Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Aktualności

IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami!

Wtorek, 16 maja 2017
13 maja odbył się trzeci etap cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. W Mińsku Mazowieckim rywalizowano w ramach IX Memoriału Feliksa Rawskiego.
0

Wyścig odbywał się podczas wspaniałej, słonecznej pogody, co sprawiło, że do Mińska Mazowieckiego zjechało ponad dwustu miłośników rowerowego ścigania. Tradycyjnie już odbyły się dwa cykle SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Na trasie odbywała się twarda, kolarska walka, a na mecie o zwycięstwie decydowała niemal grubość szprychy. Tak było chociażby w SUPER PRESTIGE w kategorii M30, w której triumfował Sławomir Spławski z Merx Team Wągrowiec, czy też w M40, gdzie wygrał Grzegorz Golonko, reprezentujący barwy Velo Art Cycling Club.

Dla kibiców, którzy pojawili się tego dnia w Mińsku Mazowieckim przygotowano szereg atrakcji towarzyszących. W trakcie wyścigu, tuż przy biurze zawodów ŻTC BIKE RACE odbywały się I zawody w mini bladecrossa w Mińsku Mazowieckim. Bladecross polega na pokonaniu toru przeszkód ustawionych z opon, barierek itp. Kibice mieli okazje wziąć również udział w warsztatach i pokazach dotyczących jazdy na rolkach i deskorolce, które przygotował Rolkowy Mińsk oraz Mińskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych.
Tuż przed dekoracją zwycięzców odbył się konkurs jazdy po szynie. Nawiązywał on do słynnej legendy, według której, jeszcze przed wybuchem I wojny światowej Feliks Rawski założył się, że przejedzie kolarskim rowerem po 60. metrowej szynie i tego dokonał. Kolarze podczas memoriału mieli do pokonania 10. metrową szynę. Niestety, podczas konkursowych przejazdów nie udało się żadnemu z nich. Ponadto uczestnicy wzięli udział w konkursie wiedzy o Feliksie Rawskim, patronie imprezy oraz specjalnej rywalizacji przygotowanej przez jednego ze sponsorów wyścigu dealera marki Skoda – CARSED.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września. Już w najbliższą sobotę zawodnicy ścigać się będą w Rawie Mazowieckiej, a dzień później rywalizacja przeniesie się do Nowego Kawęczyna, gdzie na uczestników czekają niezwykle ciekawe i wymagające trasy. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl. 

Opracowanie oraz foto: mat. prasowe organizatorów

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym Bobry przeprowadzają się do miasta

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry