4°C

23
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.18
PM25: 14.03 (33,72%)
PM10: 15.18 (93,54%)
Temperatura: 3.97°C
Ciśnienie: 1002.10 hPa
Wilgotność: 88.38%

Dane z 20.04.2024 02:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 14 października 2021 13:19:41
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
,,Bohaterska’’ Bruksela sprowadziła na nas energetyczny Armagedon

„Otóż Unia Europejska bohatersko stawia czoła kryzysowi energetycznemu. A skąd się wziął ów kryzys energetyczny? Pomijając już bujdy o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu wskutek nadmiernej emisji CO2 (to właśnie powoli obalają kolejni znaczący amerykańscy uczeni), jest oczywiste że to właśnie bohaterska walka Brukseli z "zagrożeniem klimatycznym", doprowadziła do obserwowanego (a przede wszystkim odczuwanego) energetycznego Armagedonu” – pisze na Facebooku prof. Grzegorz Górski.

Prawnik przypomina słynną definicję socjalizmu Stefana Kisielewskiego, wedle której jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się przez siebie stworzone problemu. Zdaniem prof. Grzegorza Górskiego na takiej właśnie zasadzie działa obecnie Unia Europejska, która „bohatersko” walczy z „energetycznym Armagedonem”, do którego sama doprowadziła.

- „Ponieważ przez kilka ostatnich latach swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami Bruksela doprowadziła do obłożenia najtańszej energii węglowej idącymi już w setki procent od podstawowej ceny opłatami karnymi, jest ona dzisiaj droższa niż dotowana produkcja energii z kapryśnych źródeł odnawialnych.

A ponieważ Bruksela nie jest w stanie wpływać na to czy wiatr wieje a słońce świeci, no to mamy co mamy. A skutki tej głupoty wykorzystują dziś producenci gazu i węgla (głównie Rosja i Australia), którzy pompują ceny surowców”

- podkreśla autor.

W odpowiedzi na kryzys Unia Europejska proponuje m.in. wsparcie dla konsumentów i przedsiębiorstw najbardziej dotkniętych wzrostem cen. Mają to być np. specjalne bony czy częściowe opłacanie rachunków.

- „I teraz najważniejsze - kto da na to kasę? Tego na razie nie wiemy, a znając tempo pracy Brukseli, to większość z tych wspaniałych lekarstw wejdzie w życie jak już nie będzie co zbierać”

- zauważa prof. Górski.

- „Wnioski nasuwają się same. Brońmy naszego naturalnego potencjału energetycznego, opóźniajmy zamykanie kopalni i elektrowni węglowych i budujmy elektrownie atomowe. Blokujmy wszystkimi możliwymi środkami kolejne idiotyzmy spod znaku Timmermansa. Europa, ta prawdziwa, będzie wkrótce nam za to dziękować. Że to my ratowaliśmy ją (znowu) od bolszewickich aberracji”

- podsumowuje.
https://fronda.pl/a/prof-gorski-bohaterska-bruks...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 14 października 2021 13:23:01
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Młody Superman woli mężczyzn. Ciąg dalszy ideologicznej agresji na świat bajek

W nowym komiksie autorstwa Toma Taylora znany na całym świecie Superman junior przejawia skłonność do mężczyzn. Autor chce zerwać ze szkodliwym w jego oczach stereotypem „białego hetero zbawiciela”.

Wydawca popularnej serii DC Comics ogłosił, iż bajkowy bohater jest „niebinarny płciowo”. Do sieci trafił już nawet obrazek z nowego zeszytu pod tytułem Superman: Son of Kal-El. Tytułowa postać całuje tam innego mężczyznę.
Data ogłoszenia tego przełomowego odkrycia nie była przypadkowa. Przypadała bowiem na tak zwany Dzień Coming Outu. Nie może być jednak mowy o dużym zaskoczeniu, bowiem autorzy nowych przygód Supermana świetnie wyczuwają kierunek politycznego wiatru. Skłonili już wcześniej swego bohatera do protestów przeciwko deportacjom tak zwanych uchodźców. Idol dorastających chłopców gasił też bohatersko pożary wywołane przez zmiany klimatyczne.

Premiera nowej części odbędzie się 9 listopada. Tom Taylor przy okazji anonsowania komiksu wyznał, że „kolejnego białego hetero zbawiciela” ocenił jako „straconą szansę”. Stąd zmiana w wizerunku postaci. Ma ona teraz odnaleźć się w całkiem nowych sytuacjach, „stawić czoła nowym wyzwaniom”.

– Symbol Supermana od zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość – podkreślał Taylor. – Dziś symbol ten reprezentuje coś więcej. Dziś ludzie mogą zobaczyć siebie jako najpotężniejszego superbohatera w komiksach – stwierdził autor.

Superman wpisze się więc w trend implementowania ideologii LGBT do komiksowo-bajkowej popkultury, w ślad za Harleyem Quinnem, Batwoman, Timem Drake, Constantinem czy Kapitanem Ameryką.



Źródło: wprost.pl, PCh24.pl, Twitter
https://pch24.pl/mlody-superman-woli-mezczyzn-c...
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Czwartek, 14 października 2021 17:04:38
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
J. Kaczyński odejdzie z rządu! Czy będą przedterminowe wybory? IPP
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3377
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3377
Czwartek, 14 października 2021 18:12:46
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A tymczasem w Niemczech

Niemieckie media łączą starą pruską tradycję z nazizmem
https://www.defence24.pl/niemieckie-media-lacza-stara-p...
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Piątek, 15 października 2021 23:07:52
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
84 mln zł z EU, dla biznesików Edwarda Szydło - męża BEaty SZydło która tak ostro krytykuje EU
Unia pójdzie na samo dno jeśli da się okradać wieśniakom którym całe bele słomy wystają z butów https://oko.press/dotacie-ue-stowarzyszenie-edwa...
Postów: 7438
Zolnierz
postów: 7438
Sobota, 16 października 2021 08:45:26
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Unia nie może już niżej upaść. Jest na dnie.
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Sobota, 16 października 2021 08:59:56
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
upada ten który kąsa rękę która go karmi.
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11547
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11547
Sobota, 16 października 2021 10:40:21
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chory wyciąga rękę po jałmużnę. Zdrowy sam się utrzymuje.
Są przypadki kiedy pracujący wyciągają ręce po zasiłki albo odwrotnie. Chorzy pracują.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 16 października 2021 11:46:46
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 53013
kumak Dziś, 3 godz. temu
-1
+
-
upada ten który kąsa rękę która go karmi.

gdyby to była prawda to już dawno towarzysz kumak spoczywałby dostojnie w dole z wapnem
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 16 października 2021 11:47:47
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lewacki problem z młodzieżą. A raczej z samymi sobą.

Ewa Wąsikowska wysmarowała na pressmania.pl pełen żalu wpis o dzisiejszej młodzieży.

Dla zainteresowanych odnośnik tutaj: http://pressmania.pl/ewa-wasikowska-mlodziezy-nie-o... is external)

Ma tam ogromną pretensję, że dzisiejszej młodzieży: "nie obchodzi, to co dzieje się w Polsce (mówię o większości, a nie chlubnych wyjątkach). Nawet nie wiedzą, o co te awantury, demonstracje itp. Gdyby było inaczej wczoraj na Placu Zamkowym dominowałyby młodość. Zebrały się tłumy, ale średnia wieku to 40-50. Młodych niewielu, i raczej tylko tych związanych ze środowiskiem LGBT."

Opisuje ich w taki sposób: "Oni „realuzują pasje”. ( pisownia oryginalna ) Żyją od pierwszego do pierwszego, a jak zabraknie, jadą do mamy po słoiki." - Jakby sama dokładnie tego samego nie zrobiła - vlogerka, która stanowiska zawdzięcza układom swoich rodziców !



Po jego przeczytaniu nie mogłem sobie darować odpowiedzi na jej żale.

Co prawda nasza tolerancyjna panienka do dziś nie opublikowała tej odpowiedzi pod swoim artykułem.. ale czemu się dziwić ? Nic tak nie boli lewaka, jak słowa prawdy.

Uznałem jednak, ze szkoda by ta odpowiedź się zmarnowała, więc umieszczę ją tutaj:

Odpowiedź do pani Wąsikowskiej:

A może młodzież wie, że wasze protesty to idiotyzm ? Bujda na resorach robiona przez tych co od koryta w 2015 roku odpadli ?? Że nikt nas z UE nie wyciąga ?

Może tej młodzieży żyje się na tyle dobrze, że nie mają powodu protestować ? Może tej młodzieży TVN mózgów wyprać nie może, bo wolą instagram od telewizji i dlatego na waszym proteście jest zbieranina sierot po PRLu w wieku 40+ ??

Nie wpadła Pani na to ?

Tak wąskie horyzonty ma ta żałosna opozycja ?

Jak zwykle jedyne co potraficie to mieć pretensję do tych, co za wami nie idą. Ot młodzież za wami nie idzie ? Głupia młodzież !!

Jakie to typowe dla opozycji ! Głupi naród nie zagłosował, głupia młodzież nie idzie protestować… głupi rodzice od 500+ i głupi emeryci.

Wszyscy głupi i tylko wy mądrzy ! – jak wiejski pijaczek na ławce pod sklepem.

W swoim nadęciu i sekciarskiej wierze w monopol na rację nie przyjmujecie do wiadomości, że dla ludzi inteligentnych, samodzielnie myślących jesteście tylko zabetonowaną sektą. Folklorem z coraz bardziej chamskimi aktorami i coraz bardziej wulgarnym językiem.

A kto normalny chciałby stać obok klnącego chama ??

Nie ma u was miejsca na dyskusje, inne poglądy, inne zdanie. Każdy kto je ma wylatuje z waszych szeregów i jest okrzyknięty zdrajcą – jak Rafał Woś.

Sekta na 100% !

Skarży się pani, że młodzież was unika ? Ja jestem zdziwiony, że ktokolwiek za wami idzie i pytam na poważnie o stan umysłu takich ludzi ?
https://niepoprawni.pl/blog/junak/lewacki-problem-z-m...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 16 października 2021 11:54:34
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przypomnijmy panu Michnikowi, że to jego środowisko pochwala od 2015 roku bojówkarstwo. "Mogą drzeć gęby tak zwani Obywatele RP, może i grupa pana Bąkiewicza"

https://wpolityce.pl/polityka/570114-moga-drzec-geb...
gdzieś indziej Postów: 11547
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11547
Sobota, 16 października 2021 21:58:04
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z tą różnicą że grupa Pana Bąkiewicza wznosi okrzyki.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 17 października 2021 14:01:26
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fala komentarzy po słowach Timmermansa: "Powiela putinowską narrację"; "Maski spadają"; "Trafi do rady nadzorczej Gazpromu?"


79

Frans Timmermans stanął w obronie Gazpromu. Słowa unijnego komisarza spotkały się z oburzeniem internautów.

Polska i europarlamentarzyści domagają się dochodzenia ws. rosyjskiej firmy. Chodzi o manipulowanie rynkiem gazowym Europy.

Kremlowski gigant znalazł jednak obrońcę wśród ważnych unijnych polityków. W jego obronie stanął… Frans Timmermans.

Rosja nie wywiera presji na gazowy rynek Europy ani nim nie manipuluje

– powiedział unijny komisarz
Reakcja internautów

Słowa Timmermansa wywołały falę komentarzy użytkowników Twittera.

Putinowską narrację powiela vice KE, człowiek roku @gazetawyborcza, odpowiadający za zielone szaleństwo, czyli jak gospodarczo zrujnować Europę(neutralność klimatyczna do 2055, zero diesela,węgla, gazu, atomu, tylko słońce, wiatraki i elektryki).Putin lubi to. Zero zdziwień

Timmermans jako „strażnik praworządności, demokracji i wartości europejskich”. Maski spadają

Frans Timmermans ma bujne, długie, kruczoczarne włosy zawinięte w kucyk.

Człowiek roku gazety Adama Michnika Frans Timmermans: „Rosja nie manipuluje dostawami gazu, nie wywiera presji na rynek Europy”.

Nic, a nic panie Timmermans. Niesamowite

A to oznacza że Timmermans jest już lobbystą Gazpromu.

Kiedy Timmermans trafi do rady nadzorczej Gazpromu?

Timmermans wybiela Gazprom! „Rosja nie manipuluje dostawami gazu, nie wywiera presji na rynek Europy”.wpolityce.pl Już Putin dobrze wiedział, co zrobić, aby miec Timmermansa po swojej stronie. A za extra premię kazał mu walić w Polskę jak w bęben.Sami swoi.

Powstał nowy magazyn gazu, Polska ma rezerwy, Rosja 50 mld zarobi więcej niż rok temu, a Timmermans broni Rosję która narzuca bardzo wysokie ceny, to nic dziwnego, wielu zachodnich polityków pracuje w Rosji, najwięcej bierze Sikorski, komu doradza? Nie wiadomo

Czy tylko 90% eurokratów siedzi w kieszeni Putina, czy może więcej?
https://wpolityce.pl/polityka/570312-fala-komentarz...
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Niedziela, 17 października 2021 16:11:51
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W temacie opini Kaczyńskiego o cwaniakach.

Jestem CWANIAK? Według Pana Jarosława ?
47 lat pracy bez zwolnienia lekarskiego .
51 lat z tą samą żoną .
Dwoje dzieci z wyższym wykształceniem.
16,5 roku opieki nad rodzicami .
4ata nad jedn siostrą mamy
10 lat nad drugą
11 lat ciężko chora żona, od 5 lat pierwsza grupa inwalidztwa
Warsztaty do pracy budowałem sobie sam. Okresowo zatrudniałem do czterech pracowników. Pracowałem po 14 godzin na dobe
Dziś mam 70 lat
Za rok 2020 zapłaciłem ponad podatek od emerytury ponad 2000 zł .W tym do tej pory 1700zł.
Powiedz mi facet kto jest cwaniakiem ja czy Ty ,całe życie żyjący za moje a raczej za cwaniaków kur... takich jak ja !!!!
Jan Dybaś.
Post edytowany
Postów: 2309
Zatorszczyk
postów: 2309
Niedziela, 17 października 2021 16:31:54
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może piszmy o swoich dokonaniach.
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Niedziela, 17 października 2021 16:33:27
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pisz
Postów: 2309
Zatorszczyk
postów: 2309
Niedziela, 17 października 2021 16:34:43
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja piszę i myślę, nie wklejam jak poniektórzy.
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Niedziela, 17 października 2021 16:41:47
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ja wklejam to co popieram lub nie popieram
Postów: 7438
Zolnierz
postów: 7438
Niedziela, 17 października 2021 19:21:13
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bo nic innego nie POtrafisz. POwielanie specjalnością mazgułowa.
Żabodukt Postów: 78355
kumak
Żabodukt, postów: 78355
Niedziela, 17 października 2021 19:36:54
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt
Postów: 53081
kumak Dziś, 3 godz. temu
-1
a ja wklejam to co popieram lub nie popieram
wiem że nie czytasz moich postów a w ostatnim niczego nie powieliłem

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK