0°C

53
Powietrze
Jakość powietrza jest średnia.

PM1: 19.84
PM25: 32.81 (131,23%)
PM10: 40.18 (80,36%)
Temperatura: 0.21°C
Ciśnienie: 1004.48 hPa
Wilgotność: 91.25%

Dane z 05.12.2021 14:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Lidia Stanisławska w Mińsku

10.01.2013 Dariusz Mieczysław Mól

Lidia Stanisławska, znana piosenkarka, felietonistka, aktorka i pisarka, autorka książki „Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem” spotkała się z czytelnikami w środę, 9 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej...

„Jak nie zrobić kariery” to pełna anegdot i dowcipnie napisana opowieść o karierze Lidii Stanisławskiej oraz o polskim świecie artystycznym – od lat siedemdziesiątych do dziś. „Znajomi mówili mi, że powinnam dać inny tytuł książce, raczej napisać, jak zrobić karierę, ale się uparłam. Tytuł jest przewrotny i o to właśnie mi chodziło” – przekonywała artystka i opowiadała o swoich potyczkach z show-biznesem. A także o współpracy z wieloma znakomitymi wykonawcami, np. z Hanką Bielicką czy Dorotą Pomykałą. Lidia Stanisławska mówiła również o swojej pracy na estradzie, np. w kabarecie „Pod Egidą” czy na festiwalach piosenki, o swoich zawodowych i pozawodowych przyjaźniach. Opowiadała anegdoty związane z kolegami po fachu (jest także autorką dwóch wcześniejszych książek „Gwiazdy w anegdotach”) oraz dowcipy. – „Uważam, że coraz mniej się śmiejemy, tak szczerze i życzliwie, także z samych siebie, a szukamy tylko sensacji, tropimy, kto z kim i za ile. Plotka jest ważniejsza od rzetelnej informacji. Kiedy podczas jakiegoś wywiadu odpowiadałam na każde zadawane mi pytanie, że jestem zadowolona, że czuję się dobrze, że wszystko jest w porządku widziałam, jak dziennikarka była zawiedziona, że nic strasznego się u mnie nie dzieje”.

Lidia Stanisławska ujęła publiczność w MBP swoją otwartością, poczuciem humoru i dystansem do samej siebie. Pokazała, że jest znakomitym obserwatorem życia i mechanizmów rządzących światem (a może światkiem) polskiego show-biznesu. Po spotkaniu podpisywała książki, fotografowała się z wielbicielami i rozmawiała o swoich artystycznych i życiowych doświadczeniach.

A już w czwartek, 17 stycznia o godz. 18.30 Miejska Biblioteka Publiczna i Wydawnictwo Marginesy zapraszają na spotkanie arystokratą polskiego kina, lwowiakiem, reżyserem wielu kultowych filmów, scenarzystą i pisarzem Januszem Majewskim. Wstęp wolny.

Inne aktualności

OK