Zarejestruj
30°C

Parkour Park otwarty

W sobotę, 30 września oficjalnie otworzono Parkour Park, który znajduje się obok siłowni przy stadionie na ul. Budowlanej. W trakcie imprezy odbyły się warsztaty i pokazy m.in. street workout i parkour/freerunning. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia...

– Parkour Park w Mińsku to inwestycja, która od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy miasta od dawna oczekiwali tego typu placu treningowego zwłaszcza, że mogą z niego korzystać osoby nie tylko zajmujące się parkourem, ale też trenujące kalistenike, czyli street workout. Parkour Park został oddany do użytku na początku września i od tego czasu zdążyłem zauważyć na nim również biegaczy, piłkarzy i sporą część osób, które uwielbiają aktywność fizyczną – powiedział portalowi minskmaz.com Piotr Lichota, założyciel Akademii Parkour i główny pomysłodawca budowy mińskiego Parkour Parku. – Jestem również nauczycielem wychowania fizycznego i mogę poświadczyć, że moi uczniowie bardzo chętnie wybierają to miejsce na zajęcia wf. Parkour Park spełnia najbardziej pożądaną przez młodych naturalną potrzebę ruchu w jego najprostszej formie – zapewnił.

Podczas oficjalnego sobotniego otwarcia Parkour Parku można było wziąć udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez gości specjalnych wydarzenia: Oskara (street workout)
oraz Krystiana Kowalewskiego (parkour/freerunning).

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.