Zarejestruj
5°C

Dyżurny i policjanci z Mrozów namierzyli podejrzanego o uszkodzenie wiaty na stacji kolejowej w Cegłowie

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Dzięki ścisłej współpracy i dobremu współdziałaniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Mrozach z policjantami z zespołu patrolowo interwencyjnego, namierzono i zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wybicie szyb w wiacie przystankowej na terenie stacji kolejowej w Cegłowie. Policjanci po dokładnej analizie zapisów z monitoringu namierzyli podejrzanego i prześledzili jego podróż z miejsca dewastacji do Mrozów, gdzie nastąpiło finalne zatrzymanie. Podejrzany w tej sprawie 19-letni mieszkaniec z gminy Mrozy, po tym jak usłyszał zarzut karny, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z prewencji Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali Cegłów. Kiedy znajdowali się w rejonie stacji kolejowej, to zauważyli powybijane wszystkie szyby w jednej ze znajdujących się tam wiat przystankowych. Natychmiast skontaktowali się z dyżurnym, zdając mu relacje z tego co ujawnili.

Dyżurny od razu zajął się przeanalizowaniem zapisów monitoringu ze stacji kolejowej, a następnie ustalił, że na stacji znajdowała się wcześniej grupa młodych mężczyzn, z których jeden zaczął tłuc szyby w wiacie. Następnie „wandal” wsiadł do pociągu, który odjechał w kierunku Siedlec. Dyżurny przejrzał kolejne zapisy z kamer monitorujących rejon stacji kolejowych. Okazało się, że podejrzany wysiadł na peronie w Mrozach.

Drogą radiową dyżurny przekazał patrolowi opisywane informacje i skierował załogę do Mrozów, aby policjanci dokładnie sprawdzili ulice przyległe do stacji kolejowej.

Policjanci otrzymali również opis wyglądu podejrzanego i ruszyli do wskazanej im lokalizacji. Niedaleko stacji zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi „wandala”. Po wylegitymowaniu, okazało się że jest to 19-letni mieszkaniec gminy Mrozy.

W chwili zatrzymania 19-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, ze miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa trafiła do zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Mrozach. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, ze 19-latek dopuścił się zarzucanego mu czynu - związanego ze zniszczeniem kolejowej własności.

Podejrzany, po tym jak przedstawiono mu zarzut karny umyślnego uszkodzenia mienia, przyznał się i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Zaloguj się aby dodawać komentarze.