Zarejestruj
21°C

„Michałki” z atrakcjami

Już po raz dziewiąty odbył się rodzinny festyn „Michałki”. Pogoda była jak na zamówienie i jak zwykle na gości czekała moc atrakcji. Nic więc dziwnego, że w niedzielę, 14 maja na terenie budowy Kościoła Garnizonowego przy Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej było tłoczno, radośnie i nikt nie chciał, by impreza się skończyła.

Organizatorzy, czyli proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła oraz Społeczny Komitet Budowy Kościoła Garnizonowego co roku stawiają sobie za cel integrację członków lokalnej społeczności, dobrą zabawę dla całych rodzin i zbiórkę funduszy na budowę świątyni. I zawsze im się to udaje. Nie inaczej było w minioną niedzielę. Każdy, kto przyszedł na festyn nie miał czasu nawet pomyśleć, żeby się nudzić. Każdy też znalazł coś dla siebie. Była wystawa sprzętu strażackiego, wojskowego i lotniczego oraz namiot medyczny. Klub Magnet pokazał swoje zabytkowe motocykle. Można było szaleć w wesołym miasteczku, wziąć udział w konkursach i zabawach sportowych, albo pojeździć na kucyku. Na scenie zaprezentowali się m.in. Miejska Orkiestra Kameralna, zespoły Cantana, Chord i Volans, grupa taneczna Duet z SP 2 w Mińsku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Michałek” z tańcami towarzyskimi i członkowie Klubu Walki Glappler. 

Spore zainteresowanie wzbudziła loteria fantowa i aukcje, w których można było wylicytować np. kurs na prawo jazdy kat. B czy roczny pobyt dziecka w niepublicznym przedszkolu "Michałek". Kto zgłodniał, do wyboru miał wojskową grochówkę, potrawy z grilla, pierogi z barszczykiem, a na łasuchów czekały domowe ciasta, lody i wata cukrowa.

Według wstępnych szacunków w trakcie trwania imprezy organizatorzy zebrali na budowę kościoła ok. 30 tys. zł.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.