4°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.36
PM25: 15.84 (105,63%)
PM10: 17.47 (38,82%)
Temperatura: 3.50°C
Ciśnienie: 1019.38 hPa
Wilgotność: 82.38%

Dane z 23.04.2024 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 22:28:55
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie możemy powiedzieć europejskim obywatelom, że możemy mieć solidarność finansową i nie dbać o to, jak przestrzegane są podstawowe zasady demokracji” – powiedział w wywiadzie dla „Financial Times” francuski wiceminister ds. europejskich Clément Beaune
Francuski wiceminister ds. europejskich Clément Beaune zapowiedział, że Francja będzie wspierać powiązanie wypłat pieniędzy z budżetu UE z praworządnością.
https://oko.press/francja-za-powiazaniem-fundusz...
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 4 sierpnia 2020 00:38:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Są dwa pojęcia, których kumaku nie ogarniasz - albo nie przyjmujesz do świadomości.

Solidarność - czyli spierdolina komunistyczna oraz Solidaryzm - czyli aktywna i wolna dobrowolność. Pierwsza rzecz jest nieefektywna, druga jak najbardziej.


Wolność jest:

- od
- do

Nieśmiało stwierdzam, że w Polsce jest coraz mniej sprzyjający klimat dla drobnej przedsiębiorczości i jej wolności. Jej w zasadzie nie ma, skoro zaraz zostaną opodatkowane moje małe dzieci za to, że dostały ode mnie zabawki i łakocie - przecież się wzbogaciły.

X;D
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 4 sierpnia 2020 00:43:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Okej 500+, ale to się zaczyna zerować. Mniejsze podatki i uszczuplenie administracji - coś, czego Polska nigdy nie doświadczy. Jak rządzić będzie KO - będzie to samo.
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 4 sierpnia 2020 00:49:14
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ekonomicznie dalej będzie klęska, mniej będzie klękania przed Kościółkiem (ale tylko troszkę mniej). Pojawi się trochę więcej aktywistów spod znaku sześciu kolorów na prostokątnej planszy czy kawałku łacha. Zastosowany będzie po raz kolejny schemat - wyprzedaż majątku narodowego zachodnim (czyt. niemieckim) korporacjom.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 4 sierpnia 2020 05:17:06
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ok ale wszystko zależy od tego jaką jeszcze szkodę wyrządzi obecna ekipa przez pozostałe 3 lata
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 4 sierpnia 2020 06:12:36
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Morawiecki: Radziliśmy sobie z zagrożeniami, może nas to uśpiło. Koronawirus się jeszcze nie skończyłKopiuj informacje debugowania
ZMNIEJSZ


Premier: Wirus jest w odwrocie, nie ma się już czego bać
TVN24


Jackowski o słowach premiera na temat koronawirusa
TVN24


Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią
TVN24


Dr Karauda: nie pomaga sezon letni, ale też sami politycy
TVN24
"Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać" – powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" premier Mateusz Morawiecki.

"Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy. Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej" – przyznał w wywiadzie premier.
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Wtorek, 4 sierpnia 2020 21:48:02
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To jest wstrząsające. Organizacja Narodów Zjednoczonych wykorzystuje fundusze z pomocy humanitarnej i rozwojowej jako narzędzie do zmuszania krajów afrykańskich, takich jak mój, Kenia, do wprowadzania powszechnego dostępu do aborcji oraz wdrażenia postulatów ideologii LGBTQ!

I jest na to słowo... WYMUSZENIE!

Czy Państwo zdają sobie sprawę, że zamiast koncentrować się na podstawowych potrzebach, Organizacja Narodów Zjednoczonych żąda, aby wszystkie narody Afryki zgodziły się na następujące destrukcyjne rozwiązania:

Wolny dostęp do aborcji dla wszystkich kobiet i dziewcząt;
Aborcja jako podstawowe "prawo człowieka";
Propaganda ideologii gender i LGBT; oraz
Tak zwana „kompleksowa edukacja seksualna”, nawet dla dzieci w żłobkach.

Planuję powstrzymać ONZ w szerzeniu aborcji w moim kraju, Kenii, na moim kontynencie, Afryce, i na całym świecie - ale będę potrzebowała Państwa pomocy, NIEZWŁOCZNIE.
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Wtorek, 4 sierpnia 2020 21:49:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z pomocą Fundacji CitizenGO będę oczywiście mogła kontynuować wszystkie wysiłki na rzecz powstrzymania planów lobbystów LGBTI i proaborcyjnych aktywistów w ONZ oraz w Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet (CSW), korzystając z każdego dostępnego mi narzędzia, ale potrzebuję w tym Państwa wsparcia.

PO PIERWSZE, CitizenGO i ja będziemy kontynuować nasze wcześniejsze działania rekrutując nowych obrońców dzieci nienarodzonych, aby zmaksymalizować wpływ programów rzecznictwa obywatelskiego oraz naszych petycji w ONZ.

PO DRUGIE, z pomocą naszych stałych miesięcznych darczyńców, CitizenGO i ja będziemy nadal emitować na ekranach przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku reklamy wideo, aby przekonać coraz więcej krajów do odrzucenia radykalnej agendy ONZ w sprawie rozprzestrzeniania aborcji oraz ideologii LGBTI.

JEDNOCZEŚNIE, CitizenGO i ja dostarczymy każdy Państwa podpis pod petycją do kluczowych delegatów i przywódców ONZ z finansujących tę organizację krajów, by wywrzeć realną presję na porzucenie proaborcyjnej polityki.

W DALSZEJ KOLEJNOŚCI, razem z CitizenGO, będziemy prowadzić i koordynować wszystkie protesty i demonstracje uliczne przed siedzibą ONZ, by w ten sposób zwiększyć społeczną świadomość i solidarne wsparcie dla narodów Afryki, które są traktowane dziś jak obszary swobodnej ideologicznej kolonizacji.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Środa, 5 sierpnia 2020 05:20:06
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wystąpienie Janusza Gajosa na festiwalu Pol'and'rock wzbudziło wiele kontrowersji. Aktor skrytykował obecną władzę i słownie uderzył w prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego. Agnieszka Holland skomentowała przemówienie artysty.

Janusz Gajos słynie nie tylko z tworzenia genialnych kreacji filmowych, ale również z mocno eksponowanego światopoglądu. Aktor w ostatnim czasie pojawił się na festiwalu Pol'and'rock i podczas swojego wystąpienia nawiązał do sytuacji politycznej w Polsce. Skrytykował partię rządzącą oraz jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego, którego nazwał "małym człowiekiem dzielącym kraj". Do słów Gajosa w oficjalnym oświadczeniu odniósł się Jerzy Owsiak, organizator festiwalu, podczas którego miało miejsce wystąpienie artysty. Głos w tej sprawie zabrała także Agnieszka Holland, która w rozmowie z nami wyznała, czy zgadza się z ostrą wypowiedzią wybitnego filmowego gwiazdora.

ZGADZAM SIĘ W 100% Z JANUSZEM GAJOSEM...

WIELU CELEBRYTÓW WYPOWIADA SIĘ W PODOBNYM TONIE...

POLSKA STAJE SIĘ KRAJEM AUTORYTARNYM!!! https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,26183751,agnie...
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Środa, 5 sierpnia 2020 12:11:09
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Celebryci, jak to celebryci. Są dobrzy w odgrywaniu ról i wypowiadaniu nie swoich tekstów.

Nie wiedzą, że kiedy zaczynają mówić od siebie stają się żałośni.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 6 sierpnia 2020 06:09:13
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Marek Migalski
Paragraf o obrazie uczyć religijnych już dawno powinien był zniknąć z kodeksu. Moja niewiara w moc Zeusa, sprawczość Sziwy czy zapłodnienie 16-letniej Żydówki przez anioła nie powinna być postawą do represyjnych działań państwa. Bóstwa/duchy/anioły nie istnieją. Po prostu. Moje uczucia obraża to, że miliardy ludzi wierzą w bajki, które opowiedzieli im rodzice. Dorośnijmy wreszcie. Każdego dnia nauka tłumaczy nam świat, leczy nas z chorób, pozwala wysyłać statki kosmiczne, a nadal większość z nas myśli, że jest jakiś Ojciec, jego Syn, trzeci Wujek, lub inne bzdury i zaraża tymi opowiastkami kolejne pokolenia wystraszonych dzieci. Serio, czas już zauważyć oczywiste rzeczy i rozwiązywać samodzielnie dylematy, przed którymi stajemy w wyniku postępów w nauce. Karać to można raczej tych, którzy miliardy ludzi oszukują zapewnieniami, że mają kontakt z bóstwami i rzekomo przekazują nam ich wolę. To obraża moje uczucia i zdrowy rozsądek. No i jest po prostu okłamywaniem ludzi. Jeśli zatem coś powinno być ścigane przez państwo, to właśnie to oszustwo, a nie „obraza uczuć religijnych”.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 6 sierpnia 2020 06:17:52
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na cokole pomnika Chrystusa pod św Krzyżem ponownie zawisła dziś tęczowa flaga. Umieściła ją tam Magdalena Pecul-Kudelska. Oto treść jej manifestu:
'Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo nie krzywdzący performance. Chce też sprawdzić, czy policja i prokuratura za ten sam czyn będzie ścigać mnie-heteronormatywną panią profesor w średnim wieku-z równą pasją co młode queerowe aktywistki. A tych z was, których dogłębnie dotknęła tamta flaga proszę o zastanowienie, czy taki sam przedmiot powieszony przez osobę hetero nie dotyka jakby mniej. Czy tu rzeczywiście o flagę chodzi?
Magdalena Pecul-Kudelska"

