Zarejestruj
12°C

Widziane z góry: remont ul. Dąbrówki (wrzesień 2017)

Od połowy czerwca trwa remont prawie kilometrowego odcinka ul. Dąbrówki od ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. W sobotni poranek, 2 września 2017, udaliśmy się tam z dronem aby wykonać fotoreportaż z postępu prac.

Jak podało Miasto Mińsk Mazowiecki na facebooku w dniach od 7 do 25 września zostanie zamknięty ruch na ul. Dąbrówki na odcinku od ul. Cichej do ul. Śniadeckich. W tym czasie będzie wykonywane koryto i warstwy podbudowy remontowanej ulicy. Przejazd możliwy będzie ulicami Cichą i Śniadeckich, na których tymczasowo wprowadzono ruch dwukierunkowy. Termin robót może zostać skrócony, jeśli sprzyjać będą warunki pogodowe. 

Wykonawca będzie wywieszał na bramach wjazdowych informację o planowanym braku możliwości wjazdu na daną posesję w terminie do 2 dni przed pojawieniem się tego ograniczenia.

Miasto poinformowało również, że od 4 września można dowozić dzieci do Szkoły Podstawowej nr 2 ulicą Śniadeckich (obecnie z ruchem dwukierunkowym) oraz zostawić samochód na terenie "Chemika" wjeżdżając bramą od ul. Śniadeckich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć remontowanej ulicy Dąbrówki, którą wykonaliśmy z drona w minioną sobotę, 2 września 2017, około godziny 6:30.

Aktualności

Komentarze

+10
+10 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: pol6343 (postów: 1)
  • Czwartek, 7 września 2017 13:13:55

Przykro oglądać te zdjęcia . Inwestycja jedna z najważniejszych w naszym mieście prowadzi "Firma" która jest wyłoniona w przetargu bez badania jej zdolności do wykonania zadania - znowu liczyła się cena a nie jakość . Obrazy które mamy przed oczami przedstawiają kilku pracowników w żółtych uniformach ( 6 - osób ) rozmawiających z sobą oraz dwie koparki stojące w bezruchu . Dla przyzwoitości powinni udawać że pracują chociaż na zdjęciu choć w rzeczywistości nie pracują . Dla porównania Mińska Firma wzorowo wykonała przebudowę przedszkola nr 5 w czasie i terminie . Firma ta jest na naszym terenie znana i wykonywała wiele inwestycji które ukończyła w terminie i jak widać sprawdza się tu stare powiedzenie "swoja koszula bliższa ciału" . Remont Dąbrówki jak widać po pogodzie w dniu dzisiejszym nie zakończy się w terminie ponieważ prace które powinny zostać wykonane w okresie sprzyjającym tym robotą zostały przespane a przy padającym deszczu wykonawca nie powinien ich dokonywać . Znowu opóźnienie zwali się na niekorzystne warunki pogodowe - no przecież w lato jest gorąco a jesienią zimno i mokro . Proszę o jedno niech Urząd miasta dokonuje trafniejszych wyborów i sprawdza postępy robót na bieżąco !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+11
+11 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: LaCosaNostra (postów: 67)
  • Czwartek, 7 września 2017 13:45:49

Nic dodać nic ująć , za taką robotę to powinno się dostać ale w ryj zamiast pieniędzy, sory za agresje ale widzę z dołu na co dzień jak to wygląda i nóż mi się w kieszeni otwiera....

+10
+10 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Kpina, żenada, tragikomedia- już sam nie wiem jak to nazwać... Codziennie jestem zmuszony przejeżdżać po tym co zostało z ulicy Dąbrówki i codziennie ten sam widok (tak napisał pol6343) - 8-10 robotników zajętych głownie podpieraniem się łopatą i rozmowami, może 1 albo 2 "najmłodszych" cokolwiek robi a reszta jak na wczasach, do tego 2 koparki stojące całymi dniami bez ruchu a w nich chrapiący operatorzy...
Jeżeli nie zakończą remontu w wyznaczonym terminie to firma powinna dostać taką karę że będzie musiała posprzedawać wszystkie sprzęty i zakończyć działalność!
Oprócz tego z pozwem cywilnym o ogromne odszkodowanie do wykonawcy i władz miasta powinna wystąpić sieć LIDL i Biedronka, ponieważ ponoszą ogromne straty z tytułu przedłużającego się remontu.
Mam też nadzieję że z podobnymi pozwami wystąpi Pan Gromulski, ponieważ z tego co się orientuję - od czasu zaorania i pozostawienia w tym stanie ulicy przemysłowej - obroty w sklepie firmowym spadły o połowę.
Dodatkowo nazwisko i wizerunek osoby z ZDM odpowiedzialnej za ten burdel który ma miejsce drugi rok z rzędu powinno zostać podane do wiadomości publicznej, żeby wszyscy mogli serdecznie jej podziękować przy spotkaniu "na mieście". Bo władze miasta oczywiście nie wyciągną żadnych konsekwencji bo przecież wszystko jest super a remonty muszą się odbywać...

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: gajowy13421 (postów: 1)
  • Czwartek, 7 września 2017 21:07:39

Tragedia ,Mińsk jest zakorkowany z każdej strony , wszystkie remonty w jednym czasie , i takie ślimacze tempo robót. Kto to planuje ? Tu nie ma się czym chwalic, to trzeba ukarac

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 183)
  • Czwartek, 7 września 2017 21:41:09

Tak jak pisałem w innym wątku o tej inwestycji. Komentarze ożyły rok szkolny ruszył.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 26)
  • Czwartek, 7 września 2017 21:48:19

Zdjęcia "z lotu ptaka" nie oddają nawet w części klimatu bagna jakie tam teraz powstało po opadach. Tam gdzie została pod spodem stara podbudowa drogi jeszcze jakoś da się przejechać, ale tam gdzie były wykopy dosłownie z dnia na dzień porobiły się zapadliska takie, że już zderzakiem zdarzyło mi się przytrzeć o glebę wyjeżdżając z osiedla. Można było zacząć remont z początkiem maja, to by teraz był już na końcówce pewnie, ale nie chcieli zaczynać w roku szkolnym... to będą teraz kończyć w roku szkolnym, w błocie i deszczu.

Swoją drogą ciekawe, czy kiedyś dożyjemy tak wspaniałych czasów, żeby takie remonty robić chociaż na dwie zmiany.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1182)
  • Czwartek, 7 września 2017 23:16:34

Brawo dla władz i zdm jeśli tempo się utrzyma do wiosmy skończą , tylko czy im dotacji nie zabiorą?

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 183)
  • Piątek, 8 września 2017 12:29:54

Aron co się dziwisz-parafrazując"sory taki w Mińsku mamy klimat",jeśli widzisz (jak dwóch robi jak się patrzy a czterech patrzy jak się robi i kombinuje jak łopatę złamać od opierania o nią) to co tu mówić o tempie.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1182)
  • Piątek, 8 września 2017 14:00:19

A gdzie bjm i zdm? Przecież za to im płacimy.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: t-71 (postów: 183)
  • Piątek, 8 września 2017 16:20:27

bjm i zdm zapewne mają się świetnie,bo- płacimy.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: wickerman_1984 (postów: 26)
  • Środa, 13 września 2017 17:21:52

To, że dziewięciu stoi a jeden robi to taki nasz przykry "narodowy standard". Osobiście pojąć nie mogę, co za !@#$!#@$@%@#^ (autocenzura jak by ktoś pytał) wpadł na pomysł zaorania ciągów pieszych po obu stronach w tym samym czasie??? Albo ułożenie prawie całego chodnika po stronie Lidla z pozostawieniem wilczych dołów przy wjeździe do Lidla i obok "kamiennego kręgu"... Zróbcie do ciężkiej cholery jedną stronę w całości a później drugą!

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: tatko (postów: 380)
  • Środa, 13 września 2017 17:46:17

1. jak dotąd w całości i bardzo sprawnie to wycieli wszystkie drzewa ;(
2. jeszcze będzie jeden "kwiatek" na finał , będą wyciągać słupy energetyczne i już chodnik do poprawy ;)
3.przejścia dla pieszych , zobaczcie na to przy bramie szkolnej- dziecko chcąc przejść do szkoły spogląda w lewo czy samochody nie jadą i co widzi? - widzi zaparkowane samochody które zasłaniają widoczność ...WRRRR... teraz to z lekka widać bo stoją tam palety z kostką

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1182)
  • Środa, 13 września 2017 19:42:15

Oby do zimy skończyli, czasu coraz mniej.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 26)
  • Środa, 13 września 2017 23:43:50

Ten remont to organizacyjny burdel na kółkach. Ja mogę zrozumieć, że termin prac jest taki, a nie inny. Mogę zrozumieć, że prace muszą trwać ileś tam czasu. Mogę zrozumieć, że na pogodę wpływu nie mamy i w związku z tym plac robót wygląda jak wygląda. Nie rozumiem jednak, dlaczego w UM mają w czterech literach wszystkie prośby i uwagi, które się zgłasza, nie tylko z reszta w tej sprawie. Wczoraj, tj. 12.09, zamknięto z samego rana, bez żadnego uprzedzenia wjazd na osiedle. Ojciec chcąc wyjechać zastał przed bramą wykop. Co odpowiadają robotnicy na pytanie, dlaczego nie było żadnej informacji? "Jest informacja, że droga zamknięta, nie mamy obowiązku dodatkowo nikogo informować". Niby wszystko się zgadza, informacja jest, a robotnik w sumie ma robić, a nie informować kiedy i przed którą bramą będzie kopać, ale... Podobna sytuacja miała miejsce kiedy robili chodnik, dzwoniłem wtedy do UM i dostałem zapewnienie, że o każdym zamknięciu wjazdu na posesję będą informować możliwie jak najwcześniej. Zadzwonię sobie więc jutro tam jeszcze raz, bo wczoraj i dziś praca mi na to nie pozwoliła. Może trzeba z nimi rozmawiać innym tonem albo coś. Tym bardziej, że chciałbym osobiście rozmówić się z osobą, która prowadzi profil miasta na facebooku i pisała na nim, cyt.: "Wykonawca będzie wywieszał na bramach wjazdowych informację o planowanym braku możliwości wjazdu na daną posesję w terminie do 2 dni przed pojawieniem się tego ograniczenia." (link do postu: https://www.facebook.com/MiastoMinskMazowiecki/posts/1582022895188182 ).

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1182)
  • Niedziela, 17 września 2017 18:30:17

Troszkę błotka ale o tej porze roku to normalne.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Travis (postów: 158)
  • Dziś, 8 godz. temu

Dzisiejsze śmiertelne potrącenie przez pojazd roboczy na ul. Dąbrówki to chyba takie smutne podsumowanie tego w jaki sposób ta ulica jest modernizowana...

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1182)
  • Dziś, 45 min. temu

Coś takiego miało miejsce?