7°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.69
PM25: 4.68 (11,56%)
PM10: 5.20 (31,23%)
Temperatura: 6.87°C
Ciśnienie: 1007.09 hPa
Wilgotność: 71.33%

Dane z 18.04.2024 17:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Ubogacenie Europy

6909 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 3375
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3375
Poniedziałek, 3 października 2022 17:01:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Iranie, a u nas

https://niezalezna.pl/humor/12024-mobbing
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Wtorek, 4 października 2022 09:17:46
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
- Grób rodziców Adama Michnika został zbezczeszczony dwa razy, jeśli nie więcej. A Adam się uważa za Polaka. To jest ten sartre’owski paradoks, że Żydem jest ten, kogo inni uważają za Żyda. To się w naszym kraju sprawdza. Czujesz się Polakiem, wybierasz polskość, ale i tak będziesz Żydem, bo tak mówią o tobie inni. https://www.facebook.com/63563473556/posts/pfbid0fu66Cn...
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Wtorek, 4 października 2022 09:47:44
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PIękne!
Andrzej Jakubaszek - generał od push-backów dał wykład na rozpoczęcie roku akademickiego
Ani słowem nie wspomniał o wypychaniu uchodxców za druty i skazywaniu ich na cierpienia i śmierć

https://www.youtube.com/watch?v=0B587Q8O55c

Ale aktywiści mu nie odpuścili
https://twitter.com/CzabanPiotr/status/15770312973...
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Wtorek, 4 października 2022 10:24:01
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W sieci pojawiło się pismo z nagłówkiem Gabinet Komendanta Głównego Straży Granicznej informujące funkcjonariuszy, funkcjonariuszki i pozostałych pracowników o tym, że „zgodnie z planem zamierzeń duszpasterskich dziekanów SG na 2022 r." w październiku ma odbyć się przeznaczone dla nich „Szkolenie z zakresu etyki w oparciu o ewangelię według Świętego Marka".
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 4 października 2022 18:38:46
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Postępy islamizacji w Europie

Póki trwa wojna na Ukrainie, europejscy muzułmanie nie próżnują i świadczą o Allahu i tolerancyjnym islamie swoimi czynami i słowami. Na przykład w niedzielę 10 lipca 2022 r. koło godziny 13 w mieście Trappes we Francji, w odległości kilku metrów od własnego domu i od koscioła Saint-Georges został zamordowany 66-letni Michel R. Zgodnie z nakazem Koranu, poderżnięto mu gardło. Z kolei 16 lipca muzułmanin z nożem zamordował trzy osoby w Angers, a kiedy strażacy chcieli pomóc ofiarom, tłum muzułmanów usiłował im przeszkodzić.

W Niemczech natomiast odnotowano wzrost udziału imigrantów w zabójstwach – aż 39% mordów w latach 2000-2020 w tym kraju popełnili cudzoziemcy (według innych danych odsetek ten sięga 56%). Przy tym, że migranci stanowią zaledwie 12% ludności, jest czym się martwić. Oczywiście, przodują migranci z Syrii i Afganistanu, którzy podobno są uchodźcami, ale też przybysze z Turcji. Wśród tych morderców w Niemczech dominują mężczyźni w wieku około 20 lat. Na przykład 29 czerwca 2022 r. 29-letni Afgańczyk zamordował w Hamburgu 19-letnią dziewczynę. Autorzy artykułu przypominają, że takich ataków było więcej, np. w Dreźnie w 2021 r. z okrzykami „Allah akbar!” Afgańczyk zabił trzy osoby. Twierdzą jednak, że motywy zbrodni są niejasne. Dziwna sprawa: przybywają dżihadyści, mówią Niemcom, że zaprowadzą tutaj islam i że będą mordować Niemców na chwałę Allaha, potem ich mordują na chwałę Allaha, a Niemcy nie rozumieją, jakie są motywy tych zbrodni i ubolewają, że migranci „nie integrują się”. Zapewne sytuację uratuje nadanie w szybkim trybie 200 tysiącam Syryjczyków niemieckiego obywatelstwa – wtedy imigranci z Syrii przestaną dominować w statystykach kryminalnych, bo będą figurować tam jako obywatele Niemiec.

A w Wielkiej Brytanii tradycyjnie już gang „z Azji” gwałcił brytyjskie dzieci przez 30 lat, a policja nic nie robiła, obawiając się oskarżeń o rasizm. Tym razem mowa o miejscowości Telford, gdzie zgwałcono ponad 1000 dzieci, ale liczba ofiar w całej Wielkiej Brytanii już dawno przekroczyła milion.

Czeczeńcy, których Polacy wspierali w ich walce przeciwko Rosji, najpierw walczyli w szeregach ISIS, a teraz walczą po stronie Putina przeciwko Ukrainie, przy okazji grożąc też Polsce. A w Austrii 15-letni Czeczen urodzony w Salzburgu szykował bomby do wysadzania Austriaków w powietrze na chwałę Allaha.

I tradycyjnie w Szwecji, która od lat promuje muzułmańskich gwałcicieli, została zgwałcona 9-letnia dziewczynka. Biedne dziecko jest w reanimacji, a sprawca, który według dokumentów ma 13 lat, nawet nie został zatrzymany ze względu na młody wiek. Gwałciciel przybył w 2017 r. z Etiopii, i już wcześniej był oskarżany o napastowanie dziewczyn i kobiet w Skellefteå, a mimo to pod koniec czerwca 2022 r. otrzymał zezwolenie na stały pobyt w Szwecji. Widocznie Szwecja potrzebuje takich ludzi.

Pewnie cała Europa potrzebuje ich wraz z ich bogatą kulturą muzułmańską.
https://annur.pl/postepy-islamizacji-w-europie/
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 4 października 2022 18:39:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sunnici tłuką szyitów w Pakistanie

Jak się okazuje, islam jest okrutny nie tylko względem niemuzułmanów, ale też względem muzułmanów. Doniesienia o mordach na chrześcijanach, gwałtach na chrześcijankach i fałszywych oskarżeniach o „bluźnierstwa” wobec islamu w Pakistanie są na porządku dziennym. Tymczasem pokojowość islamu uderza w samych muzułmanów, tym razem szyitów, którzy są w Pakistanie mniejszością. Jak podaje Wikipedia, w 2017 r. w Pakistanie mieszkało ponad 213 mln osób, z czego 80% wyznawało islam sunnicki, zaś 16% islam szyicki. Przy bardzo nieznacznych różnicach w praktykowaniu islamu, jedni chętnie mordują drugich przy każdej okazji i ze wzajemnością. A ponieważ w Pakistanie sunnici przeważają liczebnie i mają na swojej stronie prawników, policję, wojsko i władze lokalne, możemy zaobserwować takie wydarzenia jak masakra szyitów w Kohistanie w lutym 2012 r., albo w sierpniu 2012 r. w Mansehra[34], czy też szczególnie okrutne masakry ze stycznia 2013[35] oraz lutego 2013 r. w Quetta[36]. Według oficjalnych danych, w latach 2001-2018 w Pakistanie zamordowano ponad 4,800 wyznawców islamu szyickiego.

A miało być tak pięknie: „I niech powstanie spośród was naród, który wzywa do dobra, nakazuje to, co jest uznane, i zakazuje tego, co jest naganne. Tacy będą szczęśliwi!” (Koran, sura 3:104). Tymczasem wyszło, jak zawsze: „Nie bądźcie jak ci, którzy się podzielili i którzy się poróżnili, po tym, jak przyszły do nich jasne dowody! Tych czeka kara ogromna” (Koran, sura 3:105). Czyli nie ma nadziei dla muzułmanów: otrzymali coś, co uważają za „jasne dowody”, poróżnili się, tłuką się nawzajem i przez to czeka ich kara ogromna – i szyitów, i sunnitów. Bo ostatecznie Allah nie podpowiedział im już od 1400 lat, ile trwają te krwawe porachunki, którzy z nich są prawdziwymi muzułmanami.

