Zarejestruj
18°C

Art deco. Sztuka wnętrza

Opracowanie oraz foto: DM

To tytuł wyjątkowej wystawy w Miejskim Domu Kultury, na której można podziwiać m.in. meble, szkło, porcelanę, zegary, rzeźby, lampy, biżuterię należące do mińszczanina Mariusza Żyły, wielbiciela sztuki art deco oraz prywatnych kolekcjonerów z całej Polski.

– Takiej wystawy w Mińsku Mazowieckim jeszcze nie było. Co więcej, takiej wystawy, a wiem to z pewnych źródeł, nie było, jak dotąd w naszym kraju – przywitał gości Piotr Siła, dyrektor MDK podczas wernisażu, który odbył się w czwartek, 20 stycznia.

– Ekspozycja powstała po to, aby można było się przekonać, że art deco to wyjątkowy nurt w sztuce, że można go kochać i uwielbiać. Na wystawie skupiliśmy się na wnętrzach – luksusowych i pełnych blichtru, ale nie można zapomnieć, że art deco obejmował praktycznie wszystkie dziedziny – ubrania, biżuterię, motoryzację, architekturę – był po prostu stylem życia. Mam nadzieję, że poczują to państwo oglądając prezentowane eksponaty – zachęcał Mariusz Żyła, który od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje przedmioty i sztukę art deco.

Podczas wernisażu w klimat epoki wprowadził zwiedzających znany aktor Wojciech Machnicki, który zaprezentował piosenki i szmonces rodem z warszawskich przedwojennych kabaretów oraz kawiarni.

Niezwykłą oprawę i koncepcję wystawy oraz projekt albumu, który jej towarzyszy stworzyła Joanna Wilczak, zastępca dyrektora MDK.

„Art deco. Sztukę wnętrz” można oglądać do końca maja do godz. 20.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.