Zarejestruj
30°C

Dwóch wiceprzewodniczących Rady Miasta w walce wieczoru na Grappler Night!

Opracowanie oraz foto: mat. organizatorów

(fot.: mat. organizatorów)

W środę 27 września w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa przed nadchodzącą galą Grappler Night 5. Zanim jednak fighterzy wejdą do oktagonu 21 października, dzisiaj musieli stawić się na konferencji prasowej, podczas której ogłoszone zostały trzy kolejne pojedynki.

Najwięcej emocji powinna wzbudzić walka, która nie będzie jednak walką wieczoru. Podczas pokazowego pojedynku bokserskiego zobaczymy dwóch wiceprzewodniczących Rady Miasta Mińsk Mazowiecki: Łukasz Lipiński stanie naprzeciw Tomasza Płochockiego. Stawką pojedynku nie będzie jednak stołek przewodniczącego Rady Miasta, a bardziej szczytny cel. Panowie postanowili wejść do oktagonu, by zwrócić uwagę na problem młodego Karola, który podczas wypadku samochodowego stracił rękę. Podczas samego pojedynku zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy dla Karola i jak powiedział sam organizator gali, Marcin Frankiewicz, ma nadzieję że ludzie wykażą się empatią i współczuciem i po zbiórce Karol w końcu będzie mógł kupić protezę. Więcej o samej akcji mogą się Państwo dowiedzieć na facebookowej stronie akcji: Przybij Piątkę – Ręka dla Karola. Jak zapewniają sami zainteresowani w oktagonie będzie rządził sport, a sami zawodnicy nie zamierzają stosować taryfy ulgowej. Lipiński to potężny mężczyzna ważący ponad 100 kg i mierzący ponad 190 cm wzrostu. Jest młodszy od swojego rywala, a dodatkowego smaczku samej walce dodaje fakt, że Lipnicki był uczniem i podopiecznym Płochockiego, który był trenerem piłki nożnej. Jednak to nie wszystko. Samą walkę będzie sędziował burmistrz Mińska Mazowieckiego, Marcin Jakubowski. Piastujący najważniejszy urząd w mieście Jakubowski zadebiutuje w roli sędziego pomiędzy o wiele bardziej potężnymi zawodnikami ale nie obawia się tego wyzwania i niebawem ma rozpocząć przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia.

Podczas konferencji prasowej ogłoszono również walkę wieczoru gali. W pojedynku wagi lekkiej, którego stawką będzie pas mistrza państw bałtyckich organizacji BMAF zobaczymy starcie pomiędzy Marcinem Gałązką (4-2), a doświadczonym Grzegorzem Białasem (8-13). Gałązka powróci po rocznej przerwie, kiedy w debiucie w dywizji piórkowej przegrał ze Sławomirem Szczepańskim. Zawodnik Klubu Walki Grappler postanowił wrócić do rywalizacji w dywizji lekkiej, a jego rywalem został Grzegorz Białas, z którym ma już od dłuższego czasu na pieńku. Wszystko zaczęło się od walki na Fight Exclusive Night 11 na warszawskim Torwarze, kiedy to zawodnik z Mińska Mazowieckiego spotkał się z podopiecznym Białasa, Jakubem Łętowskim. Później obydwaj wdali się w wymianę uprzejmości na Facebooku, kiedy to Gałązka został bez rywala po wycofaniu się z Grappler Night 4 Artura Drążka. Ostatecznie Mińszczanin zmierzył się ze wspomnianym Szczepańskim ale zła krew pozostała. Białas to zawodnik i trener klubu Fenix Fight Club Warszawa, który ostatnią walkę stoczył 23 września, przegrywając na Young Blood Night 10 w Kędzierzynie-Koźlu. W organizacji Grappler Night stoczył jedną walkę, kiedy na debiutanckiej gali organizacji zastopował w pierwszej rundzie Dariusza Bielińskiego. Podopieczny Huberta Migaczewa jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Warszawie i to doświadczenie będzie chciał przekuć na sukces w klatce. Zobaczymy, czy 21 października zdoła uciszyć mińską publiczność podczas Grappler Night 5.

