0°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.19
PM25: 8.79 (35,16%)
PM10: 9.24 (18,47%)
Temperatura: 0.45°C
Ciśnienie: 996.82 hPa
Wilgotność: 92.88%

Dane z 30.11.2021 12:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Facebook przydaje się w pociągu

01.02.2013

Od 3 miesięcy na portalu Facebook funkcjonuje i cieszy się dużą popularnością nasza strona "Kolejowy Mińsk Mazowiecki", która służy do wzajemnego informowania się podróżnych o opóźnieniach na trasie kolejowej w kierunku do i z Warszawy.

Informacja o "Kolejowym Mińsku Mazowieckim" w gazecie "Metro" z 19.12.2012

Zima to czas trudnych warunków atmosferycznych dla wszystkich dojeżdżających do pracy, w tym pasażerów Kolei Mazowieckich. Niestety, jest to czas zwiększonej częstotliwości awarii i opóźnień wynikających z corocznej zmiany rozkładu jazdy. Jednym z takich problemów jest też chaos informacyjny - gdy rozpoczynają się jakieś trudności, w pociągach, pomimo, że często zamontowane jest nagłośnienie - pasażerowie o tym nie usłyszą.

Potrzebę uruchomienia "wewnętrznej" mińskiej platformy informacyjnej odnośnie jazdy pociągów użytkownicy "Wirtualnego Mińska" zgłaszali już rok temu. Pod uwagę brane były różne rozwiązania, była już prawie przygotowywana specjalna mobilna wersja strony minskmaz.com jednak ostatecznie (biorąc pod uwagę, że około 40% telefonów używanych dziś to smartfony) zapadła decyzja aby na takie miejsce wybrać Facebook - czyli najpopularniejszy serwis społecznościowy, z którego bardzo łatwo korzystać można za pomocą telefonu komórkowego.

Kolejowy Mińsk Mazowiecki został założony w październiku, miesiąc później rozpoczęła się jego promocja. Taka idea wzajemnego informowania się o problemach na linii kolejowej spotkała się dużym zainteresowaniem pasażerów i w 3 miesiące funkcjonowania stronę polubiło ponad 1400 osób (ciekawostką jest, że Kolejowy Mińsk Mazowiecki lubi więcej osób niż oficjalny profil Miasta Mińsk Mazowiecki a taki wynik daje mu 3 miejsce pod względem ilości lubiących stron związanych z Mińskiem - więcej osób lubi tylko "fanpage" Wirtualnego Mińska Mazowieckiego oraz mjuzik pubu). Przez kilka pierwszych tygodni strony istnienia wyklarował się jej sposób działania,  który funkcjonuje do dziś - codziennie rano dodawany jest jeden wpis, do którego internauci wpisują swoje komentarze - obserwacje  sytuacji na torach. Gdy "coś" się z  pociągami dzieje - komentarzy błyskawicznie pojawia się kilkadziesiąt, stąd też osoby zamierzające udać się na stację mogą wcześniej sprawdzić czy czekają ich  ewentualne "przygody". W grudniu o "Kolejowym Mińsku Mazowieckim" napisał warszawski dział portalu gazeta.pl a także krótka informacja znalazła się w gazecie "Metro" (nakład 411 tys. egzemplarzy).  Nieco później pojawiły się również zapytania z innych ogólnopolskich gazet a sam pomysł stał się inspiracją dla innych miejscowości - tak powstał i również szybko się rozwija "Kolejowy Pruszków".

"Kolejowy Mińsk Mazowiecki" dzięki dużej aktywności i zaangażowaniu osób dojeżdzających z Mińska Mazowieckiego i okolic świetnie się sprawdził i sprawdza w działaniu stając się popularną stroną, którą odwiedza kazdego tygodnia około 8-10 tys. różnych osób. Oprócz informacji o opóźnieniach użytkownicy często wklejają tam inne ciekawe informacje związane z koleją - ostatnio np. pojawiły się skany rokładów jazdy pociągów sprzed 59, 117 i 140lat!. Projekt stał się na tyle rozpoznawalny, że Spółka Koleje Mazowieckie wstępnie wyraziła zainteresowanie na zorganizowanie wspólnego konkursu dla pasażerów. Obsługą administracyjną strony zajmują się Paweł Kalinowski, Leszek Siporski oraz Tomek Szostak.

Zapraszamy do polubienia: http://facebook.com/KolejowyMinskMazowiecki


Inne aktualności

OK