Hasło:
Słowiańskie święto plonów Końcówka wakacji to tradycyjnie święto plonów i zbiorów. Dnia 25 sierpnia odbyły się aż dwie takie imprezy- jedna to dożynki powiatowe, gdzie miałam przyjemność pomóc Towarzystwu Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, drugie to Dożynki Województwa Mazowieckiego. 
Dodano: 2013-08-25
Komentarzy: 0
Szalom Mińsk Mazowiecki! (vol. 2.) W dniu 21 sierpnia 1942 odbyło się jedno z przełomowych i tragicznych wydarzeń w historii miasta. Lokalna społeczność żydowska, która stanowiła znaczącą ilość mieszkańców, została definitywnie zlikwidowana. W trakcie likwidacji getta zginęło od kul około tysiąca Żydów- większość z pozostałych przewieziono w wagonach towarowych do obozu zagłady w Treblince. Ocalali uciekli i do dzisiaj Mińsk utracił swój koloryt.
Dodano: 2013-08-21
Komentarzy: 0
Szalom Mińsk Mazowiecki! (vol. 1.) Historia Mińska Mazowieckiego nierozerwalnie związana jest z ludnością żydowską. W dniu dzisiejszym Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowało akcję sprzątania cmentarza. W akcji brali udział społecznicy z Mińska Mazowieckiego. Warto odświeżać tę część historii miasta.
Dodano: 2013-08-18
Komentarzy: 0
Anna German, Aleksander Puszkin oraz Włodzimierz Wysocki w Mińsku Mazowieckim! Vol. 2. Uzupełniając poprzedni wpis chciałam podkreślić, że w trakcie wakacji uczestniczyliśmy w trzech imprezach tj. „Wieczorze z Puszkinem", otwarciu wystawy „Twierdza Brzeska w okresie międzywojennym" oraz projekcji filmu „Ojciec żołnierza".
Dodano: 2013-08-03
Komentarzy: 0
Anna German, Aleksander Puszkin oraz Włodzimierz Wysocki w Mińsku Mazowieckim! Starając się przybliżać kulturę rosyjską dość szybko natknęłam się na mur w postaci braku lokalu. Chętnie zapraszałam zainteresowanych mińszczan na koncerty, które organizowane są w Warszawie, ale nie było to rozwiązanie problemu, bowiem nie wszyscy mogą znaleźć cały wieczór na seans filmowy lub koncert. 
Dodano: 2013-07-30
Komentarzy: 0
Matura 2013: ani pół kroku w tył Do matury z języka rosyjskiego zostało parę tygodni. O ile przez część pisemną jeszcze da się bezboleśnie przebrnąć, to ustna część może przerazić nawet najlepszych uczniów. Dlatego dzisiaj chciałam dać Wam, kilka wskazówek na ten temat- czerpiąc z doświadczenia swoich uczniów.
Dodano: 2013-05-11
Komentarzy: 0
Precz z ruskimi w mińskim wydaniu Drodzy Mińszczanie. Dzisiaj dokonałam smutnego odkrycia -zdewastowany pomnik żołnierzy radzieckich. Nie mogę powiedzieć, że mnie to nie ruszyło- owszem zareagowałam, a niniejszy wpis jest tego dowodem.
Dodano: 2013-04-11
Komentarzy: 2
Człowieczy los… W Polsce od dłuższego czasu trwają intensywne poszukiwania „towaru eksportowego", który może promować Polskę. Wydaję mi się, że najciemniej jest pod latarnią, bowiem Polacy mają znaną i uwielbianą w wielu miejscach na świecie śpiewaczkę Annę German. Ona dosłownie była i jest uwielbiana. m in. w USA, Australii, Kanadzie,  Rosji oraz Włoszech. Niestety w Polsce coraz bardziej jest zapominana, a szkoda bo talent posiadała nieprzeciętny.
Dodano: 2013-02-22
Komentarzy: 0
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com