Zarejestruj
10°C

Włamał się do puszki z datkami, a później wpadł w ręce dzielnicowego

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Dzielnicowy siennickiej gminy namierzył i zatrzymał 43-letniego Sławomira B. bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kradzież dwóch banknotów z puszki służącej charytatywnej zbiórce pieniędzy na rzecz chorego dziecka, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Siennicy.

Do jednego ze sklepów spożywczych w Siennicy wszedł mężczyzna, który chciał pożyczyć pieniądze od jednej z ekspedientek. Tam spotkał się ze zdecydowaną odmową.

Opisywany mężczyzna w pewnym momencie zerwał pokrywkę z charytatywnej puszki, do której zbierano pieniądze na leczenie chorego dziecka, a następnie wyjął ze środka dwa banknoty: 20 i 50-złotowy, uciekając z łupem na pobliskie parking. Za mężczyzną ruszyła jedna z ekspedientek, która odebrała skradzione banknoty. Podejrzany oddalił się w nieznanym kierunku.

W sprawie rozpoczęło się policyjne dochodzenie. Śledczy zwrócili się do dzielnicowego siennickiej gminy o namierzenie miejsca pobytu i zatrzymanie podejrzanego. Miał nim być 43-letni Sławomir B.

Po dwóch dobach od zdarzenia - dzielnicowy zatrzymał podejrzanego i osadził go w policyjnym areszcie. W tym czasie policjanci z dochodzeniówki zebrali materiał dowodowy - wstępnie potwierdzający udział podejrzanego w opisywanym przestępstwie.

Sławomir B. usłyszał następnie zarzut popełnienia kradzieży pieniędzy z puszki poprzez włamanie. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.