Zarejestruj
20°C

Dyżurny i policjanci z Mrozów namierzyli podejrzanego o uszkodzenie wiaty na stacji kolejowej w Cegłowie

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Dzięki ścisłej współpracy i dobremu współdziałaniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Mrozach z policjantami z zespołu patrolowo interwencyjnego, namierzono i zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wybicie szyb w wiacie przystankowej na terenie stacji kolejowej w Cegłowie. Policjanci po dokładnej analizie zapisów z monitoringu namierzyli podejrzanego i prześledzili jego podróż z miejsca dewastacji do Mrozów, gdzie nastąpiło finalne zatrzymanie. Podejrzany w tej sprawie 19-letni mieszkaniec z gminy Mrozy, po tym jak usłyszał zarzut karny, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z prewencji Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali Cegłów. Kiedy znajdowali się w rejonie stacji kolejowej, to zauważyli powybijane wszystkie szyby w jednej ze znajdujących się tam wiat przystankowych. Natychmiast skontaktowali się z dyżurnym, zdając mu relacje z tego co ujawnili.

Dyżurny od razu zajął się przeanalizowaniem zapisów monitoringu ze stacji kolejowej, a następnie ustalił, że na stacji znajdowała się wcześniej grupa młodych mężczyzn, z których jeden zaczął tłuc szyby w wiacie. Następnie „wandal” wsiadł do pociągu, który odjechał w kierunku Siedlec. Dyżurny przejrzał kolejne zapisy z kamer monitorujących rejon stacji kolejowych. Okazało się, że podejrzany wysiadł na peronie w Mrozach.

Drogą radiową dyżurny przekazał patrolowi opisywane informacje i skierował załogę do Mrozów, aby policjanci dokładnie sprawdzili ulice przyległe do stacji kolejowej.

Policjanci otrzymali również opis wyglądu podejrzanego i ruszyli do wskazanej im lokalizacji. Niedaleko stacji zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi „wandala”. Po wylegitymowaniu, okazało się że jest to 19-letni mieszkaniec gminy Mrozy.

W chwili zatrzymania 19-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, ze miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa trafiła do zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Mrozach. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, ze 19-latek dopuścił się zarzucanego mu czynu - związanego ze zniszczeniem kolejowej własności.

Podejrzany, po tym jak przedstawiono mu zarzut karny umyślnego uszkodzenia mienia, przyznał się i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.