20°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.09
PM25: 3.75 (14,99%)
PM10: 4.77 (9,54%)
Temperatura: 19.77°C
Ciśnienie: 1006.76 hPa
Wilgotność: 73.75%

Dane z 06.06.2020 13:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Płynie wielka woda?

04.02.2013 oprac. Dariusz Mieczysław Mól

Ostatnia zmiana pogody spowodowała, że w parkowych kanałach podniósł się poziom wody. Na szczęście śnieg nie roztapia się tak szybko, więc chyba nie grozi nam „zatopienie” parku – tak przynajmniej twierdzą mińszczanie, których spotkaliśmy podczas niedzielnego spaceru...

woda

Owszem, widać, że przybyło wody, ale na stawie w Łazienkach jeszcze jest lód, więc pewnie nie będzie tak źle. Bywały lata, że woda wylewała się prawie pod samą górkę – stwierdził pan Michał, który na spacer do parku przyszedł z psem.

Dobrze, że jest mróz, to lód i śnieg tak szybko się nie roztapiają, tylko stopniowo. Gdyby było inaczej, to już nie dałoby się przejść ścieżką przy kanale. Ale wszystko przed nami – powiedziała pani Izabela.

Było tyle śniegu, że myślałem, że jak zacznie się roztapiać, to woda wystąpi z kanałów. Ale na razie chyba nie zanosi się, że grozi nam jakiś kataklizm. W sumie, w parku da się wytrzymać. Ale na skwerze Kaczorowskiego, za pomnikiem smoleńskim zrobił się duży staw. Nawet widziałem, jak kaczki tam pływały – zapewnił pan Marek.

Na roztopy nie ma mocnych. Wiadomo, że woda się podniesie. To nic nadzwyczajnego. Patrzyłem na liazy, ale woda jest tylko trochę w nich spiętrzona. I Srebrna też za ul. Warszawską jest w normie. Bywało dużo gorzej – wyjaśnił pan Krzysztof.

Inne aktualności

OK