8°C

35
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.09
PM25: 21.14 (140,9%)
PM10: 23.85 (53%)
Temperatura: 7.66°C
Ciśnienie: 1013.59 hPa
Wilgotność: 68.88%

Dane z 23.04.2024 19:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Sobota, 18 stycznia 2020 21:36:45
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mąż umieścił żonę na listach do Sejmu. Nepotyzm kumaku vide Biedron i Śmieszek, oczywiście w zależności od pozycji mogą się wymienić rolami.
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 18 stycznia 2020 21:52:17
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nikt "obcy" niczego nam nie narzuca. Jesteśmy częścią radzieckiej wspólnoty wartości - to Polki i Polacy w roku '44, '46 i 1947, po polsku, zdecydowali o tym, że będziemy krajem demokratycznym, praworządnym i socjalistycznym. I jesteśmy z tego dumni!


pozwoliłem sobie zadrwić XD
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 18 stycznia 2020 22:07:56
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Duda już dawno przekroczył linię przyzwoitości. Teraz już nie ma po co się wracać. Przez cztery lata był hipokrytą, człowiekiem słabym, bez charakteru, który z premedytacją wielokrotnie złamał Konstytucję. Nie stanie się więc nagle mężem stanu. Duda już zostanie przy szczuciu, gdyż to mu najlepiej wychodzi. I to mu tylko pozostało.

mińsk maz Postów: 820
miki19
mińsk maz, postów: 820
Sobota, 18 stycznia 2020 22:28:08
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja jestem z wykształcenia historykiem, więc na wszelki wypadek powiem, jak to naprawdę w praktyce wyglądało. Były w polskim sejmie trzy fazy dochodzenia do decyzji politycznych. Pierwsza faza to była faza zgłaszania poglądów. Każdy mógł sobie zgłosić, jaki chciał. Druga faza to była faza ucierania poglądów. Nie wiem, jak to pani tłumaczka przetłumaczy na angielski, ale ucieranie to jest coś jak w wielkim tyglu, jeżeli trze się, aż się zrobi jednolita masa. Ucierano poglądy przez długotrwała dyskusję. Ale jeśli to nie pomogło i niech choćby jedna osoba niezdecydowana albo przeciwna, to mogła wstać na sali parlamentu polskiego, krzyknąć liberum veto i czym prędzej uciec. Zrywała w ten sposób sejm. Więc polska szlachta wymyśliła trzecią fazę działania.

To była faza bigosowania. Jak pani tłumaczka to przetłumaczy, nie wiem. Bigos to szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane. No więc trzecia faza – siekanie, bigosowanie polegało na to, że krewka szlachta chwytała za szable i takiego, który psuł ustrój państwa, który psuł prawo, po prostu brała na szable, nim zdążył uciec. Wszystko działało do roku 1562, kiedy pierwszemu posłowi polskiemu udało się nie tylko krzyknąć liberum veto, ale uciec, nim się szlachta zorientowała, nim wzięła za szable pan Siciński, starosta upicki uciekł na Litwę. I to był początek kryzysu. Nie wiem, jak sobie z tym poradzi Unia Europejska, ale tam jest liberum veto i od czasu do czasu trzeba brać się za bigosowanie. (pardon.pl)
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 18 stycznia 2020 22:28:51
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ok, to teraz konkrety:

- gdzie okazał się hipokrytą
- gdzie złamał konstytucję
- kiedy szczuje

Proszę bez subiektywnych wrzutek. Tylko mocne argumenty.
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 18 stycznia 2020 22:30:32
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@miki 1652...
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Sobota, 18 stycznia 2020 23:34:47
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, co Cię tak rozwscieczylo??? Co tak plujesz jadem??? To, że Prezydent prawdę powiedział!!! To was tak boli lemingi??? Ile razy Kumak byłeś w sądzie? Jakie masz POjecie o prawie??? Z twoich wpisów widać, ze żadnego!!! I jeszcze raz zapamiętaj rzymska maksyme- NIKT NIE MOZE BYC SEDZIA W WLASNEJ SPRAWIE- NAWET SĘDZIA!!!
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 19 stycznia 2020 00:20:00
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
spokojnym niesłychanie...oglądam serie francuskich komedii...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 08:53:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a owe francuskie komedie wyglądają tak :
("bardzo śmieszne" taki humor lewaka)

Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 08:53:37
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niezwykła prezentacja: Jak rosła w okresie po drugiej wojnie światowej liczba wyznawców różnych religii

https://www.magnapolonia.org/niezwykla-prezentacja-jak-rosl...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:26:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A Czarzasty znowu swoje! "PRL było państwem, w którym nasi rodzice i dziadkowie tworzyli naszą przyszłość"

https://telewizjarepublika.pl/a-czarzasty-znowu-swoje-quotpr...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:26:55
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Duch PRL zawitał w Słupsku. Czarzasty wziął się za wspominanie... „naszych dziadków”

https://niezalezna.pl/306772-duch-prl-zawital-w-slup...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:36:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki
Postów: 32210
sailor Dziś, 12 godz. temu
0
+
-
a owe francuskie komedie wyglądają tak :
("bardzo śmieszne" taki humor lewaka) znowu kłamiesz-pokazałem klip z ośmioma komediami z dziesięciu które oglądałem w tamtym tygodniu...wszystkie dają do zrozumienia jak bardzo jako społeczeństwo jesteśmy zacofani a ty tu ciągle pokazujesz moskiewską propagandę
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:40:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja "propagandę moskiewską" a wy @kumacz to niby ten światły, nowoczesny, POstęPOwy lewak co to w imię naszego wspólnego dobra, przyszłości i lepszego jutra ...POwiem tak : spadaj draniu
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:43:20
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Reakcja sędziego była adekwatna do skali zniewagi zawodu sędziego. Andrzej Duda wypowiedział się z oczywistym zamiarem poniżenia sędziów w odbiorze społecznym, zatem powinien liczyć się z uprawnioną reakcją obrażonych. A to, że Andrzej Duda jest złym człowiekiem na urzędzie prezydenta, potwierdza nie tylko skomentowana wypowiedź, ale przede wszystkim wielokrotne złamanie Konstytucji i złożonego przyrzeczenia.

Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 19 stycznia 2020 20:53:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czego chcieć więcej

Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 19 stycznia 2020 21:00:50
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tam prawdziwych górników nie było

Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 19 stycznia 2020 21:42:42
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Górnicy zapowiadają protesty i uderzają w PiS. "Nasz węgiel leży na zwałach, rosyjski jest spalany"
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/g%c3%b...
Górnicy zapowiadają protesty i alarmują, że na kopalnianych zwałach może leżeć nawet milion ton polskiego węgla, którego nikt nie chce kupić. - Spalany jest węgiel rosyjski - wskazują, domagając się od rządu Prawa i Sprawiedliwości natychmiastowych działań. Związkowcy przypominają też, że przed dojściem PiS do władzy to właśnie Jarosław Kaczyński krytykował sytuację, w której "w Polsce więcej się węgla kupuje, niż sprzedaje".

Górnicy grożą blokadą przejść granicznych i zapowiadają protesty - informują "Fakty" TVN. Wszystko dlatego, że na przykopalnianych zwałach w całej Polsce zalegają ogromne ilości polskiego węgla, którego nikt nie chce kupić. Do naszego kraju jest z kolei sprowadzany tańszy węgiel z Rosji.

Górnicy grożą protestami. "Nasz węgiel leży na zwałach, rosyjski jest spalany"
Coraz bardziej prawdopodobna staje się sytuacja, że za niecały miesiąc kopalnie nie będą już miały gdzie ich składować i wstrzymają pracę. Jak podają "Fakty", tylko na zwałach kopalni "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych zalega blisko 120 tysięcy ton węgla - nie chce ich odbierać nawet elektrownia. Górnicy szacują, że w całej Polsce problem może dotyczyć nawet miliona ton niepotrzebnego węgla. - Nasze kopalnie fedrują, wydobywają węgiel, ale nasz węgiel leży na zwałach, a rosyjski węgiel jest spalany w naszych elektrowniach - mówi w rozmowie z TVN Rafał Jedwabny z Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80".
mińsk maz Postów: 820
miki19
mińsk maz, postów: 820
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 13:33:59
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znana i powszechnie lubiana za zieloną propagandę, nienawiść do jedzących mięso i wiele, wiele innych rzeczy europosłanka znów zabrała głos. Znana jako Pawlik Morozow w spódnicy, pani Sylwia postanowiła wyjaśnić swoje stanowisko oraz udział w pracach UE.

„Jak wiecie, jestem jedyną osobą z Polski, która pracowała nad rezolucją w sprawie stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech.” – zaczęła europosłanka. „I już dostaje mi się po głowie od prawicowych mediów, które zarzucają mi zdradę i działanie na szkodę Polski. Drodzy publicyści i publicystki! Nic bardziej błędnego. To jest mój obowiązek jako posłanki do Parlamentu Europejskiego, jako byłej zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, jako polskiej patriotki. Jeżeli rząd mojego państwa łamie prawo, łamie prawa człowieka, to musimy reagować. To działania nie przeciwko Polsce, tylko przeciwko rządowi PiS.” – stwierdziła.
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 14:49:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak. W którym artykule została przez Prezydenta złamana konstytucja. Tylko konkrety, nie bzdety

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK