9°C

31
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.40
PM25: 18.64 (124,25%)
PM10: 22.43 (49,84%)
Temperatura: 9.36°C
Ciśnienie: 1007.18 hPa
Wilgotność: 99.44%

Dane z 02.10.2022 08:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Egzotyczny "drink" z CostaNova

13.08.2013 oprac. i fot. Dariusz Mieczysław Mól

W niedzielę, 18 sierpnia o godz. 16 w amfiteatrze Miejskiego Domu Kultury, w ramach cyklu „Mińskie granie, czyli muzyka na podwieczorek” wystąpi mińska grupa CostaNova, która zabierze słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż...

Zespół CostaNova („nowy brzeg”) założyła Eżbieta Sieradzińska, kompozytorka, autorka tekstów, podróżniczka, bibliotekarka (obecnie jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku). „Na pewnym życiowym zakręcie spotkała Cesárię Évorę i muzykę Cabo Verde”. Przez wiele lat śpiewała sama, ale od 2010 r. dołączyli do niej inni muzycy. Razem z Janem Kaczorkiem (gitara), Stanisławem Krzemińskim (perkusja) i Jerzym Gryzem (gitara basowa) nagrała płytę „Voyage”, która ukazała się w grudniu 2012 r. Do zespołu dołączył także Padre Almeida, który wzbogacił brzmienie grupy perkusyjnymi „przeszkadzajkami”. I w tym składzie usłyszymy grupę na niedzielnym koncercie w amfiteatrze.

Zagramy głównie materiał z płyty „Voyage”, której fizycznie właściwie już nie ma; za to można jej posłuchać w internecie na stronie www.costanova.net. Ale płyta płytą, a my bawimy się muzyką dalej i zagramy także to, czego jeszcze nie nagraliśmy, no i dwa zupełnie nowe utwory. A skoro to ma być „muzyka na podwieczorek”, to będzie to taki mały muzyczny, egzotyczny „drink” –  powiedziała portalowi minskmaz.com Elżbieta Sieradzińska.

Niedzielnego koncertu CostaNova nie można przegapić. Grupa łączy różne style muzyczne (jazz, blues, rock, piosenkę poetycką), a Ela Sieradzińska śpiewa po polsku, francusku i kreolsku. Wstęp na koncert jest wolny.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i  rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.


Inne aktualności

OK