Flagę zrzucono dwa razy. Po pierwszym strąceniu z cokołu podniosł ją i ponownie umieścił Wojciech Kinasiewicz. Po chwili pojawił się osobnik podający się za księdza (?), zrzucił i podeptał flagę. Wtedy przeszła przez kolejne ręce-nosili ją policjanci.
Nadjechaly radiowozy. Po wylegitymowaniu Magda i Wojciech zostali puszczeni wolno. Flagę z napisem "Solidarnie z prześladowanymi" zabrała bezprawnie policja.
Na cokole pomnika stoją znicze z Kancelarii Premiera. Widocznie tylko one zasługują na tak poczesne miejsce, nie jakieś tam flagi mniejszości.
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Czwartek, 6 sierpnia 2020 07:28:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wzorem tych którzy obrzucili meczet świńskimi łbami - wyrok skazujący - dla przykładu rok zamiatania ulic.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 6 sierpnia 2020 18:44:25
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wszystkim których oburza tęczowa flaga na pomniku Jezusa, dedykuję ten oficjalny plakat promujący pielgrzymkę JP2 do POlski w 1983 roku
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Czwartek, 6 sierpnia 2020 20:31:07
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Stołeczni strażnicy miejscy zakłócili przebieg wczorajszej pikiety Fundacji Pro-Prawo do Życia pod budynkiem warszawskiego ratuszu. Funkcjonariusze odholowali również furgonetkę należącą do Fundacji. Ich zdaniem była ona zaparkowana niezgodnie z przepisami.

Pikieta, zorganizowana jako protest przeciwko działaniom Rafała Trzaskowskiego, odbyła się wczoraj przed budynkiem warszawskiego ratusza. Działacze Fundacji Pro-Prawo do Życia twierdzą, że władze stolicy w ciągu ostatnich 2 lat przeznaczyły 7 milionów złotych na dofinansowanie organizacji zajmujących się promowaniem odmiennych orientacji seksualnych.

Strażnicy miejscy odholowali, jak twierdzą uczestnicy pikiety – bezprawnie, furgonetkę należącą do Fundacji. To ten sam samochód, który kilka tygodni temu został zaatakowany przez aktywistów LGBT na ulicach Warszawy. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że powodem odholowania pojazdu było złamanie przez kierowcę przepisów dotyczących parkowania
https://dorzeczy.pl/kraj/149612/straz-miejska-zakl...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 7 sierpnia 2020 05:24:01
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wśród osób zatrzymanych 1 sierpnia 2020 roku za stanie z białymi różami przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego była Kalina de Nisau, córka i wnuczka powstańców. Przeczytaj, co pisze o tym dniu. https://obywatele.news/chcielismy-tylko-tam-stac-w-mi...
ak co roku, przed 1 sierpnia, pojechałam umyć tablicę upamiętniającą zgrupowanie powstańcze „Leśnik” – to w nim walczył mój ojciec i moja babcia. Tablica wisi na budynku sądu w alei Solidarności.
A 1-go sierpnia stanęłam z koleżankami i kolegami na pl. Krasińskich. W tym roku zdecydowaliśmy nie blokować, haniebnego dla pamięci powstańców, przemarszu nacjonalistów, uznając, że należy to do prezydenta miasta. Chcieliśmy tylko tam stać w milczeniu z białymi różami – symbolem antynazizmu i antynacjonalizmu.
W oczekiwaniu na godzinę 17.00 miałam okazję ze smutkiem obserwować piknikową atmosferę wśród już zebranych tam ludzi: różni przebierańcy, faceci w opiętych koszulkach z orłem, z opaskami z symbolem PW na łapskach, w krótkich gaciach, dzieci w wojskowych strojach, kobiety z biało-czerwonymi chorągiewkami – przychodzili trzaskać sobie fotki pod pomnikiem, pokrzykując, śmiejąc się – cóż za wspaniała okazja na spędzenie sobotniego popołudnia w patriotycznym wzmożeniu.
Wydawało się, że tym razem uda się w spokoju i powadze wyrazić pamięć i szacunek dla Powstańców. O 17.00 zawyły syreny. Zawsze mnie ten moment porusza do łez – milczenie ludzi, bezruch miasta i dźwięk syren. Tyle ludzkich istnień, tyle krwi i cierpienia … Ale, szlag, jacyś „prawdziwi Polacy” uznali ten moment za świetną okazję do odpalenia rac i wznoszenia tych swoich strasznych okrzyków.
Dalej wszystko odbyło się już klasycznie: przed dotarciem na miejsce marszu nacjonalistów policja wezwała „osoby z białymi kwiatami” do opuszczenia placu. Rzekomo na żądanie organizatorów tego publicznego zgromadzenia. Powód? Nie, że przeszkadzamy swoim zachowaniem, ale że mamy INNE WARTOŚCI!
Odmówiliśmy, wyniesiono nas na ulicę Długą (nieopodal, pod numerem 7, 2 września 1944 roku, Niemcy wystrzelali lub spalili pacjentów szpitala powstańczego, także moją ranną od wybuchu babcię, łączniczkę AK) przy aplauzie zebranych „patriotów”, nie szczędzących nam nienawistnych obelg. Policjanci jak zwykle nie umieli podać faktycznej podstawy legitymowania, więc odmówiliśmy podania danych. Wywieziono nas sukami na komendę przy Zakroczymskiej, gdzie policyjni stażyści oddziałów prewencyjnych (ze Śląska, skądinąd niektórzy mili, współczuliśmy im, ale niestety z rozmów wynika, że nie wiedzą, co to są prawa obywatelskie, których mają bronić) do pierwszej w nocy miotali się, by spisać protokoły zatrzymania. Odmówiliśmy przyjęcia mandatów, sprawą pewnie zajmą się sądy – może i ten przy alei Solidarności.
Tato, Babciu, myślę o Was.

Kalina de Nisau
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 7 sierpnia 2020 06:28:47
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 7 sierpnia 2020 14:42:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 809 nowych zakażeń - to dobowy rekord. Raport na żywo minuta po minucie 7.08.2020 https://warszawa.naszemiasto.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swie...
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Piątek, 7 sierpnia 2020 20:59:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Petycja do założyciela Facebooka Marka Zuckerberga

Jak Pan dobrze wie, Facebook był ostatnio pod ogromną presją cenzurowania wypowiedzi, które nie są zgodne z radykalną agendą lewicy.

Duże międzynarodowe korporacje, a nawet osławiony miliarder George Soros próbują uciszyć takie grupy jak CitizenGO.

Ale to nie cenzura i ograniczanie wolności słowa były celem założenia Facebooka.

Wolność słowa jest nieodłącznym prawem każdego z nas; jest wolnością, która musi być uniwersalna i dostępna wszystkim.

Użytkownicy Facebooka, jak wszyscy inni obywatele mają prawo być patriotami, głosić poglądy oparte na wierze lub nie zgadzać się z polityką swojego rządu, albo krytykować popkulturę, nie będąc jednocześnie cenzurowanymi przez Pana platformę lub też zgłaszanymi z tego powodu władzom państwowym.

Bardzo proszę szanować prawa swoich użytkowników do wyrażania własnych poglądów, nawet jeśli różnią się one od Pańskich.
https://citizengo.org/pl/ot/181305-powstrzymajmy-lew...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 7 sierpnia 2020 21:05:51
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zakładajcie strony na radio Maryja i tam szalejcie ze swoja nienawiścią
Post edytowany 2 razy

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK