Zarejestruj
9°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Odpowie za kradzież samochodu i jazdę w stanie nietrzeźwości

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca miejscowej gminy, który nietrzeźwy, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przyjechał do Ołdakowizny holować dostawczego forda, którego kilka godzin wcześniej skradziono w Mińsku Mazowieckim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to właśnie ten 33-latek miał związek z kradzieżą auta, które porzucił, kiedy zgasł w nim silnik i nie mógł go już uruchomić. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili 33-latkowi dwa zarzuty karne, w tym kradzieży samochodu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

W komendzie powiatowej przyjęto zgłoszenie o dostawczym fordzie, którego skradziono jednemu z mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Sprawca wykorzystał fakt, że samochód stał otwarty, a w środku były kluczyki. Policjanci rozpoczęli poszukiwania samochodu.

W działania poszukiwawcze zaangażowali się policjanci z prewencji ze stanisławowskiego Komisariatu. To właśnie oni odnaleźli samochód na jednej z dróg w rejonie Ołdakowizny.

Policjanci, w miejscu gdzie znajdował się samochód, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przyjechali tam osobowym oplem. Okazało się, że 33-letni kierowca, mieszkaniec gminy Stanisławów, był nietrzeźwy i miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantom, że przyjechał aby sholować forda do warsztatu. Policjanci zatrzymali następnie całą trójką, z podejrzeniem współudziału w kradzieży.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy przedstawili opisywanemu 33-latkowi zarzut karny popełnienia kradzieży forda i zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany przyznał się do kradzieży i do jazdy po alkoholu, po czym dobrowolnie poddał się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.