Warto o tym wiedzieć, kiedy się rozważa przyjęcie islamu i „odkrywanie nowego boga”…
https://annur.pl/sunnici-tluka-szyitow-w-pakist...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 4 października 2022 18:41:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Muzułmanin skazany w Libii za nawrócenie do Chrystusa

Na Facebooku chrześcijanie arabskojęzyczni umieścili dokument, upubliczniony w Libii. Jest to oficjalne potwierdzenie wyroku śmierci dla muzułmanina, który uznał, że miłość Chrystusa jest cenniejsza niż życie. Ostatecznie porównanie Jezusa z Mahometem wypada zdecydowanie na korzyść Jezusa. Zauważmy, że to nie jakieś „wypaczone” Państwo Islamskie, ale kraj uznany na arenie międzynarodowej, z którym współpracuje wiele krajów Europy i obu Ameryk.

Poniżej tłumaczenie:
Data: / / h. [muzułmańska]
Tj. 07.08.2022 r.L.Dz.: brak [Logo]
Prokurator Prokuratura Generalna
Prokuratura Apelacyjna Misrata

Powiadomienie o opublikowaniu wyroku sądowego

Sąd Apelacyjny w Misrata, I Wydział Karny, na swoim posiedzeniu jawnym w dniu 04.09.2022 r. wydał wyrok w sprawie karnej numer 211/2019 r. przeciwko oskarżonemu

Dija-eddin Ahmad Muftah Blao

Sąd na swoim posiedzeniu jawnym zatwierdził oskarżenie przeciwko Dija-eddin Ahmad Balao popełnienia zarzuconego mu czynu definitywnego odejścia od islamu i skazał go na karę śmierci. [Dodatkowo] Sąd zarządza trzykrotne opublikowanie wyroku w jednej z gazet lokalnych na koszt skazanego i wywieszenie ogłoszonego wyroku w miejscu jego zamieszkania oraz w siedzibie Sądu, jak również w lokalnej rozgłośni radiowej Misrata i obarczenie skazanego kosztami.

Pokój wam!

Muhammad Omar Al-Komari

Prokurator Prokuratury [Rejonowej] w Misrata

04.09.2022 r. [parafka]

[Treść pieczęci urzędowej] – w otoku: „Państwo Libijskie. I Wydział Karny”, pośrodku: „Najwyższa Rada Sądownicza. Prokuratura Apelacyjna w Misrata”.
https://annur.pl/muzulmanin-skazany-w-libii-za-...
MIńsk Mazowiecki Postów: 4919
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4919
Wtorek, 4 października 2022 18:53:32
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A u nas kościół traci wiernych przez ślepą koalicję z rządem i to bez pomocy innowierców.
Cóż... Kasa i władza rządzi światem!

Ale Pi$anki!
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 4 października 2022 18:55:49
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
spadaj ciotowaty klonie , piszcie kumaczu we własnym imieniu kop w komuszą dupę i tak was nie minie
MIńsk Mazowiecki Postów: 4919
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4919
Wtorek, 4 października 2022 18:58:21
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale chamstwo z kolegi wyłazi...

Ale Pi$anki!
Post edytowany 2 razy
gdzieś indziej Postów: 11543
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11543
Wtorek, 4 października 2022 20:00:22
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Homokomando

Miłość i tolerancja.

https://wpolityce.pl/polityka/616686-kto-jest-zasko...
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Piątek, 7 października 2022 06:50:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
DZIENNIKARZ-UCHODŹCA W WIĘZIENIU: Od 9 miesięcy osadzony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców, o więziennych warunkach. Uciekał z Iraku, bo szukał bezpieczeństwa.

Przeczytajcie wywiad z M.:

Ile czasu spędziłeś w polskim lesie zanim trafiłeś do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców?
M: 30 dni. Przez ten czas nic nie jadłem. Wiele rzeczy wydarzyło się w ciągu tych 9 miesięcy. Wiele złych rzeczy. Po aresztowaniu zostałem przewieziony do obozu. Przez 15 dni nie mogłem porozmawiać z rodziną i powiedzieć, że jestem zdrowy. Przez wiele miesięcy jadłem sam makaron. Często byliśmy głodni, chodziliśmy głodni spać. Ale to nie jest największym problemem, z głodu jednak nie umieramy. Najgorsze jest nieludzkie traktowanie. Najgorzej, gdy przychodzą trudne dni i noce.

Chciałabym Ci odpowiedzieć coś mądrego, ale brakuje mi słów.
M: Wiele nocy w SOCu jest cichych i przerażających. Masz złamane serce, które nie daje spokoju. Nie możesz spokojnie spać. Twój umysł jest bez przerwy zajęty i przestraszony. Czujesz się jak dziecko czekające na powrót ojca z wojny, które nie wie, że ten ojciec zginął. Wszyscy czekamy na światło wolności.

My tu po drugiej stronie pracujemy dla Was od prawie roku. Robimy co w naszej mocy, żeby pomóc…
M: Doskonale, jesteście bohaterami. Jestem dziennikarzem i jak stąd wyjdę to wszystko opiszę.

Też bardzo bym chciała przekazać Wasze doświadczenia.
M: W obozie jestem zamknięty od 9 miesięcy. Nadal nie wiem, co się ze mną stanie. Albo wrócę do kraju, gdzie zabijanie ludzi jest codziennością, albo tutaj wyjdę na wolność. Irak nie uznaje mnie za swojego obywatela. Jestem wygnańcem. Codziennie toczą się tam walki między Turcją a Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). Mam 26 lat. Dotychczas nie poznałem smaku szczęścia. Chciałbym już umrzeć. Jestem zmęczony nieludzkim traktowaniem.

Musisz być silny. Udało się zapobiec kolejnej deportacji. Niektórzy wychodzą na wolność. Choć nie będę udawać, że jest dobrze. Jest bardzo źle.
M: Czasem, gdy widzę ludzi w normalnych ubraniach, żyjących swoim życiem, to jeszcze bardziej dociera do mnie, że jestem więźniem i nie mam prawa do wolności. Przyniosłem tu kwiat i po kawałku odcinałem jego łodygę. Przy każdym cięciu mówiłem, że niebawem będę wolny. Ale w końcu kwiat zniknął, a ja wciąż tu jestem. Ptaki i zwierzęta są tu cenniejsze niż ludzkie dusze. Czasem chciałbym po prostu móc iść do lasu. Ogarnia mnie rozpacz. Wtedy myślę, że może byłoby łatwiej, gdyby nas tu wszystkich zabili. Skoro i tak nie chcą zwrócić nam naszej wolności.

Grupa Granica niesie pomoc w lesie i towarzyszy we wsparciu uchodźców i uchodźców w ośrodkach.
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Piątek, 7 października 2022 11:32:41
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Narodowcy ogłosili "skandal we Wrocławiu", bo po 10 latach odkryli, że we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim mogą głosować Ukraińcy. - To, co pisze Ruch Narodowy, jest absurdem. Po prostu nie znają polskiego prawa - komentuje przedstawiciel wrocławskiego magistratu.

W komentarzach pod postem internauci zaczęli im tłumaczyć: "Wiecie, że niepełnoletni też mogą głosować WBO? Mój 4-letni syn już zagłosował. Głosuje KAŻDY MIESZKANIEC BEZ WZGLĘDU NA WIEK I OBYWATELSTWO (…)", "Pojęcia demokracji i partycypacji społecznej są narodowcom tak ekstremalnie obce, że trzeba im tłumaczyć czym jest i jak działa budżet obywatelski. Arcyturboprzeparadne", "Jeśli w nim mieszkają i są obywatelami Wrocławia, to z czym macie problem? Z mieszkańcami Wrocławia?" - pisali.

Całość w komentarzach
https://www.facebook.com/groups/tak.dla.uchodzcow/perma...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 10 października 2022 17:04:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
92 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi. SG: Obywatel Tadżykistanu przewoził osoby ze Sri Lanki

https://wpolityce.pl/polityka/617456-92-cudzoziemco...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 10 października 2022 17:05:48
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Awantura o film z granicy polsko-białoruskiej. "Nietoperz z Podlasia" wisiał głową w dół

https://www.salon24.pl/newsroom/1256003,awantura-o-fi...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 10 października 2022 17:08:50
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dlaczego obrońcy „nietoperza z Podlasia” nie jadą na Białoruś edukować migrantów?

Ta historia uczy dwóch rzeczy. Zapora na granicy zdaje egzamin. W Polsce jest więcej chrześcijan niż się komukolwiek wydaje.

Pewien człowiek zapłacił sporą sumkę, by dać się przeszmuglować do Polski, a potem może dalej na Zachód. Powód był zapewne przyziemny – marzenie o życiu w dostatku na europejskim socjalu. Dlatego nie szukał azylu zgodnie z prawem (bo pewnie mu się nie należał), lecz postanowił na chama wedrzeć się do obcego kraju.

Skorzystał przy tym z pomocy ostentacyjnie wrogich wobec Polski wschodnich bandytów. Wiedział, że łamie prawo, ale miał to gdzieś. Nie poszedł do przejścia granicznego. Wolał tarabanić się przez 5-metrowy płot z drutem kolczastym. Zaplątała mu się noga i zawisł głową w dół. Pech chciał, że wpadł na naszych żołnierzy (czyli granica jest dobrze strzeżona – brawo!), którzy na dodatek uwiecznili jego wyczyn i puścili w świat (nie mam pewności, a nadzieję, że to oni – to dobry pomysł na prewencję).

Ktoś podpisał zdjęcie „nietoperz z Podlasia”. Owszem, mało elegancko, ale dziwne, że nie doceniła tego ta część oburzonych, która z sentymentem wspomina poczucie humoru czerwonego knura chowanego we wtorek na Powązkach.

Mocno oberwało się posłowi Pawłowi Lisieckiemu. Za ten wpis:

To zdjęcie powinno pojawić się w serwisach internetowych na Bliskim Wschodzie z informacją, że tak się kończą wycieczki organizowane przez Aleksandra Łukaszenkę.
Ani nie ma tu chamstwa, ani pogardy. Zero kontrowersji. A jednak na parlamentarzystę rzucono się z taką wściekłością, jakby sam owijał concertinę wokół pęcinki przybysza z dalekiego kraju.

Czytam komentarze.

Dzień dobry, nie wiem czy zna Pan taką postać, nazywa się Jezus Chrystus. Żył dwa tysiące lat temu, tak się składa, że właśnie na Bliskim Wschodzie i nauczał o miłosierdziu. Może Pan słyszał?

Sprawdzam, czy autor nie nosi sutanny albo habitu. Nie, to posłanka Anna Maria Żukowska chwilowo wyciera sobie buzię Zbawicielem. Na co dzień walczy o to, by Chrystusa wygumkować, a jego wyznawców zamknąć gdzieś po piwnicach.

Ktoś wkleja taki wpis:

Już dawno nie jesteśmy „katolickim krajem”. Człowiek zawisł na płocie, a ludzie na TT się cieszą. Dzicz, nie chrześcijaństwo.

Jego autor habit akurat nosi, jezuicki. Choć rzadko. Woli t-shirt albo sweterek. Nowocześnie. W takiej stylówce pewnie łatwiej przychodzi napisanie zdań: „Wierzę, że Jerzy Popiełuszko powie teraz Jerzemu Urbanowi jaka była i jest Prawda. Ufam, że będą mieli teraz dużo czasu na pogawędki.” Zastanawiam się tylko, czy x. Kramer błogosławionego księdza Jerzego zsyła niniejszym do piekła, czy Goebbelsa stanu wojennego awansuje do nieba. A zasadniczo to zdecydowanie wolę być broniącą ojczyzny dziczą niż chrześcijaninem wg definicji Kramera. Dziś chyba szczególnie gorliwie pomodlę się za jezuitów. W czasie wojny zwłaszcza za tego najważniejszego.

W podobnym tonie zabiera głos Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”:

1056 lat po chrzcie Mieszka I widać, że chrześcijaństwo się chyba w Polsce nie za bardzo przyjęło.

Michał z wykształcenia jest filozofem. Lubi więc sobie pofilozofować w ramach swojej publicystycznej aktywności, mniej więcej na poziomie powyższego wpisu. Ale jest ktoś, kto go docenia i mu za to płaci. To Grzegorz Hajdarowicz, który pod koniec 2012 r. - źli ludzie twierdzą, że w efekcie wieczornych rozmów pod śmietnikiem z ówczesnym rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem – wyrzucił z pracy Cezarego Gmyza za niewygodny dla rządu Tuska tekst. Z marszu zwolnił też naczelnego „Rz” Tomasza Wróblewskiego i szefa działu krajowego Mariusza Staniszewskiego. Trzy tygodnie później ściął też głowę Pawłowi Lisickiemu, szefowi „Uważam Rze”, w wyniku czego w zasadzie wszyscy dziennikarze tego tygodnika – w tym niżej podpisany – solidarnie pokazali środkowy palec Presspublice. Przepraszam za tę przydługą dygresję, ale raz, że to ważne wydarzenia w historii polskiego rynku prasy, a dwa, że puenta wynagradza oczekiwanie. Otóż następcą Staniszewskiego został nie kto inny a właśnie Szułdrzyński. Wierność ludziom i ideom (ekhm…) została nagrodzona – dziś Michał to u Hajdarowicza już pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Rz”.

Wróćmy do człowieka wiszącego. Redakcyjna koleżanka Szułdrzyńskiego uznała, że poseł Lisiecki popełnił grzech tak ciężki, że Twitter nie wystarczy i w „Rzeczpospolitej” opublikowała komentarz „Fotografia z granicy hańby”. Nie warto przytaczać zbyt wielu głupiutkich zdań, jakie zrodziły się w jej oburzonej głowie. Ale puenty Państwu nie odpuszczę.

Ile trzeba mieć w sobie nienawiści, by napisać tak o nieznanym sobie człowieku? Jak mało trzeba wiedzieć o świecie i historii, by nazywać tę sytuację „wycieczką”? Z naziolskimi ekscesami mamy do czynienia w Polsce od lat. To powód do wstydu. Ale nigdy jeszcze w tak otwarty sposób nie wspierali ich rządzący politycy.

Tak, okazuje się, że Paweł Lisiecki wspiera nazizm! Tego by nie wymyślili nawet Verhofstadt z Timmermansem przy trzeciej flaszce „Putinki” na kwadracie u Kramka.

Na marginesie, ta sama autorka przekonuje swoich czytelników, że zaporę zbudował Mariusz Błaszczak. Fakt, to niezły minister obrony, może nawet najlepszy, jakiego Polska miała po ‘89 roku, ale ani własną ręką nie kopał rowów pod płot, ani nie przyczepiał na nim concertiny, ani nawet nie nadzorował tej inwestycji. Pani redaktor przespała wiele miesięcy, w czasie których MSWiA, a w szczególności jego wiceszef Maciej Wąsik wyjaśniali tłumokom nierozumiejącym pojęcia „bezpieczeństwo państwa”, dlaczego ta bariera jest konieczna i jak powstawała. Podpowiadam, by pani redaktor mniej kompromitowała się jako publicystka w kolejnych audycjach, do których z taką lubością chadza i wymądrza się na każdy temat: wnyki na nietoperza zastawił Wąsik!

I dobrze je zastawił. Tak właśnie ma działać ta zapora. Spróbujesz przez nią przeleźć – możesz się zaplątać i wpaść w ręce polskich służb. Ale promocja na konsekwencje ma charakter czasowy. Niebawem zostanie ukończone instalowanie całej perymetrii i nawet zdobycie bazy z drutem kolczastym będzie szalenie trudne.

Na koniec jeszcze jeden przykład z lawiny niedorzeczności, jaka spływa po publikacji zdjęcia z granicy.

Oto mój znajomy Paweł Prus, kiedyś dziennikarz, dziś „ekspert ds. strategii komunikacyjnej” sięgnął po broń ostateczną, czyli porównanie z Holokaustem:

Wszystkim rechoczącym dziś z nagrania na którym człowiek wisi głową w dół na płocie granicznym z Białorusią, dedykuję to zdjęcie z warszawskiego getta. Sami zadajcie sobie pytanie gdzie dziś stoicie.
Pawła wiele osób szybko naprostowało, wskazując że:

a) hańbi pamięć pomordowanych Żydów, bo nijak nie da się tych ananasów – klientów biura Łukaszenka Travel – porównać do ludzi zamykanych i mordowanych przez Niemców w gettach utworzonych na polskiej ziemi,

b) Żydzi akurat sami takie płoty budują. A nawet potężniejsze. Gdyby zaś ktoś próbował je sforsować i został złapany, mógłby tylko pomarzyć o takim traktowaniu, jakie gwarantuje polska Straż Graniczna i wojsko.

Dziwi mnie jedno. Skoro tak wiele w tych wszystkich ludziach rewolucyjnego wzmożenia na ciężki los migrantów bezdusznie traktowanych przez polski reżim, dlaczego nie próbują zapobiec tym mrożącym krew w żyłach scenom? Dlaczego nie pojadą na drugą stronę, do Baćki, nie dotrą do obozowisk (są świetnymi dziennikarzami – docierać potrafią) i nie wytłumaczą Ibrahimom, co ich czeka na polskiej ziemi?

Przy okazji mogą sobie kupić trochę kaszy i soli. Może nawet taniej niż w targanej drożyzną pisowskiej dyktaturze.

A na koniec, drogie robaczki, co na pięć minut zostaliście Świętymi Piotrami, wiedzcie, że koledzy „nietoperza” mieli niezły ubaw ze zdjęcia wisielca. Jeśli nie wierzycie, zapytajcie Klarę Soltan, która wie o tych ludziach więcej niż wy wszyscy razem wzięci.
https://wpolityce.pl/polityka/617360-dlaczego-obron...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 10 października 2022 17:10:51
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nietoperz z czarnego Podlasia
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 10 października 2022 17:13:14
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niemcy sprowadzają wdowy ISIS

Niemiecki rząd po raz kolejny sprowadził z syryjskiego obozu detencyjnego do Niemiec kilka zwolenniczek dżihadystycznych oddziałów Państwa Islamskiego i ich dzieci.

O decyzji niemieckiego rządu poinformowała minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock (Zieloni). Z obozu Roj w północno-wschodniej Syrii do Niemiec przywieziono siedmioro dzieci i cztery kobiety. Do Niemiec ściągnięto także młodego mężczyznę, który do Syrii wyjechał jako 11-latek. Kobiety i młody mężczyzna po przybyciu do Niemiec zostali natychmiast osadzeni w areszcie.

„Ostatecznie są one również ofiarami ISIS. Nie wolno nam zatem pozostawić ich bez perspektyw w obozach w północno-wschodniej Syrii” – podkreśliła niemiecka minister. Jednak sprowadzone kobiety i młody mężczyzna będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny.

Baerbock podziękowała stronie kurdyjskiej, która umożliwiła repatriację, przełamując niekorzystne okoliczności. Minister podziękowała też USA za wsparcie logistyczne. W sześciu operacjach repatriacyjnych rząd federalny sprowadził do Niemiec z północno-wschodniej Syrii łącznie 26 kobiet, 76 dzieci i jednego nastolatka. Rząd federalny zajmował się przede wszystkim repatriacją niemieckich dzieci, które musiały żyć w tamtejszych obozach, ponieważ ich rodzice postanowili pojechać z Niemiec na dżihad w szeregach ISIS.

Wielu bojówkarzy Państwa Islamskiego przywiozło ze sobą żony i dzieci do „kalifatu”, który ISIS proklamowało w 2014 roku na znacznych obszarach Iraku i Syrii. Kurdowie wspierani przez USA i inne armie sojusznicze wyparli dżihadystów z Syrii w 2019 roku.

Liczni zwolennicy Państwa Islamskiego zostali schwytani i od tego czasu są przetrzymywani wraz z rodzinami w obozach w północnej Syrii. Władze kurdyjskie wielokrotnie domagały się od państw macierzystych przyjęcia tych ludzi z powrotem z przepełnionych obozów.
Szacuje się, że szeregi Państwa Islamskiego zasiliło co najmniej 1000 obywateli RFN, z czego jedna czwarta to kobiety. Polityka sprowadzania kobiet i dzieci z obozów kurdyjskich była prowadzona także w czasie poprzednich rządów. W październiku 2021 na lotnisku we Frankfurcie wylądowało 8 kobiet i 23 dzieci. Kobiety nie mogły się cieszyć wolnością, ponieważ większość z nich została postawiona przed sądem.
https://euroislam.pl/niemcy-sprowadzaja-wdowy-isis/
Żabodukt Postów: 78345
kumak
Żabodukt, postów: 78345
Środa, 12 października 2022 10:42:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nietoperz? Po publikacji zdjęcia i nagrania w sieci wciąż wrze.nasmiewajacy się żołnierze nie godni nosić Polski mundur

Nie rozumiem, dlaczego ten człowiek miałby nie zostać cofnięty na Białoruś? Przechodzenie granicy w taki sposób jest skrajna głupotą. Miał szczęście, że tam byli ci żołnierze i go uratowali. Mogli mu udzielić pomocy. Ja się zastanawiam czego się oczekuje od funkcjonariuszy SG w tej sytuacji? Czy oni mają biegać z posiłkami i wodą mineralną z sercem na dłoni udzielać pomocy, czy pilnować granicy? Ta sytuacja prawdopodobnie w tym momencie była w jakiś sposób zabawna i jedyne co jest nieprofesjonalne, to to, że to nagranie wyciekło do sieci.
Uodpornieni psychocznie żołnierze, widzieli dużo więcej zła niż zaplątany na płocie o nogawkę od spodni gość, który na komędę dyktatora Białorusi próbuje nielegalnie przekroczyć granicę UE. No ludzie!

Michał Serafinowicz Przydałaby się jakaś wiedza, jak się wypowiada w jakiejś sprawie ( ja, np. nie dyskutuję na temat nawigacji morskiej, bo nie mam o tym pojęcia).
Wiec, Panie Michał, i przepisy międzynarodowe (które przyjęliśmy i są częścią POLSKIEGO porządku prawnego), i regulacje wewnętrzne, wynikające z polskiej konstytucji są jednoznaczne. Niezależnie od tego w jaki sposób osoba przedostaje się na terytorium Polski, jeśli zwróci się o tzw. ochronę , służby, w tym wypadku SG, mają OBOWIĄZEK przeprowadzić procedurę azylową. Inaczej łamią prawo (nawet jeśli wmawia im to jakiś Wąsik), czyli są przestępcami.
Na marginesie, esesmani też tylko wykonywali rozkazy. Czyli byli "niewinni"
Po publikacji zdjęcia i nagrania w sieci wciąż wrze.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 12 października 2022 11:55:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
M U R E M Z A P O L S K I M M U N D U R E M


(nietoperzom baćki mówimy nie)

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK