Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl

facebook

Kolejne sukcesy mińskich karateków

06.04.2013

Mińscy karatecy słyną z tego, że z każdych zawodów sportowych wracają „z tarczą”. Ich umiejętności, wola walki i ciężka praca na treningach przynosi imponujące efekty. Tak było i tym razem…

Mistrzostwa Mazowsza Kadetów, Młodzików i Juniorów Młodszych-Karate Kyokushin zostały rozegrane w Różanie 24 marca 2013r. Organizatorem Mistrzostw był Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego, którego członkiem jest Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin. Nasz Klub reprezentowało 8 zawodników. W Mistrzostwach uczestniczyło ponad 120 karateka, reprezentujących kilkanaście Klubów z całego województwa mazowieckiego.

Nasi reprezentanci zdobyli w różnych kategoriach dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie miejsce. Iza Lubaszka zajęła pierwsze miejsce w kumite, w kategorii kadetów-dziewcząt w wadze do 55 kg. Iza startowała również w tej kategorii w kata przechodząc do tury finałowej. Wojtek Woronowicz zdobył pierwsze miejsce w kumite, w kategorii kadeci-chłopcy w wadze do 55kg. W walkach eliminacyjnych wykazał bardzo dobre opanowanie techniki mawashi geri jodan, co w połączeniu z wolą walki, umiejętnością poruszania się na macie pozwoliło na osiągnięcie sukcesu
w zawodach.

Kolejną triumfatorką była Weronika Parol, która zajęła drugie miejsce w kumite, w kategorii młodzików-dziewcząt w wadze do 45kg.

Następnym medalistą Mistrzostw Województwa w Różanie jest Adrian Juszczak, który walczył w kategorii junior starszy w wadze do 80kg. Adrian zajął trzecie miejsce w swojej kategorii.
Wszystkim uczestnikom Mistrzostw gratulujemy odwagi, umiejętności
i życzymy kolejnych sukcesów.

Tych, którzy chcieliby się naocznie przekonać o umiejętnościach naszych zawodników, wszystkich Mieszkańców Mińska Mazowieckiego, sympatyków MKKK, którzy kiedykolwiek byli związani z naszym Klubem, zapraszamy serdecznie na IV Turniej o Puchar MKK pod patronatem Burmistrza Marcina Jakubowskiego. Szczegóły na www.mkkk.pl