Zarejestruj
10°C

Ściganego listem gończym odnaleziono na strychu, ukrytego pod stertą ubrań

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Policjanci z Mrozów realizując jeden z listów gończych wydany przez garwoliński sąd, namierzyli i zatrzymali 27-letniego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwo finansowe. 27-latka odnaleziono na strychu domu, w którym mieszkała jego konkubina. Mężczyzna zorganizował sobie kryjówkę pod stertą ubrań i nakrył się damskim sweterkiem.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach otrzymali do realizacji list gończy wydany przez Sąd Rejonowy w Garwolinie. Dotyczył on zatrzymania 27-letniego mężczyzny, skazanego za oszustwo finansowe i doprowadzenie go do zakładu karnego, aby odbył tam zasądzoną  za popełnione przestępstwo – karę jednego roku pozbawienia wolności.

Policjanci z prewencji ustalili, że poszukiwany mężczyzna ukrywa się prawdopodobnie w domu swojej konkubiny w Mrozach. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić te informacje i przeszukać dom kobiety.

Sprawdzając wszystkie pomieszczenia mieszkalne, policjanci nie znaleźli jednak ściganego. Nie poddawali się jednak. Pozostał im jeszcze do sprawdzenia ciemny strych. Aby zajrzeć w każdy kąt i zakamarek, mundurowi użyli policyjnych latarek. W świetle jednej z nich zauważyli podejrzanie ułożoną stertę ubrań.

Policjanci dokładnie przeszukali odnalezione miejsce. Przesuwając kolejne partie ciuchów, zobaczyli nagle damski sweterek naciągnięty na skuloną postać. Kiedy go unieśli, okazało się, że pod nim znajduje się mężczyzna wyglądem przypominający ściganego. Kiedy go sprawdzono, okazało się, że jest to właśnie szukany przez mundurowych uciekinier.

27-latka zabrano następnie do komendy, a później odkonwojowano do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok czasu.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.