Zarejestruj
12°C

Kontynuacja bulwaru na ul. Bulwarnej

(fot.: Leszek Siporski)

Od ponad tygodnia można zauważyć góry piachu oraz palety z kostką w okolicach ulicy Bulwarnej na odcinku od ul. Mireckiego w stronę torów. Czy już niebawem przejedziemy jej kontynuacją?

W 2014 roku zakończył się remont ul. Bulwarnej w wyniku którego ulica zyskała całkowicie nowy wygląd stając się wizytówką miasta (pisaliśmy o tym tutaj). Aktualnie po ponad trzech latach przebudowany będzie jej kolejny odcinek, który obecnie ma nawierzchnię gruntową.

- Myślę, że spora część mieszkańców nie zdawała sobie sprawy, iż ul. Bulwarna to nie tylko obecnie pięknie wyremontowany odcinek, lecz również połączenie ul. Mireckiego z ul. Limanowskiego. Dotychczas od wielu lat była to całkowicie zapomniana i nieużywana droga nieutwardzona. Najwyższa pora, aby tchnąć w nią trochę życia. Cieszy mnie, że dzięki mojemu zaangażowaniu przy aprobacie Pana Burmistrza i działaniu Zarządu Dróg Miejskich za kilka tygodni zobaczymy jej nową odsłonę - powiedział portalowi minskmaz.com radny Rady Miasta Kamil Bodziony.

Jak poinformował nas Zarząd Dróg Miejskich, remont tego odcinka, przy sprzyjających warunkach atmosferyczych powinien zakończyć się w połowie listopada. Ulica zostanie wykonana zgodnie z dotychczasową koncepcją znaną z pierwszej części ulicy, stając się całkowicie nowym ciągiem pieszo – jezdnym. Niestety ze względu na zabudowania oraz zwężenia, ulica poza oczywiście ruchem pieszych i rowerzystów, będzie dostępna tylko dla służb porządkowych oraz jako dojazd dla mieszkańców.

Aktualności

Komentarze

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: lb80 (postów: 16)
  • Poniedziałek, 30 października 2017 21:48:43

Bardzo dobra inwestycja.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Amelka12 (postów: 19)
  • Wtorek, 31 października 2017 08:45:42

Ta ulica bardzo się przyda ale nie wierzę że będą ją użytkować tylko mieszkańcy, nie ma fizycznej możliwości tego dopilnować. Może dobrze by było zrobić ją jako jednokierunkową?

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kuku_harajuku (postów: 50)
  • Wtorek, 31 października 2017 18:19:40

"...od wielu lat była to całkowicie zapomniana i nieużywana droga .."
Myślę, że władze tak myślały, że nieużywana. Była używana i to bardzo. To najkrótsza droga między przejazdem pod wiaduktem a np. parkiem. Powinna już dawno być zrobiona ale oczywiście lepiej późno niż później.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: tomnie (postów: 150)
  • Wtorek, 31 października 2017 19:26:12

Koncepcja budowy tego odcinka drogi powstała już gdzieś w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Tylko miała to być droga pełnowymiarowa. Ale do tego konieczna była zgoda właścicieli przyległych działek na odsprzedanie pasków gruntu pod potrzeby budowy drogi. Opór był znaczny, przy dużym udziale ówczesnego radnego. Wobec niechęci tamtejszych mieszkańców inwestycję zaniechano.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kuku_harajuku (postów: 50)
  • Czwartek, 2 listopada 2017 13:44:59

Posesje w okolicy tego odcinka drogi wyglądają właśnie jakby były z ubiegłego wieku. A czy przypadkiem nie maja tu zastosowania przepisy o wywłaszczeniu pod budowę drogi? Jakiś czas temu taka ustawa weszła. Nie powinno kilka osób blokować połączenia drogowego między wiaduktem a ul. Mireckiego i dalej Warszawską.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.