Zarejestruj
12°C

Nowy mostek w miejskim parku

(fot.: Leszek Siporski)

Chodzi o ten, na którym zakochani mińszczanie od kilku lat wieszali kłódki, zupełnie jak na mostach we Włoszech, czy we Francji, choć oczywiście nie w takiej skali. Ze względu na zły stan techniczny istniejąca kładka zostanie już niebawem rozebrana...

W jej miejsce wybudowana będzie nowa, swoim wyglądem przypominająca tę powstałą między stawami przy nowym jazie nieopodal wejścia do miejskiego parku od strony ul. Warszawskiej. Nawiązywać ma architektonicznie do tarasu pałacu. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta, roboty budowlane ruszą po uzyskaniu ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę, a termin ich zakończenia planowany jest na koniec listopada tego roku. 

A co z kłódkami?

– Szkoda, że wraz z rozbiórką starej kładki znikną z parkowego pejzażu. Kłódki zakochanych to ciekawy i dość oryginalny pomysł. Nie mamy zamiaru oficjalnie zabraniać wieszania kłódek na nowej kładce. Jak do tej pory miasto nie ingerowało w sposoby wyrażania uczuć przez mińszczan, i tak pozostanie. – powiedział portalowi minskmaz.com burmistrz Marcin Jakubowski.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.