Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
16°C

Co, gdzie, kiedy?

29.05.2017 (dziś) 9.00 - 13.00
Otwarty Pobór Krwi

Lista aktualności

Aktualności

Dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał podejrzanego z narkotykami

Wtorek, 18 kwietnia 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Podczas służby obchodowej, w ręce jednego z mińskich dzielnicowych wpadło dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie chcieli zażywać narkotyki w piwnicy bloku w centrum Mińska Mazowieckiego. Przy jednym z nich dzielnicowy znalazł i zabezpieczył zawiniątko z białym proszkiem, który okazał się amfetaminą.

fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
0

Mińscy dzielnicowi wiele czasu spędzają w swoich rejonach służbowych. Podczas służby obchodowej realizują czynności związane z procedurą niebieskiej karty, wywiady i ustalenia dla różnych organów, a przede wszystkim nawiązują ścisłą współpracę z mieszkańcami. To właśnie jest ich podstawowe zadane, bo są policjantami pierwszego kontaktu, do których to właśnie mieszkańcy zwykle zwracają się na samym początku o wsparcie i pomoc.

Funkcjonariusze z mińskiego rewiru patrolując swoje rejony służbowe wielokrotnie sprawdzają sygnały od mieszkańców , a także realizują ich wnioski i postulaty związane z kontrolą konkretnych miejsc, gdzie może dochodzić do czynów zabronionych.

Jeden z mińskich dzielnicowych podczas swojej służby obchodowej postanowił sprawdzić piwnicę bloku w centrum Mińska Mazowieckiego, czy przypadkiem nie pojawiają się tam podejrzane osoby. Kiedy zszedł na dół, to w piwnicy zauważył dwóch mężczyzn, stojących przy biurku. Jego wzrok od razu przykuł biały proszek, ułożony w taki sposób jak porcja amfetaminy przygotowana do zażycia tzw. „ścieżka”.

Obydwaj wspomniani mężczyźni byli mieszkańcami Mińska Mazowieckiego i mieli po 31 lat. Przy jednym z nich dzielnicowy znalazł zawiniątko, a nim jeszcze więcej białego proszku. Po sprawdzeniu narkotesterem i zważeniu, okazało się, że jest to amfetamina, w ilości prawie 13 gramów.

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyk. Amfetamina trafiła natomiast do depozytu, a sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił popełnienie przez wspomnianego 31-latka dwóch przestępstw narkotykowych, w tym nielegalnego posiadania amfetaminy i udzielania go, poprzez częstowanie narkotykiem, innej ustalonej osobie, a dokładnie drugiemu 31-latkowi.

Podejrzany w tej sprawie przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

dn

Pozostałe aktualności

Dariusz Rosati w Mińsku Mazowieckim Olga Tokarczuk odsłoniła swoją gwiazdę Przyjechały pierwsze moduły przedszkola "na dołku" Nadzieja w szpiku. Jest Dawca dla Beaty! Gwiazdy plenerowych festiwali i koncertów 2017 Lekcje na Malcie Rozpoczęło się odmulanie rzeki Srebrnej w parku Wydarzenie muzealne roku 2016 Zmiany w mińskim Lidlu Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry