Zarejestruj
24°C

68-latka ukradła 88-latce saszetkę z gotówką

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego mińskiej komendy pomogli 88-letniej mieszkance odzyskać saszetkę z pieniędzmi, którą kobieta zostawiła w aptece. Funkcjonariusze niespełna godzinę po zdarzeniu, zapukali do drzwi 68-latki, która zabrała torebkę. Saszetka, a co najważniejsze pieniądze wróciły do starszej pani, która dziękowała policjantom za pomoc. Tymczasem podejrzana usłyszała zarzut karny popełnienia kradzieży. Kobieta przyznała się i dobrowolnie poddała się karze.

Do mińskiej komendy dotarło zgłoszenie o kradzieży, jak miała miejsce w jednej z aptek w centrum Mińska Mazowieckiego. 88-letnie mieszkanka, kupując w aptece leki, zostawiła tam saszetkę z pieniędzmi. Kiedy zorientowała się, że zapomniała saszetki, wróciła się po swoją własność. Tej już jednak nie było, ponieważ ktoś ją sobie przywłaszczył.

Na miejsce przyjechali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Funkcjonariusze przejrzeli sklepowy monitoring i wytypowali kobietę, która to mogła zabrać saszetkę. Mundurowi ustalili następnie jej adres i pojechali na miejsce.

Policjantom drzwi otworzyła kobieta, która zaprzeczyła, aby zabrała jakąś saszetkę. Dopiero kiedy policjanci zapowiedzieli, że dokładnie przeszukają jej mieszkanie, to 68-latka przyniosła saszetkę i pieniądze, które zdążyła już umieścić w swoim portfelu.

Pokrzywdzona 88-latka nie kryła wzruszenia i radości z odnalezienia saszetki, serdecznie dziękując policjantom za pomoc.

Podejrzana o kradzież tego samego dnia trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzut popełnienia przestepstwa kradzieży. 68-latka przyznała się i dobrowolnie poddała się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: voodoo30 (postów: 21)
  • Czwartek, 12 października 2017 08:51:03

Woli uściślenia tytułu postu... 68-latka nie ukradła, a przywłaszczyła kasiorkę!
Kodeks karny definiuje te czyny w odmienny sposób i przewiduje różne kary.
Kradzież cudzego przedmiotu polega na zaborze (zabraniu) cudzej rzeczy, gdy sprawca działa z zamiarem trwałego pozbawienia właściciela władztwa nad tą rzeczą. W przypadku czynu polegającego na przywłaszczeniu rzeczy sprawca już jest w jej posiadaniu tj. nie wykonuje czynności zaboru rzeczy od kogoś, a jedynie bezprawnie decyduje się daną rzecz zatrzymać (nie oddawać jej).
Przestępstwo kradzieży penalizowane jest w art. 278 § 1 kodeksu karnego i zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo przywłaszczenia (art. 284 § 1 ) jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
Biorąc pod uwagę, iż wartość przedmiotu przywłaszczenia przekracza 250 zł, sprawczyni nie łapie się pod wykroczenie za popełnienie którego grozi jedynie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.