek” to koncertowy projekt MDK, w którym artyści prezentują publiczności szeroki wachlarz gatunków muzycznych, a także zapewniają odrobinę relaksu w letnie, niedzielne popołudnia. Formuła cyklu jest lekka, przyjemna i podkreślająca wakacyjny nastrój. Przed nami jeszcze występy:
4 sierpnia „Przeboje świata” zaprezentuje włoski wykonawca Dave Nilaya,
11 sierpnia wystąpi zespół pod kierunkiem Pawła Rozbickiego z koncertem „Noce i dnie”,
18 sierpnia zagra mińska grupa CostaNova.

Inne aktualności

OK