Ponadto podczas gali zobaczymy starcie w brazylijskim jiu jitsu. Po raz pierwszy na Grappler Night zaprezentują się dwaj chwytacze, którzy będą rywalizować na zasadach no gi. Reprezentujący klub Hussaria Mława, Robert Wodzyński spotka się z trenerem i zawodnikiem Klubu Walki Grappler, Marcinem Frankiewiczem. Obydwaj już dwukrotnie spotykali się na matach podczas zawodów BJJ, dwukrotnie wygrywał zawodnik z Mławy i Frankiewicz ma nadzieję, że powiedzenie do trzech razy sztuka będzie miało odzwierciedlenie w tej rywalizacji. Wodzyński to wielokrotny medalista Pucharu Polski BJJ i lokalnych turniejów. Frankiewicz do oktagonu wniesie równie wiele sukcesów z tytułami na arenie krajowej włącznie. Jak powiedzieli obydwaj chcą dać przede wszystkim dobrą, dynamiczną walkę, by pokazać fanom sportów walki, że BJJ jest sportem widowiskowym, który można uprawiać w każdym wieku.

Bilety na galę Grappler Night 5 do nabycia w Klubie Walki Grappler przy ul. Piłsudskiego 11A w Mińsku Mazowieckim. Informacje o cenach biletów oraz dokonywanie rezerwacji odbywa się drogą telefoniczną pod numerami telefonów: 694 110 794 i 692 238 240.

Aktualności

Komentarze

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: independent (postów: 3104)
 • Środa, 27 września 2017 22:56:00

Tomek jako rdzenny Okrzejak, na ringu nie da sobie w kaszę dmuchać.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Aron (postów: 2090)
 • Czwartek, 28 września 2017 09:18:39

Może Cichoń z Pawłowicz, byłoby bardziej atrakcyjnie.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: adrian1984 (postów: 281)
 • Piątek, 29 września 2017 10:19:37

Pobili tego w środku?

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Adenal (postów: 7)
 • Niedziela, 1 października 2017 17:47:05

A może Pan Burmistrz zamiast robić z siebie głupka zająłby się tym bałaganem, jaki mamy na co dzień na ulicach miasta?

-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Adenal (postów: 7)
 • Niedziela, 1 października 2017 18:07:35

Przepraszam Pana Burmistrza za stwierdzenie "robić z siebie głupka", nie było moją intencją obrażenie Pana, trochę mnie poniosło. Chciałem powiedzieć, że lepiej zamiast głupstwami winien Pan bardziej przykładać się do usprawniania ruchu na ulicach miasta, chyba nadmiernie skomplikowanego w wyniku równocześnie prowadzonych prac remontowych. Jeszcze raz przepraszam.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 264)
 • Niedziela, 1 października 2017 19:47:27

Za późno @Adenal - znając Burmistrza będziesz mieć założoną przez jego prawników sprawę sądową za to co napisałeś i będziesz musiał odpowiedzieć za swoje. Współczuję...

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: voodoo30 (postów: 20)
 • Poniedziałek, 2 października 2017 10:44:22

Ja rozumiem że cel szczytny, ale czy naprawdę nie było możliwości wybrania innego formatu pomocy Karolowi niż "przy okazji" okładania się po gębach? Niby dorośli ludzie, a mentalnie rozrywki na poziomie dzieci z podwórka. Cyrk i szopka na całego! A pan burmistrz jeszcze wszystkiemu przyklaskuje. Wszyscy warci siebie. Żenada panowie! Że-na-da!

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2457)
 • Poniedziałek, 2 października 2017 11:41:25

@Adenal, napisałeś to co część mieszkańców myśli
Kiedyś pewien Bolek powiedział: "durnia mamy za prezydenta", i prokuratura bodajże umorzyła postępowanie ;)

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2457)
 • Poniedziałek, 2 października 2017 11:51:35

Aron: "Może Cichoń z Pawłowicz, byłoby bardziej atrakcyjnie."

Jestem za ;D
Podobna kategoria wagowa. Obie piękne i ładnie by się prezentowały w strojach. I jeśli na zdjęciu(*) to biurko "pierwszego ucha" to obie panie prawdopodobnie lubią spożywać w miejscu pracy :)))


(*) nie można wkleić zdjęcia w komentarzu pod artykułem
poproszę o weryfikację w wątku "Co dalej z asystentka burmistrza?"

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: rikeve (postów: 3)
 • Piątek, 6 października 2017 15:32:10

ciekawe kto wygra

________________________
[url=http://upr.podlasie.pl]when you visit[/url]

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.