1°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.33
PM25: 15.77 (63,06%)
PM10: 16.59 (33,17%)
Temperatura: 0.97°C
Ciśnienie: 994.17 hPa
Wilgotność: 89.50%

Dane z 30.11.2021 14:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Płynie wielka woda?

04.02.2013 oprac. Dariusz Mieczysław Mól

Ostatnia zmiana pogody spowodowała, że w parkowych kanałach podniósł się poziom wody. Na szczęście śnieg nie roztapia się tak szybko, więc chyba nie grozi nam „zatopienie” parku – tak przynajmniej twierdzą mińszczanie, których spotkaliśmy podczas niedzielnego spaceru...

woda

Owszem, widać, że przybyło wody, ale na stawie w Łazienkach jeszcze jest lód, więc pewnie nie będzie tak źle. Bywały lata, że woda wylewała się prawie pod samą górkę – stwierdził pan Michał, który na spacer do parku przyszedł z psem.

Dobrze, że jest mróz, to lód i śnieg tak szybko się nie roztapiają, tylko stopniowo. Gdyby było inaczej, to już nie dałoby się przejść ścieżką przy kanale. Ale wszystko przed nami – powiedziała pani Izabela.

Było tyle śniegu, że myślałem, że jak zacznie się roztapiać, to woda wystąpi z kanałów. Ale na razie chyba nie zanosi się, że grozi nam jakiś kataklizm. W sumie, w parku da się wytrzymać. Ale na skwerze Kaczorowskiego, za pomnikiem smoleńskim zrobił się duży staw. Nawet widziałem, jak kaczki tam pływały – zapewnił pan Marek.

Na roztopy nie ma mocnych. Wiadomo, że woda się podniesie. To nic nadzwyczajnego. Patrzyłem na liazy, ale woda jest tylko trochę w nich spiętrzona. I Srebrna też za ul. Warszawską jest w normie. Bywało dużo gorzej – wyjaśnił pan Krzysztof.

Inne aktualności

OK