Zarejestruj
16°C

52 kontrole w jednym dniu działań mińskiej drogówki na DK nr 50

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Policjanci z mińskiej drogówki w sposób niezwykle dokładny prowadzą kontrole kierowców na drodze krajowej nr 50. Podczas ostatnich działań prowadzonych w trzech zmianach, policjanci korzystali z pięciu radiowozów, w tym dwóch nieoznakowanych z wideorejestratorami. Mundurowi skontrolowali łącznie 52 kierowców, z których 38 dopuściło się wykroczeń drogowych, w tym 36 ukarano mandatami karnymi, a dwóch będzie niebawem odpowiadać przed sądem.

Działania na DK nr 50 nie ustają. Wzmożone policyjne akcje - zgodnie z założeniami będą regularnie prowadzone do końca marca 2017 roku. W tym czasie ci kierowcy, którzy nie respektują norm drogowego prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi swoich negatywnych zachowań na drodze.

Policjanci z mińskiej drogówki wykorzystywali w każdej zmianie radiowozy z wideorejestratorami, których urządzenia dokładnie zapisywały wszelkie naruszenia dozwolonej na drogach prędkości oraz inne wykroczenia drogowe.

Podczas ostatnich akcji, policjanci zatrzymali do kontroli 22 kierowców jadących z niedozwoloną prędkością.

W wyniku policyjnych kontroli zatrzymano trzem kierowcom dowody rejestracyjne, a jednemu prawo jazdy. Łącznie policjanci przeprowadzili 52 kontrole drogowe, z czego wykroczenia drogowe popełniło 38 kierowców.

Tymczasem mundurowi z drogówki działają dalej i przy wsparciu policjantów ze Stanisławowa prowadzą dokładne kontrole na drodze krajowej nr 50.

dn

Aktualności

Komentarze

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: jtb79 (postów: 30)
  • Czwartek, 23 marca 2017 15:07:29

Dlaczego jest tak mało policji na drogach, skoro jest tak dużo wypadków? Nie tylko prędkość, ale przede wszystkim brak odpowiedniej infrastruktury drogowej, duże natężenie pojazdów, wąskie drogi, brak utwardzonych poboczy, źle ustawione, oślepiające jadących z naprzeciwka światła (często pochodzące z demontażu pobrytyjskich) aut, wysepki na środku drogi w miejscach gdzie zamiast wzmagać bezpieczeństwo, to powodują dodatkowe zagrożenie użytkowników dróg, również pieszych, za to nikt nie żałuje kostki na ich wypełnienie.
Kiedy w końcu ktoś z osób odpowiedzialnych za organizację przejrzy na oczy? Czy są to osoby, które chociaż jeżdżą po drogach?

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: NiePatriota (postów: 79)
  • Poniedziałek, 27 marca 2017 16:12:50

jtb79 , jeżeli chodzi o te wszystkie wysepki, które tylko utrudniają ruch i stwarzają niebezpieczeństwo to ustawił to jakiś kompletny idiota, który już dawno powinien stać w kolejce w Pośredniaku

Policja, straż, Ci z karetek też o tym wiedzą, ale nikt głośno o tym nie mówi ;)

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: jtb79 (postów: 30)
  • Środa, 29 marca 2017 10:40:16

Co można zrobić, skoro wszyscy, którym choć teoretycznie zależy na bezpieczeństwie wiedzą, że jest źle, a nikt z władnych nic nie robi ?

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ola5601 (postów: 6)
  • Środa, 29 marca 2017 12:03:11

jak widac, nie nudza sie

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: jtb79 (postów: 30)
  • Piątek, 31 marca 2017 11:29:01

Jeżeli Pan Mariusz Kozera, jako specjalista od budowy dróg bywa na forum (a forumowicze wiedzą, że bywa), to prosiłbym o ustosunkowanie się poruszanego wątku.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.