Zarejestruj
20°C

Niewybuch w parku miejskim

(fot.: © minskmaz.com)

Pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej odkryto w poniedziałek, 7 sierpnia 2017, w parku miejskim podczas prowadzonych prac ziemnych. Niewypał znajdował się przy cieku wodnym w północno-wschodniej części parku.

Tuż po ujawnieniu znaleziska teren koło niego został ogrodzony taśmą i jest zabiezpieczany przez Straż Miejską, Policję oraz Ochotniczą Straż Pożarną do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. 

Jak udało nam się ustalić, to nie pierwsze takie niebezpieczne znalezisko odkryte podczas tegorocznych prac ziemnych w parku miejskim. Na podobny niewybuch natrafiono w tej okolicy na początku czerwca.

Aktualności

Komentarze

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: garbaty_anioł (postów: 2005)
  • Wtorek, 8 sierpnia 2017 23:17:42

Być może ma to związek z bodajże 30 lipca '44 roku, kiedy to sowieci zbombardowali "nieumyślnie pozycje wroga". Jest wysoce prawdopodobne, że to niewybuch ruskiej bomby. Zresztą w Rocznikach można o tym poczytać.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Przepraszam wszystkich użytkowników forum, ale muszę to zrobić.

Jak długo jeszcze administracja tego forum będzie tolerowała kłamstwa i prowokacje użytkownika o nicku kumak? Ile minusów jeszcze muszą dostać jego wpisy żeby zostały wykopane w niebyt? Gdzie zapowiadana dawno temu funkcja kasująca wpisy z dużą ilością minusów? Jakiś czas temu szybko i sprawnie poradziliście sobie z jednym tutejszym trollem, a z nim jakoś nie potraficie zrobić porządku.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.