Lista aktualności

Aktualności

XVIII Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową mężczyzn

Środa, 8 lutego 2017 Opracowanie oraz foto: ZSZ nr 2
Tegoroczne zmagania finałowe podzielone zostały na trzy etapy. Półfinały rozegrane zostały 01.02.17r. i 06.02.2017 oraz finał, który odbył się 07.02.17. Gospodarzem wszystkich spotkań był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy.

1
Zobacz również: Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Piosenki dla Nauczycieli Ostatni Przegląd Piosenki dla Nauczycieli jego uczestnicy zakończyli śpiewając: „Gdy ucichnie już miasto po pracy Gdy zapalą się lampy pod... więcej »

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkał się gospodarz - „Mechanik” oraz zwycięzca fazy zasadniczej „Ekonom”. Dwa pierwsze sety po bardzo zaciętej walce padły łupem Mechanika. W trzecim i czwartym lepsi okazali się Ekonomicy i wszystko rozstrzygało się w secie 5. W nim od samego początku zdecydowanie prowadzili faworyci rozgrywek (8:4 i 12:9). I gdy wydawało się że wszystko jest jasne, gospodarze niesieni niesamowitym dopingiem dogonili rywali, a chwile później cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do finału.
W drugim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy „Budowlanki” i LO z Mrozów. Ten mecz przyniósł dużo mniej emocji. Po wygranej wysoko pierwszej partii przez zespół z Mrozów zanosiło się na szybki mecz. W drugim secie doszło jednak do przebudzenia budowlanych i gdy wydawało się że drugi set będzie dla nich od stanu 23:21 nie zdołali zdobyć już punktu i na tablicy pojawiło się 2:0. Podłamani końcówką poprzedniej partii zawodnicy ZS nr 1 nie stawili zbyt dużego oporu jak się okazało w ostatnim secie tego meczu i skład finału był już znany.

W meczu o trzecie miejsce ZSE po czterosetowym meczu pokonał ZS nr 1 i tym samym brązowe medale zawisły na ich szyjach. Nadszedł czas na decydujące starcie tego sezonu szkolnych rozgrywek. W wielkim finale od początku walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce dwie najważniejsze akcje i tym samym seta wygrali licealiści z Mrozów. Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Mrozów i pewne wysokie zwycięstwo. Nieco podłamani gospodarze łatwo nie chcieli się poddać, podjęli walkę czego efektem było wysokie 10 punktowe prowadzenie. Gdy wydawało się że za chwilę będzie set nr 4 i emocje będą trwać dalej gra po stronie Mechanika zacięła się i cały mecz zakończył się w trzech setach dla LO Mrozy. Gratulujemy!

WYNIKI SPOTKAŃ:
Półfinały:

• LO Mrozy - ZS nr 1 Mińsk Maz 3:0 (11, 23, 19)
  • ZSZ nr 2 Mińsk Maz. - ZSE Mińsk Maz. 3:2 (23, 25,-19,- 20, 16)

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

• ZS nr 1 Mińsk Maz - ZSE Mińsk Maz. 1:3 (-23, 22, -15, -19)

FINAŁ:

• LO Mrozy - ZSZ nr 2 Mińsk Maz. 3:0 (23,17,22,)

• MVP rozgrywek – Jakub Osiński – LO Mrozy

Finałowi rozgrywek kibicował Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Pan Krzysztof Płochocki, dyrektor ZSZ nr 2 Pan Tomasz Płochocki, którzy osobiście udekorowali zawodników i trenerów oraz dyrektor ZSE Pani Elżbieta Wieczorek.

Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler Tragiczny weekend na drogach Powiatu Mińskiego [aktualizacja] Supergimbus 2017 Rowerowy wyścig dookoła Warszawy Sukces mimo przeciwnościom Odjazdowy Bibliotekarz 2017