14°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.79
PM25: 2.45 (16,31%)
PM10: 2.67 (5,93%)
Temperatura: 13.78°C
Ciśnienie: 1004.37 hPa
Wilgotność: 66.06%

Dane z 29.03.2024 13:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 26 czerwca 2019 23:17:42
+3
+5 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PROBOSZCZ Z RUSZOWA MOLESTOWAŁ DZIECI? LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ BRONI KAPŁANA
UDOSTĘPNIJ
26 CZERWCA 2019, 19:50
Proboszcz parafii w Ruszowie został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem wykorzystania seksualnego dziewczynki, którą przygotowywał do pierwszej komunii. Lokalna społeczność broni kapłana i ma za złe matce dziewczynki, że zgłosiła sprawę.

Nowy proboszcz

Trzy lata temu do parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie oddelegowano nowego księdza. 67- letni Piotr M. szybko zaskarbił sobie sympatię wiernych. Był aktywny w życiu wsi i szkoły. Miły, uczynny, odwiedzał swoich parafian w domach, przychodził na obiady.

- Przyzwyczailiśmy się do tego księdza. To był kapłan z powołania – mówi jeden z mieszkańców Ruszowa.

Ksiądz dużo czasu poświęcał dzieciom. Przygotowywał je do komunii świętej. Jego zachowanie od początku niepokoiło część rodziców.

- Rodzice jasno mu powiedzieli przed komunią, że ma nie brać dzieci na kolana, nie dotykać ich, ani nie głaskać. Był oburzony tymi słowami. Mówił, że dzieci do niego lgną, a rodzice mają coś przeciwko - opowiada parafianka.

Niedługo po tegorocznej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej na komisariat zgłosiła się matka 9-latki.

- 22 maja na policję zgłosiła się kobieta, która wskazała, że najprawdopodobniej miejscowy ksiądz proboszcz molestował jej córkę. Już następnego dnia kapłan został zatrzymany – mówi Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Matka dziewczynki nie ma wątpliwości, co do winy księdza proboszcza.

- Nie zapomnę tego do końca życia. Nie daruję sobie tego, bo były oznaki, że coś się dzieje. Dziecko nie chciało chodzić do szkoły, do kościoła, a ja wytwarzałam presję, mówiąc, że musi, bo przygotowuje się do komunii i ma dobrze wypaść w kościele. Powtarzałam jej, żeby wytrzymała, że jeszcze tydzień, dwa i będzie koniec. Dopiero po komunii, kiedy byłam w pracy córka zadzwoniła. Krzyczała i płakała. On zrobił wielką krzywdę temu dziecku – wyznaje kobieta.

- Zostałam podwójnie skrzywdzona przez tego księdza. Po pierwsze skrzywdził mi wnuczkę, po raz drugi zrobił mi to podczas spowiedzi. Prawił mi morały, karcił za to, że nie przyszłam do kościoła, a w międzyczasie molestował mi dziecko, moją wnuczkę – dodaje babcia dziewczynka.

Murem za księdzem

Od dnia aresztowania część wiernych rozpoczęła akcję wsparcia księdza. Zbierają podpisy pod petycją, by odpowiadał z wolnej stopy.

- Ksiądz był bardzo dobrym gospodarzem, dbał o parafian, przekazywał wiarę. Nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Nie wierzę tej dziewczynce, bo byłam na mszach i ona była tam zawsze. Nie widziałam, żeby on kiedykolwiek do niej podszedł – przekonuje kobieta, która rozpoczęła akcję zbierania podpisów w obronie księdza.

Nie wszyscy parafianie stoją po stronie kapłana.

- Nigdy w życiu nie podpisałabym czegoś, czego nie jestem pewna. Jestem przeciw petycji. Pani Ewa bardzo dobrze zrobiła zgłaszając to. Dziecko powinno się kochać całym sercem i być za nim w każdej sytuacji – przekonuje mieszkanka Ruszowa.

Część mieszkańców wsi oskarża matkę dziewczynki, że zniszczyła życie dobrego kapłana. Rodzina jest wspierana przez grupę aktywistów. Protestujący przyjechali z całej Polski, by wesprzeć matkę dziecka.

- Najdzielniejsza mamo, najdzielniejsza kobieto, wiem, że przechodzisz trudne chwile. Zrobiłaś najlepszą rzecz, jaką każda mama zrobiłaby na twoim miejscu. Wydarzyła się rzecz straszna, bo ktoś skrzywdził twoje dziecko. Walcz o sprawiedliwość i chroń je – to treść listu aktywistki do matki dziewczynki.

Przeszłość

Niepokojące zachowania wobec dziewczynek ksiądz miał przejawiać już wtedy, gdy był wikarym, czyli 30 temu. Prawdopodobnie po skardze rodzica z Wrocławia, kuria skierowała go na probostwa na wsi. Był kolejno w siedmiu parafiach. Pracował, jako katecheta i przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej. Do tej pory do prokuratury zgłosiło się jedenaście osób. Udało nam się porozmawiać z kilkoma.

- Przyjechałam na parafię rowerem, byłam spocona, więc chciał żebym się rozebrała. Mówił żebym zdjęła z siebie wszystkie mokre rzeczy, bo mogę się przeziębić. Usadził mnie na kolanach, rękę włożył pod bluzkę. Lubił jak mu się szepcze do ucha, sam też szeptał. Przykładał policzek do policzka, przytulał się. Raz dotknął mnie ustami w policzek – opowiada jedna z byłych parafianek.

Także do redakcji „Gazety Wrocławskiej” zgłosiło się kilkanaście ofiar z wczesnego okresu, gdy ksiądz był wikarym w dwóch tutejszych osiedlowych parafiach.

- Zaczęli zgłaszać się do nas ludzie. Wszystkie opowieści były bardzo podobne. Chodziło o okres przygotowań do pierwszej komunii. Kobiety najczęściej opowiadały o dotykaniu w sposób dwuznaczny – opowiada Marcin Rybak z „Gazety Wrocławskiej”.

Byli parafianie opowiadają, że ksiądz na własny koszt zabierał dziewczynki na wakacje nad morze. Mieszkał z nimi sam w domach udostępnionych przez nadmorskie parafie.

- Któregoś razu kąpałyśmy się w łazience, gdzie były dwie kabiny prysznicowe. W pewnym momencie otworzył drzwi, a my tam byłyśmy nagie. Zamykałam te drzwi, a on je otwierał. Powiedział mi, że nie mamy się, czego wstydzić, bo to dom boży – opowiada jedna z byłych podopiecznych księdza.

Dla dzieci wielką atrakcją były też wyjazdy na basen. Ksiądz miał wozić dziewczynki własnym samochodem, fundował im bilety i słodycze.

- Poszliśmy wszyscy na zachód słońca, wszyscy weszli do wody, a potem do lasu, żeby się przebrać. Ksiądz szarpnął mnie za bluzkę mówiąc, że pomoże mi się przebrać. Nie chciałam tego. Powiedział mi wtedy, że nie wrócę do domu, jak nie zdejmę tej bluzki. Przestraszyłam się, zdjęłam ją, on ją wysuszył i wróciliśmy na parafię – mówi in
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 27 czerwca 2019 08:07:42
+3
+5 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24936010,prokur...
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Kielcach, śledczy otrzymali dokumenty, o których wydanie wystąpili do kurii. Postępowanie wszczęte po "doniesieniach medialnych" dotyczy zgwałcenia.
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Czwartek, 27 czerwca 2019 08:29:53
-1
+3 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I dobrze, masz coś przeciwko wszczęciu śledztwa?
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 27 czerwca 2019 11:19:43
+1
+4 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pałam zachwytem
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 27 czerwca 2019 14:28:08
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pałać
Wielki słownik ortograficzny PWN
pałać -am, -ają
pała pale, pałę; pał
pałasz -sza; -sze, -szy a. -szów
Słownik języka polskiego PWN
pałać
1. «świecić jasno, roztaczać blask, ciepło»
2. «być rozgrzanym, rozpalonym»
3. «doznawać bardzo silnych uczuć»
pała
1. pot. «gruby, duży kij»
2. pot. «ocena niedostateczna w szkole»
3. pot. «głowa ludzka»
4. obraźl. «o kimś tępym, głupim»
pałasz
1. «broń sieczna używana dawniej w Europie przez ciężką jazdę i dragonów»
2. «ryba tropikalna o wstęgowato wydłużonym, spłaszczonym ciele»

Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 29 czerwca 2019 14:31:22
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Pokuratura nie przeszukała kurii poznańskiej, bo uwierzyła, że abp Stanisław Gądecki wysłał do Watykanu wszystkie akta sprawy wykorzystywania seksualnego przez księdza. „Jeśli wysłała oryginały do Watykanu, wciąż powinna mieć ich papierowe kopie lub cyfrowe pliki” – mówi OKO.press Piotr Szeląg, doktor prawa kanonicznego i były ksiądz." https://oko.press/abp-gadecki-nie-wydal-akt-bo-s...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 29 czerwca 2019 19:37:04
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mecenas Artur Nowak to jedna z centralnych postaci filmu „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego. Zawodowo angażuje się w sprawy ofiar przemocy seksualnej ze strony księży. Ponadto jest pisarzem i publicystą, autorem lub współautorem między innymi takich książek jak „Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos”, „Duchowni o duchownych”, „Dzieci, które gorszą”. Chciałem porozmawiać z nim głównie o tym, dlaczego biskupi w Polsce – ci, o których wiemy, że tuszowali kościelną pedofilię – pozostają bezkarni. Wyszła nam mocna, obszerna rozmowa również na temat kondycji polskiego Kościoła, kierunku, w którym zmierza, ale też o polskim społeczeństwie, a nawet scenie politycznej.
Równo miesiąc po premierze film „Tylko nie mów nikomu” miał ponad 22 miliony wyświetleń na YouTube. Przez media przetoczyła się ogromna lawina oburzenia, ale mam wrażenie, że na ten moment nikt już o niej nie pamięta. Nie mogę oprzeć się poczuciu, że realnie nie zmieniło się nic. Przede wszystkim na chwilę obecną do żadnej kurii – chyba, że coś przegapiłem – nie wszedł prokurator w sprawie tuszowania pedofilii. Żadnego biskupa nie przesłuchano. Potrafi pan, jako prawnik, wyjaśnić mi i czytelnikom, dlaczego?
W Polsce mamy dużą tendencję do narzekania przy proporcjonalnie niskich zasobach obywatelskich związanych z organizowaniem się wokół ważnych społecznie spraw. Mamy zalew publicystycznej krytyki ale z wywarciem społecznej presji jest problem. Niemniej nie zgadzam się, że film nic nie wniósł i nie przyniósł żadnej zmiany.

Dobrze, wniósł. Odbyła się szeroka dyskusja i wróciliśmy do status quo. Za wstrząsem, jaki film wywołał nie poszły żadne konkretnie działania z żadnej strony, takie mam wrażenie.
To jest pewna synergia. Książki, które powstały o pedofilii w Kościele – w tym te, które ja też pisałem – publicystyka, film Smarzowskiego, film Sekielskiego; to wszystko elementy pewnego procesu. Spójrzmy, co mówi się w Polsce o Kościele teraz, a co mówiło się jeszcze miesiąc, pół roku, rok temu. Różnica jest kolosalna. Po filmie „Tylko nie mów nikomu” w TVN pokazało się dwóch polskich księży, którzy głośno mówili, że trzeba znieść celibat. Do społeczeństwa powoli dociera jak negatywną rolę w walce z pedofilią odegrał dwór Jana Pawła II, zwłaszcza Stanisław Dziwisz. Zmienia się świadomość. Powoli, bo socjalizacja klerykalna w Polsce to jednak setki lat tradycji. Polacy zadowalają się obrzędowością, są religijnie powierzchowni, ta religijność jest z nadania. Nie wynika z prawdziwych poszukiwań. Znacząca część ludzi, chodzących do kościoła – choć jest ich zapewne coraz mniej – nigdy nie czytała Nowego Testamentu, słuchając tylko tego, co mówi im ksiądz. https://igimag.pl/2019/06/moze-ludziom-ktorzy-co...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 29 czerwca 2019 20:00:54
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jan Paweł II był człowiekiem, który nie zasługuje na szacunek, a tym bardziej kult. Zrobił wiele złego dla Polski, Europy, Świata i Kościoła. Dzisiaj w Krakowie protestowaliśmy przeciwko kolejnym hołdom wyrażanym wobec Karola Wojtyły. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24947915,marsz-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 29 czerwca 2019 20:20:57
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zgwałcił kilkuset chłopców! Podszywał się pod Sandrę...

Udawał w sieci, że jest „Sandrą”. 27-letni Norweg został w piątek skazany na 16 lat więzienia za wykorzystywanie seksualne kilkuset nieletnich chłopców, w tym gwałt - podały norweskie media.

Przez kilka lat mężczyzna, który pełnił również funkcję sędziego piłkarskiego, wykorzystywał oszustwa i groźby w internecie w celu uzyskania filmów o charakterze seksualnym lub skatologicznym od około 460 chłopców, zwykle w wieku poniżej 16 lat.



Przez kilka lat w sieci udawał dziewczynę, najczęściej używając imienia Sandra. Obiecywał swoim ofiarom zazwyczaj słodycze albo iPhone'a, a kiedy dostawał wideo, żądał następnych, grożąc ujawnieniem już otrzymanych. Czasami żądał spotkania.

Zarzuty przeciwko niemu, w tym o wykorzystywanie seksualne i gwałt, dotyczyły 270 ofiar.

Przyznał się do niektórych zarzutów przed sądem rejonowym Nedre Romerike.


http://telewizjarepublika.pl/zgwalcil-kilkuset-chlopcow-pod...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Poniedziałek, 1 lipca 2019 14:36:48
+2
+4 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ten dopiero zasługuje na tytuł GŁUPKA ROKU.
I co my będziemy opowiadali o patologii w KK, o pedofilii i walce z nią. Wypowiedź Sasina jest jasna - dopóki jest pis to księża mogą czuć się bezpieczni.
Sasin:"Systemy, które tworzyły prawo w oderwaniu od dekalogu, to system sowiecki, to system Hitlera w Niemczech, one się skończyły" - przekonywał polityk PiS". Sasin półgłówku ; Papież błogosławił wojska Hitlera i Mussoliniego. Ucz się historii nieuku.
Sasin zwrócił się także do Barbary Nowackiej:"Głos episkopatu jest ważny. Jak pani zostanie posłem, to dla pani ten głos powinien być ważny. Do Kościoła katolickiego w Polsce przyznaje się zdecydowana większość Polaków. I pani musi słuchać tego głosu, czy pani się to podoba czy nie" https://fakty.interia.pl/polska/news-jacek-sasin-do-bar...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 3 lipca 2019 07:53:22
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziadek i matka oskarżeni o gwałcenie dzieci

Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich skierowała do sądu okręgowego akt oskarżenia w sprawie wielokrotnych gwałtów dokonywanych na trójce sióstr w wieku od 8 do 11 lat. Na ławie oskarżonych zasiądzie matka i dziadek pokrzywdzonych oraz partner matki.

https://niezalezna.pl/278226-dziadek-i-matka-oskarze...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 3 lipca 2019 14:26:36
+2
+4 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kościół pośrednio przejął kontrolę nad władzami konstytucyjnymi Irlandii – i bezpośrednio nad edukacją, opieką społeczną, nad rodziną, nad sypialnią, nad dziećmi, a państwo na to pozwoliło. Sytuacja Irlandii powinna być dla was w Polsce ważnym punktem odniesienia – i ostrzeżeniem. Z Gerardem Mannixem Flynnem i Maedhbh McMahon rozmawia Agata Diduszko-Zyglewska
Gerard Mannix Flynn i Maedhbh McMahon w swoim filmie opowiadają o tym, co się dzieje w kraju, w którym Kościół katolicki w porozumieniu z władzami systemowo przejmuje kontrolę nad edukacją, opieką społeczną i zdrowiem, a także najbardziej intymnymi sferami życia ludzi – i ostrzega Polaków: Kościół dąży do osiągnięcia tego układu z państwem w Polsce, a jeśli mu się to uda, zapłacą za to dzieci, kobiety i biedni.

Gerard Mannix Flynn, irlandzki pisarz, performer i radny Dublina, był jednym ze stu tysięcy dzieci, które zabrano rodzicom i umieszczono w tzw. szkole przemysłowej. Te kościelne instytucje prowadzone przez zakon Braci w Chrystusie były właściwie połączeniem więzień i obozów pracy, w których przetrzymywano dzieci z klasy ludowej. Kościół dostawał od państwa pieniądze na każde dziecko za instytucjonalną opiekę nad nim, a do tego zarabiał na produktach niewolniczej pracy dzieci.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 3 lipca 2019 14:35:58
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gwałty , pedofilię , co jeszcze rząd PiSu ukrywa przed Nami?
Dyrektor stadniny zgwałcił praktykantkę? Kolejni prokuratorzy proszą o wyłączenie ze śledztwa
14 czerwca 2019 roku na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorlicach trafia 19-letnia praktykantka ze stadniny konia huculskiego w Regietowie. Lekarze od razu zawiadamiają policję, nastolatka zgłasza, że została zgwałcona przez dyrektora stadniny. Mężczyzna kilkanaście godzin po zdarzeniu przechodzi na emeryturę, kolejni prokuratorzy proszą o wyłączenie ze śledztwa, a wokół sprawy panuje zmowa milczenia.
Jak wynika z ustaleń dziennikarzy Onetu i Fakt24, w momencie zdarzenia w budynkach pracowniczych na terenie stadniny przebywali tylko jej ówczesny dyrektor i młoda praktykantka
19-latka mieszkała na terenie stadniny, gdzie odbywała miesięczne praktyki. Po ich zakończeniu planowała wyjechać za granicę do wakacyjnej pracy
Tuż po zdarzeniu 71-letni dyrektor stracił stanowisko. Poinformowano, że przechodzi na emeryturę
Dlaczego opiekunka praktyk po przyjeździe na miejsce nie wezwała od razu policji? Dziś nie potrafi tego wyjaśnić
O całej sprawie chcieliśmy porozmawiać z byłym już dyrektorem. Pojechaliśmy do jego domu, ale mężczyzna udawał kogoś innego https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dyrektor-stadniny-zgwalci...
gdzieś indziej Postów: 11429
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11429
Środa, 3 lipca 2019 15:36:35
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gość powinien być na emeryturze, koledzy tak zapisali kontrakt, żeby pracował do końca świata i jeszcze dzień dłużej.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 18 lipca 2019 05:25:45
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
KRÓTSZE NÓŻKI.

KSIĄDZ OLGIERD NASSALSKI

Wymyślał różne rzeczy. Przychodził do pokoju tych dwóch dziewczynek i namawiał do zabawy, która ma dłuższe nogi. I mierzył je od wewnętrznej strony. Kiedy się budziły co noc, miały opuszczone spodenki od piżamy, a ksiądz tłumaczył, że guma w majtkach je ciśnie i to jest niedobre dla zdrowia – mówił Andrzej Samaronowicz, który sam doświadczył molestowania ze strony ks. Nassalskiego. https://www.newsweek.pl/opinie/molestowanie-w-kosciele...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 18 lipca 2019 10:45:07
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kim są polscy pedofile? Wcale nie księżmi czy nauczycielami. To częściej... murarze i rolnicy

https://natemat.pl/85477,kim-sa-polscy-pedofile-o...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Niedziela, 21 lipca 2019 10:37:16
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bo nikt tak ci nie wyedukuje seksualnie dziecka jak kler
http://wyborcza.pl/7,75398,25007571,wiezienie-za-...

Edukacja seksualna przyczynia się do deprawacji i demoralizacji dzieci oraz młodzieży - twierdzą autorzy obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii". Jest już w Sejmie, podpisało się pod nim ponad 263 tys. osób.
Dłuższe więzienie
Chodzi o rozszerzenie artykułu kodeksu karnego, który w obecnym brzmieniu za propagowanie lub pochwalanie zachowania o charakterze pedofilskim przewiduje do dwóch lat więzienia. Autorzy obywatelskiego projektu ustawy chcą, by tej samej karze podlegały osoby, które „publicznie propagują lub pochwalają podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego”. Jeszcze większej – bo już karze trzech lat – ci, którzy robią to „za pomocą środków masowego komunikowania”
gdzieś indziej Postów: 11429
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11429
Niedziela, 21 lipca 2019 21:37:13
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mnie nikt nie edukował.
I czuję się z tym całkiem dobrze.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Wtorek, 23 lipca 2019 12:25:43
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bracia Sekielscy rozpoczęli zbiórkę na trzeci film dokumentalny o pedofilii w Kościele Katolickim. Skupią się w nim na wiedzy papieża Jana Pawła II o skali molestowania wśród duchownych. Planują zebrać kwotę miliona złotych. Tomasz i Marek Sekielscy zakończyli już zbiórki na drugi film o pedofilii oraz na temat afery SKOK.

Sekielscy o najnowszych planach produkcyjnych poinformowali w internecie.

Kiedy premiera filmu braci Sekielskich?

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, Tomasz Sekielski w internetowym programie „Sekielski Sunday Night Live” przekazał, że druga część filmu o pedofilii w Kościele będzie zatytułowana „Zabawa w chowanego”. Premiera zaplanowana jest na październik lub listopad — na pewno będzie to jesień. Koszt produkcji drugiego filmu o pedofilii w Kościele to około 120 tys. złotych.

– Mamy wstrząsające nagrania i opowieści. Pojawia się na nich jeden z urzędujących biskupów – ujawnił dziennikarz. „To bardzo mocna historia, która wykracza poza samą odpowiedzialność Kościoła jako instytucji, natomiast cały czas będzie poświęcona tematowi pedofilii w Kościele.

Dotyczy osoby wysoko postawionej w Kościele, ale zahacza też o relacje Kościoła z państwem, o organy ścigania. Pokażemy, jak działają, albo raczej – jak nie działają” – dodał z kolei Marek Sekielski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. W piątek bracia Sekielscy rozpoczęli zbiórkę pieniężną w portalu Patronite na trzeci film o pedofilii w Kościele Katolickim. Jego wstępny budżet szacowany jest na milion złotych. Obecny cel zbiórki został ustawiony na jedną piątą tej sumy – 200 tys. zł. „Nasz zespół będzie pracował nad filmem minimum przez 12 miesięcy.

Potrzebujemy dokładnej dokumentacji i weryfikacji danych. Taka praca to tony przejrzanych dokumentów, setki rozmów i spotkań. To wszystko generuje koszty, ale jest niezbędne dla dokładnego sprawdzenia każdej informacji, która ma się ukazać w filmie” – napisali twórcy w portalu Patronite.

Co Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele?

Bracia Sekielscy planują zdjęcia poza Polską m.in. w Watykanie, Dominikanie, USA, Irlandii i Meksyku. „Każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem: co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę?” – tłumaczyli twórcy.

Bracia Sekielscy zapewnili, że „nie zamierzają niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka”.

Chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II. Tym trudniej uwierzyć w doniesienia, z których wynika, że on sam miał tuszować i ukrywać skandale seksualne, do jakich dochodziło w Kościele katolickim w trakcie jego pontyfikatu. - BRACIA SEKIELSCY

W rozmowie z Wirtualnymimediami.pl Marek Sekielski tłumaczył, że „w Polsce Jan Paweł II i to, co działo się wokół niego, jest tematem tabu”. „Na świecie nie trzeba jednak długo szukać dowodów – mnóstwo jest ciekawych publikacji o grzechach Kościoła. Stąd wziął się temat, nie jest wymyślony. Istnieją bardzo poważne oskarżenia i twarde dowody na to, że był problem z pedofilią w Kościele za czasów papieża Polaka. Wiemy też, że w najbliższym czasie nikt w Polsce za ten temat się nie zabierze, dlatego zrobimy to my” – dodał.

Dziennikarz Tomasz i producent Marek Sekielscy zakończyli również zbiórkę na film dokumentalny o aferze wokół SKOK-ów – około 550 tys. zł. Pierwszy film Sekielskich o pedofilii w Kościele Katolickim w Polsce, który miał premierę 11 maja, do tej pory obejrzano ponad 22 miliony razy w serwisie YouTube. Film (na jego produkcję zebrano 450 tys. zł) został udostępniony za darmo w sieci, a twórcy zrezygnowali ze wszelkich opłat i zysków dla siebie.

Jednak przy pracy nad trzecim filmem o pedofilii wśród duchownych bracia Sekielscy planują całkowicie oddać się tej produkcji, rezygnując z innych projektów. „Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do grona aktualnych patronów z pytaniem i prośbą, czy część z uzbieranych środków możemy przeznaczyć na pokrycie naszych prywatnych, domowych budżetów. W specjalnych ankietach na zamkniętych grupach dla patronów i w dedykowanym poście na Patronite zdecydowana większość optowała za możliwością przekazania — mówiąc wprost — na nasze życie 21 procent miesięcznej sumy wsparcia. Ostatecznie zdecydowaliśmy, by kwota ta wynosiła 19 procent” – podali bracia Tomasz i Marek Sekielscy. https://biznes.radiozet.pl/News/Sekielscy-zbieraja-milion...
gdzieś indziej Postów: 11429
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11429
Wtorek, 23 lipca 2019 18:15:49
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wyrobią się chłopaki przed wyborami?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK