Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
13°C

Co, gdzie, kiedy?

Lista aktualności

Aktualności

XVIII Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową mężczyzn

Środa, 8 lutego 2017 Opracowanie oraz foto: ZSZ nr 2
Tegoroczne zmagania finałowe podzielone zostały na trzy etapy. Półfinały rozegrane zostały 01.02.17r. i 06.02.2017 oraz finał, który odbył się 07.02.17. Gospodarzem wszystkich spotkań był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy.

fot.: ZSZ nr 2
1
Zobacz również: Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Piosenki dla Nauczycieli Ostatni Przegląd Piosenki dla Nauczycieli jego uczestnicy zakończyli śpiewając: „Gdy ucichnie już miasto po pracy Gdy zapalą się lampy pod... więcej »

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkał się gospodarz - „Mechanik” oraz zwycięzca fazy zasadniczej „Ekonom”. Dwa pierwsze sety po bardzo zaciętej walce padły łupem Mechanika. W trzecim i czwartym lepsi okazali się Ekonomicy i wszystko rozstrzygało się w secie 5. W nim od samego początku zdecydowanie prowadzili faworyci rozgrywek (8:4 i 12:9). I gdy wydawało się że wszystko jest jasne, gospodarze niesieni niesamowitym dopingiem dogonili rywali, a chwile później cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do finału.
W drugim spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy „Budowlanki” i LO z Mrozów. Ten mecz przyniósł dużo mniej emocji. Po wygranej wysoko pierwszej partii przez zespół z Mrozów zanosiło się na szybki mecz. W drugim secie doszło jednak do przebudzenia budowlanych i gdy wydawało się że drugi set będzie dla nich od stanu 23:21 nie zdołali zdobyć już punktu i na tablicy pojawiło się 2:0. Podłamani końcówką poprzedniej partii zawodnicy ZS nr 1 nie stawili zbyt dużego oporu jak się okazało w ostatnim secie tego meczu i skład finału był już znany.

W meczu o trzecie miejsce ZSE po czterosetowym meczu pokonał ZS nr 1 i tym samym brązowe medale zawisły na ich szyjach. Nadszedł czas na decydujące starcie tego sezonu szkolnych rozgrywek. W wielkim finale od początku walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce dwie najważniejsze akcje i tym samym seta wygrali licealiści z Mrozów. Drugi set to zdecydowanie lepsza gra Mrozów i pewne wysokie zwycięstwo. Nieco podłamani gospodarze łatwo nie chcieli się poddać, podjęli walkę czego efektem było wysokie 10 punktowe prowadzenie. Gdy wydawało się że za chwilę będzie set nr 4 i emocje będą trwać dalej gra po stronie Mechanika zacięła się i cały mecz zakończył się w trzech setach dla LO Mrozy. Gratulujemy!

WYNIKI SPOTKAŃ:
Półfinały:

  • LO Mrozy - ZS nr 1 Mińsk Maz 3:0 (11, 23, 19)
  • ZSZ nr 2 Mińsk Maz. - ZSE Mińsk Maz. 3:2 (23, 25,-19,- 20, 16)

MECZ O TRZECIE MIEJSCE:

  • ZS nr 1 Mińsk Maz - ZSE Mińsk Maz. 1:3 (-23, 22, -15, -19)

FINAŁ:

  • LO Mrozy - ZSZ nr 2 Mińsk Maz. 3:0 (23,17,22,)

NAGRODY INDYWIDUALNE:
Najlepsi zawodnicy drużyn:

  • Piotr Ręczajski – LO Mrozy; 
  • Przemysław Szuba - "Mechanik";
  • Mateusz Mucha - "Ekonom";
  • Karol Zalewski – „Budowlanka”
  • MVP rozgrywek – Jakub Osiński – LO Mrozy

Finałowi rozgrywek kibicował Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Pan Krzysztof Płochocki, dyrektor ZSZ nr 2 Pan Tomasz Płochocki, którzy osobiście udekorowali zawodników i trenerów oraz dyrektor ZSE Pani Elżbieta Wieczorek.

Zawody zostały zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Galeria zdjęć: XVIII Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową mężczyzn
fot.: ZSZ nr 2

Pozostałe aktualności

Gwiazdy plenerowych festiwali i koncertów 2017 Lekcje na Malcie Rozpoczęło się odmulanie rzeki Srebrnej w parku Wydarzenie muzealne roku 2016 Zmiany w mińskim Lidlu Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów

Komentarze


mariuszb Mińsk Mazowiecki Postów: 5
Sobota, 11 lutego 2017 18:25:46
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Warto dodać, że uczestnikiem podobnych zawodów kilka lat temu był mińszczanin Janusz Gałązka obecnie grający w Plus Lidze w zespole Espadonu Szczecin, a wcześniej Politechnice Warszawskiej :)

Zaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry