Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Aktualności

Art deco. Sztuka wnętrza

Czwartek, 20 kwietnia 2017 Opracowanie oraz foto: DM
To tytuł wyjątkowej wystawy w Miejskim Domu Kultury, na której można podziwiać m.in. meble, szkło, porcelanę, zegary, rzeźby, lampy, biżuterię należące do mińszczanina Mariusza Żyły, wielbiciela sztuki art deco oraz prywatnych kolekcjonerów z całej Polski.
0

– Takiej wystawy w Mińsku Mazowieckim jeszcze nie było. Co więcej, takiej wystawy, a wiem to z pewnych źródeł, nie było, jak dotąd w naszym kraju – przywitał gości Piotr Siła, dyrektor MDK podczas wernisażu, który odbył się w czwartek, 20 stycznia.

– Ekspozycja powstała po to, aby można było się przekonać, że art deco to wyjątkowy nurt w sztuce, że można go kochać i uwielbiać. Na wystawie skupiliśmy się na wnętrzach – luksusowych i pełnych blichtru, ale nie można zapomnieć, że art deco obejmował praktycznie wszystkie dziedziny – ubrania, biżuterię, motoryzację, architekturę – był po prostu stylem życia. Mam nadzieję, że poczują to państwo oglądając prezentowane eksponaty – zachęcał Mariusz Żyła, który od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje przedmioty i sztukę art deco.

Podczas wernisażu w klimat epoki wprowadził zwiedzających znany aktor Wojciech Machnicki, który zaprezentował piosenki i szmonces rodem z warszawskich przedwojennych kabaretów oraz kawiarni.

Niezwykłą oprawę i koncepcję wystawy oraz projekt albumu, który jej towarzyszy stworzyła Joanna Wilczak, zastępca dyrektora MDK.

„Art deco. Sztukę wnętrz” można oglądać do końca maja do godz. 20.

Galeria zdjęć: Art deco. Sztuka wnętrza
fot.: Dariusz Mól

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry