Zarejestruj
17°C

Policjant z drogówki namierzył sprawcę kolizji drogowej

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Uszkodzone auto uciekiniera z miejsca kolizji w Dębem Wielkim (fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

Dzięki informacjom zdobytym przez jednego z policjantów z mińskiej drogówki, namierzono i ustalono sprawcę kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Pedagogów i Przemysłowej w Dębem Wielkim, gdzie kierowca seata wymusił pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z renault i uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku dniach policjanci pojechali na ustaloną posesję i odnaleźli uszkodzone auto, który poruszał się uciekinier. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Stanisławów. Obwiniony przyznał się do spowodowania kolizji i ucieczki, a następnie dobrowolnie poddał się karze grzywny. 44-latek straci też uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe pół roku.

Na skrzyżowaniu ulicy Pedagogów i Przemysłowej w Dębem Wielkim doszło do kolizji drogowej. Z tego co ustalili policjanci, doszło tam do zderzenia renault z seatem, gdzie to kierowca seata prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca po zderzeniu od razu uciekł samochodem z miejsca zdarzenia.

Policjanci z drogówki zajęli się namierzeniem mężczyzny. Dzięki informacjom zdobytym przez jednego z policjantów z mińskiej drogówki, ustalono adres, gdzie mógł mieszkać uciekinier. Miał nim być 44-letni mieszkaniec gminy Stanisławów.

Policjanci znaleźli na jego posesji uszkodzonego seata, a podejrzanemu o popełnienie wykroczeń drogowych wręczyli wezwanie na przesłuchanie.

Zebrany przez policjantów z zespołu do spraw wykroczeń materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obwinionemu zarzutu spowodowania kolizji z drogowej i ucieczki z miejsca zdarzenia.

44-latek przyznał się do naruszenia prawa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. 44-latek stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami. Przez najbliższe pół roku będzie go obowiązywał sądowy zakaz.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.