3°C

62
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 22.11
PM25: 42.24 (168,96%)
PM10: 66.26 (132,52%)
Temperatura: 3.03°C
Ciśnienie: 1017.52 hPa
Wilgotność: 87.63%

Dane z 27.11.2020 05:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Sytuacja epidemiologiczna na terenie Powiatu Mińskiego związana z COVID-19

Wszystkie wykresy na tej stronie zawierają dane tylko i wyłącznie dla Powiatu Mińskiego za okres od 12 marca do ostatniego komunikatu PSSE w Mińsku Mazowieckim.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim
Liczba osób objętych izolacją domową

Izolację stosuje się wobec osób, o których wiadomo, że są chore. Izolacja pozwala na leczenie osób chorych i chroni zdrowych ludzi od zachorowania. Chorzy przebywający w izolacji mogą pozostawać pod opieką w swoich domach, w szpitalach lub w innych wyznaczonych placówkach opieki zdrowotnej.

Liczba osób objętych kwarantanną domową

Kwarantannę stosuje się wobec tych osób, które zostały wystawione na ryzyko zakażenia chorobą (np. poprzez kontakt z osobą chorą) i w związku z tym mogą, ale nie muszą, zachorować.

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Nadzór epidemiologiczny stosuje się np. w przypadku osoby, która pracowała w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa. Czyli w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19

Hospitalizacja to przebywanie w szpitalu. Niekoniecznie znaczy to, że ktoś ma koronawirusa. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem. Liczba osób hospitalizowanych to nie to samo, co liczba osób chorych ani liczba osób będących zakażonymi koronawirusem. W przypadku podejrzenia o zakażenie koronawirusem pacjent jest umieszczany w izolatce, by nie zarażał innych chorych.

Liczba zgonów związanych z COVID-19
Liczba ozdrowieńców

Źródło danych wykresów: http://minsk.psse.waw.pl/4786

Opisy opracowano na podstawie http://kozienice.psse.waw.pl/5082/covid-19-co-nalezy-wiedziec-o-kwarantannie-izolacji

OK