facebook

Pierwsza kolejka Mińskiej Ligi Koszykówki

16.10.2018
(fot.: mat. prasowe)

14 października 2018 r. po 20 latach przerwy znowu mogliśmy oglądać zmagania w Mińskiej Lidze Koszykówki. O godzinie 16 symbolicznym rzutem piłki przez Pana Bogdana Wicika mecz otwarcia rozpoczęły drużyny „Kasztanki” i „Wypłukani z Magnezu”.

Zdecydowana przewaga fizyczna zwłaszcza pod koszem pozwoliła „Wypłukanym” wygrać mecz 42:20. W drugim pojedynku zmierzyły się drużyny „Gawrobakset” i „ASK GOSiR MROZY”. Po bardzo zaciętych trzech kwartach w ostatniej drużyna Gawrobasket wrzuciła wyższy bieg i odskoczyła rywalom z Mrozów ostatecznie wygrywając 51:32. W ostatnim pojedynku dnia zmierzyły się ze sobą „Get OUT Da WAY” i „LUKBUD”. Oba zespoły są w gronie faworytów do wygrania całych rozgrywek. Potwierdziło się to na boisku bo był to najbardziej zacięta i stojący na najwyższym poziomie mecz. Po emocjonującej końcówce ostatecznie mecz wygrali „Get OUT Da WAY” 55:45.

- Cieszę się, że udało się zrealizować marzenie mińskich koszykarzy i przywrócić Ligę naszemu Miastu. Serdeczne podziękowanie dla Karola, Mateusza i Michała za super robotę, Panu Bogdanowi Wicikowi że jak zawsze był z nami oraz Panu Robertowi Smudze za udział i pomoc w organizacji - podsumował Łukasz Lipiński.