Zarejestruj
25°C

„Z borsukiem bezpieczniej” w Zespole Szkół w Stojadłach

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Policjanci z mińskiej komendy zorganizowali dla przedszkolaków w Zespole Szkół w Stojadłach profilaktyczne spotkania edukacyjne, w które zaangażowali sierżanta Borsuka, maskotkę Komendy Stołecznej Policji. Podczas spotkania z maluchami, policjantka od szkolnej profilaktyki, dzielnicowy i sierżant borsuk ćwiczyli z dziećmi zapamiętywanie numerów alarmowych i omawiali zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Przedszkolaki mogły też posłuchać wykładu na temat zawodu policjanta i zobaczyć jakie wyposażenie jest używane przez mundurowych podczas codziennej służby.

Policjantka od szkolnej profilaktyki starszy sierżant Dominika Witek wspólnie z dzielnicowym starszym sierżantem Rafałem Bieńko zorganizowali dla przedszkolaków z Zespołu Szkół w Stojadłach spotkania edukacyjne w ramach programu prewencyjnego „Z borsukiem bezpiecznej”.

W spotkaniach aktywny udział wziął sierżant Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji.

Mundurowi łącząc w bardzo ciekawy sposób zabawę z wykładem, pokazali dzieciom jak należy zachowywać się w życiu codziennym i jakich zagrożeń należy unikać, aby dzieciom nie stała się krzywda.

Podczas zabawy maluchy ćwiczyły znajomość numerów alarmowych, a także zachowanie się na drodze.

Policjanci podczas spotkania opowiadali służbie w Policji i demonstrowali przedszkolakom z jakiego wyposażenia korzystają na co dzień.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w interaktywnych zajęciach przygotowanych przez funkcjonariuszy i sierżanta Borsuka.

dn

Aktualności