Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Policjanci z mińskiej drogówki w działaniach weekendowych „Prędkość – Wiosna 2017”

Wtorek, 2 maja 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Równolegle z działaniami kontrolno prewencyjnymi na drogach powiatu mińskiego w ramach długiego majowego weekendu, policjanci z mińskiej drogówki aktywnie uczestniczyli w działaniach garnizonowej akcji „Prędkość – Wiosna 2017”, której celem było przeciwdziałanie piractwu drogowemu na drodze krajowej nr 50 przy wykorzystaniu między innymi nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami z udziałem 6 policyjnych patroli. Bilans policyjnych działań to 57 kontroli drogowych, 37 ujawnionych wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 26 związanych z jazdą z nadmierną prędkością. Wszyscy, którzy złamali normy drogowego prawa zostali ukarani mandatami karnymi.

W ten weekend na drogach powiatu mińskiego policjanci z mińskiej drogówki prowadzili  wzmożone działania i kontrole kierowców, ujawniając wykroczenia popełnione przez uczestników ruchu drogowego. Policyjne działania były ukierunkowane przede wszystkim na przeciwdziałanie tzw. „agresji drogowej” objawiającej się między innymi w jeździe z nadmierną prędkością. Każdorazowo badano również stan trzeźwości kierowców.

Działania, które prowadzono na drodze krajowej nr 50 były ujęte w planie działań garnizonowych „Prędkość – Wiosna 2017”. Pod „policyjną lupą” znaleźli się tam ci kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W policyjnych działań wzięło udział 6 patroli mińskiej drogówki, wspomaganych przez żołnierzy z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Policyjne patrole korzystały między innymi z nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Podczas działań na 50-tce skontrolowano w sumie 57 kierowców. W śród nich było 37 kierujących, którzy naruszyli przepisy prawa. 26 kierowców ukarano mandatami karnymi za jazdę z niedozwoloną prędkością, w tym jednego kierowcę ciężarówki.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Długi majowy weekend jeszcze się nie zakończył. Dlatego warto zadbać o bezpieczną podróż i równie bezpieczny powrót do domu.

dn

Galeria zdjęć: Policjanci z mińskiej drogówki w działaniach weekendowych „Prędkość – Wiosna 2017”
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry