Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
21°C

Co, gdzie, kiedy?

29.06.2017 (jutro) 18:00
Spotkanie "Zapytaj Burmistrza"

Lista aktualności

Aktualności

Art deco. Sztuka wnętrza

Czwartek, 20 kwietnia 2017 Opracowanie oraz foto: DM
To tytuł wyjątkowej wystawy w Miejskim Domu Kultury, na której można podziwiać m.in. meble, szkło, porcelanę, zegary, rzeźby, lampy, biżuterię należące do mińszczanina Mariusza Żyły, wielbiciela sztuki art deco oraz prywatnych kolekcjonerów z całej Polski.
0

– Takiej wystawy w Mińsku Mazowieckim jeszcze nie było. Co więcej, takiej wystawy, a wiem to z pewnych źródeł, nie było, jak dotąd w naszym kraju – przywitał gości Piotr Siła, dyrektor MDK podczas wernisażu, który odbył się w czwartek, 20 stycznia.

– Ekspozycja powstała po to, aby można było się przekonać, że art deco to wyjątkowy nurt w sztuce, że można go kochać i uwielbiać. Na wystawie skupiliśmy się na wnętrzach – luksusowych i pełnych blichtru, ale nie można zapomnieć, że art deco obejmował praktycznie wszystkie dziedziny – ubrania, biżuterię, motoryzację, architekturę – był po prostu stylem życia. Mam nadzieję, że poczują to państwo oglądając prezentowane eksponaty – zachęcał Mariusz Żyła, który od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje przedmioty i sztukę art deco.

Podczas wernisażu w klimat epoki wprowadził zwiedzających znany aktor Wojciech Machnicki, który zaprezentował piosenki i szmonces rodem z warszawskich przedwojennych kabaretów oraz kawiarni.

Niezwykłą oprawę i koncepcję wystawy oraz projekt albumu, który jej towarzyszy stworzyła Joanna Wilczak, zastępca dyrektora MDK.

„Art deco. Sztukę wnętrz” można oglądać do końca maja do godz. 20.

Galeria zdjęć: Art deco. Sztuka wnętrza
fot.: Dariusz Mól

Pozostałe aktualności

Policjanci odzyskali 4 Toyoty Verso Lato z remontem mostu Mali muzykanci w „Łukowiance” Trzeci dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Drugi dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Pierwszy dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry