Zarejestruj
8°C
Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

JAKUBOWSKI Marcin Tomasz

Wiek: 43, miejsce zamieszkania: Mińsk Mazowiecki
Kandydat do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki
Okręg nr 1, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (lista nr 4)

Od 2010 roku Burmistrz Mińska Mazowieckiego. Samorządowiec Roku 2017 w kategorii burmistrz / prezydent miasta, prawnik, specjalista od finansów publicznych i prawa administracyjnego, urzędnik państwowy z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. w skarbowości na stanowiskach kierowniczych w tym zastępcy naczelnika urzędu skarbowego. Ojciec i mąż, mińszczanin od urodzenia, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie mińskim, członek zarządu Stowarzyszenia Metropolia Warszawska. 

 

Szanowni Państwo.

Od dwóch kadencji, dzięki zaufaniu mieszkańców Mińska Mazowieckiego, mam ogromny zaszczyt i wielką przyjemność zmieniać nasze miasto. Uważam, że był to czas dobrze wykorzystany. Zbudowaliśmy dziesiątki nowych ulic, nowe przedszkole, hale sportowe, boiska, nowy stadion miejski, zmodernizowaliśmy stację uzdatniania wody, zainwestowaliśmy w miejską zieleń oraz w przestrzeń publiczną. Tworzyliśmy nowe skwery, zieleńce, place zabaw i siłownie zewnętrzne. Zbudowaliśmy salę koncertową, punkt zbierania odpadów i nową siedzibę wodociągów. Zorganizowaliśmy pierwszą w historii miasta komunikację miejską, bezpłatną dla mieszkańców Mińska, wprowadziliśmy strefy płatnego parkowania, odkorkowując centrum miasta. Zajęliśmy się w końcu parkiem miejskim, który stał się ulubionym miejscem spacerów i relaksu.

    

Nasza praca przynosi efekty. Mińsk Mazowiecki jest jednym z najtańszych miast w Polsce pod względem opłat za usługi komunalne takie jak woda, ścieki, śmieci, transport czy parkingi. W rankingu samorządów 2018 zajmujemy bardzo wysokie 11 miejsce spośród ponad 850 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.  Rada Europy w Strasburgu uhonorowała nasze miasto Dyplomem Europejskim jako jedno z 14 miast w Europie przodujące w działaniach proeuropejskich.

Dzięki dobremu zarządzaniu i świetnym położeniu staliśmy się bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania ale też do inwestowania.  W niedalekiej przyszłości powstaną w naszym mieście nowy dworzec kolejowy z piękną galerią handlową oraz dużym parkingiem na dachu, rozwiążemy problem baraków na Serbinowie, w miejscu których powstanie drugi park miejski.  Wybudujemy nowe przedszkole przy Dąbrówce, będziemy rozwijać miejską komunikację, remontować istniejące drogi i budować nowe w wysokim standardzie. Nasze wysiłki skupią się również na dbaniu o czyste powietrze dla mieszkańców, na dalszym zazielenianiu miasta oraz budowie nowych miejsc rekreacji i spędzania czasu wolnego.  Wprowadzimy Mińsk Mazowiecki do metropolii warszawskiej zapewniając naszym mieszkańcom wspólny transport metropolitalny na takich samych warunkach na jakich korzystają z niego mieszkańcy innych miast metropolii. 

Dzisiaj ponownie proszę o zaufanie i oddanie na mnie głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.
Przed nami mnóstwo nowych wyzwań. Jestem jednak pewien, że wspólnie z drużyną, która idzie razem ze mną do wyborów samorządowych jesteśmy w stanie przenosić góry i nie zawiedziemy zaufania mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska